Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
488
 

Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmalı

Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmalı
 

Öncelikle şu kritik dönemden geçerken ülkemiz için en hayırlısının olmasını, Cumhurbaşkanı seçiminin'de demokratik bir şekilde olmasını cani gönülden istiyorum; biliyorsunuz son zamanlarda seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz yok efendim Tayyip ERDOĞAN Cumhurbaşkanı olacak mı olmayacak mı olursa rejim tehlikeye girermi girmezmi, Cumhurbaşkanı eşinin başı kapalı olur mu olmaz mı v.s derken işte geldik seçimin son anlarına bende herkes gibi sabırsızlıkla bekliyorum Türkiye Cumhuriyetinin 11. cumhurbaşkanı kim olacak?

İsterseniz bu kritik soruyu cevaplamadan önce gelelim 14 nisandaki Ankara Tandoğan meydanındaki büyük mitinge; bu miting herkese şunu göstermiştir ki büyük ATATÜRK'ün kurmuş olduğu Cumhuriyet ve Demokrasi ne büyük bir nimetmiş, orada herkes yasalara bağlı kalarak Sayın Tayyip ERDOĞAN'IN Çankaya'ya çıkmasını engellemek ve bu bağlamda kamuoyu oluşturmak için muhteşem bir toplantı gerçekleştirdiler bunu bir kere kabul etmek lazım oradaki kalabalığı görünce etkilenmemek elde değil, bana ne canım bunlardan deyip o kalabalığın sesini duymazdan gelmek mümkün değil, o kalabalığın isteklerine sırt dönmek yanlış olur kanaatindeyim.

Ancaaak olayı ve oradaki toplantıyı işte iki farklı Türkiye olarak algılamak ve böyleymiş gibi bir yaklaşım içine girmek, Türk milleti Başbakanının çankaya'ya çıkmasını istemedi tarzında bir yaklaşım içine girmek, halk son sözünü söyledi eşi türbanlı bir Cuhurbaşkanı istemiyor şeklinde yorumlamak, Sayın ERDOĞAN'ın cumhurbaşkanı olmasını isteyenleri yok saymak elbette yanlış olur.

Şimdi toparlayacak olursak Türkiye Cumhuriyeti Laik, Demokratik bir ülkedir şartları uyduğu sürece kimlerin Cumhurbaşkanı olabileceği anayasamızda açıkca yazılmaktadır ve anayasadaki şartlara uyan kim varsa aday olabilir yine anayasamıza göre cumhurbaşkanını T.B.M.M. seçer; şimdi büyük çoğunluğu A.K.P. iktidarı olduğu gerçeğinden yola çıkarsak kendisi isterse R.T. ERDOĞAN'ın önünde Cumhurbaşkanlığını engelleyecek hiç bir unsur yoktur .

Peki Sayın ERDOĞAN Cumhurbaşkanı olmalımıdır? Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlığını yapan birine rejim tehlikeye girer sizden Cumhurbaşkanı olamaz diyemezsiniz bu en az Tandoğandaki mitingi görmemek kadar yanlış olur.

son söz ; herşeyin hayırlısı olsun.

resim:milliyet.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Milliyet BLOG'un en güzel özelliği de polemiğe meydan vermeyecek şekilde düzenlenmesi. Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde harkes istediği gibi düşünmeli. Ben de sizin düşüncelerinize saygılıyım. Mutlu günler.

Mustafa Mumcu 
 19.04.2007 17:51
Cevap :
nazik düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim mustafa bey.ayrıca 27 yıl sonra tekrar hoş geldiniz vatanımıza. katkılarınız için çok teşekkürler hoşçakalın..  20.04.2007 8:16
 

Ben ve benim gibi düşünenler de ''olmamalıdır'', diyoruz. Bizler R. Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye Cumhurbaşkanı olarak iyi hizmet veremeyeceğini, ülkeyi dindar yapacağım diye gerilere götüreceğini düşünüyoruz. Onun düşüncelerini ve icraatını biliyoruz ve ''Cumhurbaşkanı olmamalıdır.'' diyoruz.

Mustafa Mumcu 
 19.04.2007 16:07
Cevap :
öncelikle size ve fikrinize saygı duyduğumu bilmenizi isterim ülkeyi ileri götürücem diyen ne yapmıştır ve nekadar ileri götürmüştür önemli olan bu da değil sizin söylediklerinize karşılık elbette cevabım var ama benim derdim polemik oluşturmak değil tek derdim sizin gibi düşünmesemde sizde benim gibi düşünmesenizde kardeşce,barış içinde ,huzurlu bir şekilde yaşamaktır. kalın sağlıcakla  19.04.2007 17:12
 

Neden olmalı? Sayın Erdoğan'ın o makama katacağı şey nedir sizce? Ülkemiz adına, Çankaya'da Sayın Erdoğan'ın bulunması bize ne tür bir fayda getirecek? Bakış açınızı gerçekten öğrenmek isterim. Saygılarımla.

Zülal Ayçam 
 19.04.2007 15:48
Cevap :
merhabalar doktor hanım; 1-birkere cumhurbaşkanı olabilme şartlarına sahipmi?evet 2-anayasamıza göre cumhurbaşkanını kim seçer?.T.B.M.M. 3-mecliste çoğunluk kimde?R.T.ERDOĞAN'da 4-başbakan olabilen birinin cumhurbaşkanı olmasında bir sakınca varmı?hayır;keza herzaman için başbakanlık çok daha aktif siyasettir cumhurbaşkanlığına göre sizce uluslararası siyasette başbakanmı çok tanınır,yoksa cumhurbaşkanımı soruyu biraz daha açıyım başbakan eşimi daha çok uluslararası protokolde bulunur cumhurbaşkanı eşimi yani kapalılıksa sorun şimdi dahada aktif başbakan eşi. 5-belediye başkanı seçilince herkes karalar bağladı ve fakat istinbulu çok iyi yönetti 6-malum şiir yüzünden hapse girdi artık bundan muhtar bile olmaz dendi ama o yılmadı parti kurdu partisi tek başına iktidar oldu 7-seçimler kazanıldı ülkeyi çok karamsar bir durumdan aldı nispeten daha iyi bir konuma getirdi 8-başbakan oldu aynı senaryo tekrar gündeme geldi rejim tehlikede dendi rejimi tehlikeye sokacak br tutum içine  20.04.2007 8:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 6397
Kayıt tarihi
: 12.12.06
 
 

İstanbul'da yaşıyorum, iktisat mezunuyum. Evliyim, 1 kızım,1 oğlum  var.... Siyaset, ekonomi ve s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster