Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '10

 
Kategori
Yurtdışı Tatil
Okunma Sayısı
3477
 

Tayland gezi notlarım 4

Tayland gezi notlarım 4
 

Fil safarisi


Pattaya gezimize devam ediyoruz..

Sabah saat 9.30 gibi kalktık. Mercan Adası’na gidip biraz da denizin tadını çıkarmak istiyoruz.

Kahvaltıya indik fakat bu otelde de peynir yok. Eğer siz de benim gibi peynir düşkünü bir insansanız biraz sıkıntı çekeceksiniz. Ya da siz peynirinizi Türkiye’den götürün.

Hazırlığımızı yaptık ve yola çıktık. Bu gezimizde de tur programına katılmadık. Daha önce de söylediğim gibi; turun programları normal fiyattan çok ama çok pahalı.

Pazarlıkla kendimize bir sürat teknesi kiraladık. 2000 bahta anlaştık. (100 TL) Kişi başı 150 baht filan tuttu. (Gidiş-dönüş)

20-30 dakikalık bir yolculuktan sonra adaya vardık. Gittiğimiz adanın adı Co-Land. Çok sayıda ada var. Herhangi birine gidebilirsiniz. Bizim gittiğimiz ada da güzeldi. Deniz çok güzel. Suyu sıcak, dalga yok. Kumu da çok güzel. Burada kendinize soğuk bir içecek de söyleyerek rahat rahat güneşlenebilirsiniz. Bu bizim için, hareketli bir tatil içinde dinlenme oldu. Yalnızca bir gün adaya gelebildik ama. Çünkü daha göreceğimiz yerler var.

Adadan döndükten sonra, yine akşam yemeğimizi Alaturca’da yedik. Sonra da biraz alışveriş yaptık. Bilirsiniz işte.. Hediyelik eşyalar filan..

Ve akşam yine Pattaya geceleri..

Önce Hard Rock Coffee’ye gittik. Tabii burası tam bana göre. Doya doya eğlendim. Burada da çok iyi bir grup çıkıyor. Ve tabii rock söylüyorlar. Çok kaliteli bir yer. Sex yapar gibi dans eden tipler yok. Müşteri avlamaya çalışan kadınlar yok. Gelen yabancı turistlerin de kalitesi anlaşılıyor. Bir kadeh şarap 280 baht (14 TL). Bilmek istersiniz diye fiyatları da veriyorum. Belki oralara gitmek istersiniz. Hesabınızı ona göre ayarlarsınız.

Buralarda bira 80-180 baht (4-9 TL) arasında değişiyor. Soda 60 veya 80 baht. Su 10 veya 20 baht.

Buranın bira markası Singha. Her yerde bundan içiliyor. En ünlü markası buymuş.

Hard Rock Coffee’den sonra Mix Club diye bir yere gittik. Burası da iyi.

Ertesi günü sabah yine erkenden kalktık. (9.45)

Sırada fil safarisi var. Tabii yine turun programına takılmadık ve kendimiz ayarladık.

Pazarlıkla, kişi başı 550 baht tuttu (22.5 TL) Bir saat sürüyor.

Gelip sizi otelden alıyorlar. Safarinin yapılacağı yere kendileri götürüyorlar. Bir filin üzerine iki arkadaş biniyorsunuz, tek de binebilirsiniz. 1 saat süren bir gezi yapıyorsunuz. İlk önce ben biraz korktum bu fil gezisinden. Bir akarsuyun içinden geçtik. O esnada fil sağa sola çok sallandı. Tabii bu da beni korkuttu. Ama sonra filimiz normal yürümeye başladı. Eğlenceli bir gezi oldu. Tavsiye ederim.

Saat 12.30 gibi otele döndük ve biraz dinlendik.

Vee bir sonraki gün.. Son gün..

Uçağımız 23.30’da. Sabah 10.00 gibi kalktık ve o günü de değerlendirmek istedik. Alışveriş yaptık yine. Buranın çok ünlü bir markası var: Naraya. Çanta, cüzdan, şapka filan.. Bizim çok hoşumuza gitti. Bu şirin çantalardan kendimize ve yakınlarımıza hediye aldık. Fiyatlarını da vereyim: 180 – 200 – 300 baht arasında değişiyor. (300 baht 15 TL )

Dönüş vakti yaklaştı. Rehberimiz bizi otobüsümüzle Pattaya’dan Bangkok’a götürdü. Sonra da sabah 04.45 gibi bir de bakıyorsunuz Türkiye’ye gelmişsiniz…

Tadı damağımızda kaldı. Doyamadık. Az geldi bu tatil bize..

İtiraf ediyorum… Ülkemden 7500 km uzakta çok mutluydum.. Biraz uzaklaşmakta fayda var. Hatta bu uzaklaşma biraz daha uzun sürmeliydi. Uzaklarda olup, geride bıraktığın hiçbir şeyi düşünmemek güzel.. İnsanın, beynine ve ruhuna tatil yaptırması gerekiyor. Bu bir ihtiyaç. Kabul edelim.. Hepimiz çok yoruluyoruz. Zaman zaman bu tür kaçışlar olmalı.

Herkese keyifli, eğlenceli, huzur dolu tatiller diliyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 198
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 6797
Kayıt tarihi
: 13.04.09
 
 

1977 Sakarya doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden 2000 yılında mezun oldum. Özel bir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster