Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
11674
 

Tayyip beklenen mehdi olabilir mi?

Tayyip beklenen mehdi olabilir mi?
 

Olamaz mı?


Tarih: 5 Eylül Cumartesi akşamı
Yer: ATV Avrupa, “Kral ve Ben” adlı program

Sunucusu: Ertan Özyiğit
Konuk: Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Bulut

Konu: Yalakalık

Soru: ‘Sana göre, tüm dünyanın beklediği mehdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olabilir mi?’

Cevap: “Bana göre, beklenen mehdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olabilme ihtimali çok yüksek… Bence, Mısır hariç tüm İslam ülkeleriyle çok iyi diyaloglar kuruyor. Buradan yola çıkarsak, İslam Birliği’ni oluşturabilirse, tüm dünyanın beklediği mehdi, Recep Tayyip Erdoğan olabilir.”

Pes!...
Herhalde bu yalakalığın son halidir.

Önce, 'Davos fatihliği', 'Padişahlık', 'Halifelik'
Şimdi de Mehdilik...

Bu mehdi hikayesi için kendi kendime; acaba Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehdi ile Görüştü de anlamadan dinlemeden yanlış mı yazıldı çizildi dedim.
Hayır, yanılmışım.
Bu mehdi hikayesi de haber de doğruymuş...

Huyum kurusun, habere girmeden önce olayı ve kişileri gözümün önüne getiririm. Tanımıyor, bilmiyorsam sorar soruşturur, araştırırım.
Sonra da 'alnından öperim'
Yerine göre...

Haberi ciddiye alacak kadar 'ol'madığım için, önce kahramanlarımızı tanıyalım dedim.

İşte çıkan sonuçtan bir kaç kelime:

Mehmet Ali Bulut:

55 Yaşlarında. Bayağı okumuş, çalışmış sonunda bu işte karar kılmış.

"İnsan etrafındaki tüm varlıkları görebilseydi delirebilirdi" diyen bir isim.

"Ne kadar bastırılırsa bastırılsın, bir gün gelir, su doğal mecrasına oturur ve Cumhuriyet, ‘cumhurun sesi” olur. Ve çığlık tabuları da dayatmaları da tar u mar eder." diyen bir isim.

Yazılarına, "Abi seni nerede bulurum ben? Önemli bir husus var. Bildiğim ve duyduğum kadarıyla ezoterik bilgiler üzerinde memleket dahilinde en güvenilir kişisin." türünden yorum olan bir isim.

Dahasına vallahi gerek yok, billahi gerek yok...

Ertan Özyiğit
Bireysel koç...
"Dahi reklamcı"

Kendisine, "Programınızın kalitesini dile getirmek şahsiyetinizin kalitesine iltifat olmayacaktir sanırım. Şahsiyetinize yapılacak iltifatlarsa kifayetsiz kalacaktır" denilmiştir.

Başka ne beklenebilirdi?
İkinci bir Ajda reklamı mı(?)

Başta da belirttiğim gibi herhalde yalalakalığın son hali budur.
Konuya daha fazla girmeyelim, hatta girmeden çıkalım...

Bundan ötesi mi?
Tövbe...Tövbe...
Bilgi notu:

<ı>Mehdi: Doğru yolda olan, hidayete ermiş olan.(TDK)
<ı>Mehdi: İslami inanca göre, kıyametten önce dünyada adaleti, dirlik ve düzenliği sağlamak için gizlendiği yerden çıkıp, dünyayı egemenliği altına alacağına inanılan kişi. (Büyük Larousse)
<ı>
Deccal:
Dinî inanışlara göre kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkacak olan yalancı ve kötü yaradılışlı kimse. (TDK)
<ı>Deccal: Kıyametten az önce ortaya çıkacağına ve Hazreti İsa tarafından öldürüleceğine inanılan yalancı mesih. Hadislere göre Deccal, Mekke ve Medine dışında bütün dünyaya egemen olacak. 40 gün ya da 40 yıl saltanat sürdükten sonra, Filistin ya da Suriye'de, İsa ya da mehdi tarafından öldürülecek. (Büyük Larousse)

<ı>Mesih: Hz. İsa'ya verilen adlardan biri. (TDK)
<ı>Mesih: Dinler tarihinde kusurlu ya da kötü olan düzene son verip, bir adalet ve mutluluk düzeni kuracağına inanılan tanrısal kişi. İbranilerin kutsal kitabı Eski Ahit'te, İsrailoğulları'nın kurtarıcısı ve Yehova'nın saltanatının kurucusu olarak anılıyor. Yeni Ahit metinlerinde ve Hıristiyan inancında ise, mesih, 'Tanrı'nın oğlu', düşmüş insanların günahlarını bağışlatacak İsa'dır. Mesih İslami inançta ise Hz. İsa'nın Kuran'da geçen lakabı ya da ikinci adı olarak kullanılır. (Büyük Larousse)


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tayyip Erdoğan'ın Mehdi olmadığı çok açık, Hz. Mehdi çıktığında bunu zaten göreceğiz. Tüm alametler çıktı, bu linkten bilgi edinebilrisiniz. http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/ Saygılar, hürmetler.

Mert Arslanoğlu 
 09.07.2016 20:25
 

Allah rızası için biraz gerçekçi olun bu tayyibe yezit`i olsa olsa ahir zaman Müslümanlarının deccali olur az akıllı olun lütfen...

kamil palo 
 11.06.2015 12:02
 

Yazdığınız durum inanması çok güç bir olay. İbretlik bir durum... Bir yaşıma daha girdim derler ya... Bu adamların varlığı aslında doğruyu görmek isteyenler için bir avantaj... Bunlar sadece kendilerine zarar verebilirler. M.Ali Ağca'da mehdi olduğunu iddia ediyordu. 'Kimlerden mehdi olmaz' derlerse... Yanıtları veriliyor işte... Sevgi ve saygımla...

yeşilsoğan 
 14.10.2009 12:37
Cevap :
Mehdinin insanları 'hayır' ve 'adalet'e yönelteceği söylenir. Bu doğru ise, o ne, o doğru ise bu ne? Saygıyla Yeşilsoğan.  14.10.2009 15:40
 

Herhalde bazı özellikleriniz 'kim ne yazıyor', 'kim ne diyor' ya da 'yazmış'ı; 'kim ne derse desin'e çeviriyor. Bu sefer ima etmiyor, söylüyorum; esas derdiniz fotoğraftaki kişi. Ne, bir televizyonda önceden kurgulanmış program, ne de başka 'her şey' ... "Hayırlı olsun" diyeceğim ama ucu hepimize dokunuyor... Saygıyla.

Sadi ÖZBAY 
 13.10.2009 10:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 1170
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 850
Kayıt tarihi
: 15.04.08
 
 

Atatürk, cumhuriyet ve Türkçe sevdalısıyım. Hayatımda hiçbir konu veya olay karşısında 'keşke' de..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster