Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir

http://blog.milliyet.com.tr/profilimaspx

24 Şubat '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
768
 

TBMM, küpünü doldurma yeri midir?

TBMM, küpünü doldurma yeri midir?
 

internet


Uzun zamandır, medyayı ve tv kanallarını meşgul eden, AKP Milletvekili Hakan Şükür'ün  özel bir tv kanalında maç yorumculuğu yapmasıdır.

Yüksek rakamlarla sözleşme yapmasının 3069 sayılı yasaya aykırı olduğu, ahlaki ve etik olmadığı  değerlendirmelere neden olmuştur. Bunun üzerine, Hakan Şükür Başbakan'ın onayını ve TBMM Sekreterliği'nden sözlü olur aldığını söylemiştir.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise; H. Şükür'ün, Meclis Başkanlığından izin almadığını söylemektedir.

Milletvekili olan doktorlara, avukatlara muayenehane ve büro açma hakkı verilerek mesleklerini icra etmelerine neden izin verilmez,  üniversite hocalarının ders vermeleri neden engellenir. Yıllarını bu meslekleri için harcayan, dirsek çürüten bu değerlerin, AKP Milletvekili H.Şükür'den daha mı azdır kariyerleri.

Milletin vergileriyle, yetimin hakkıyla maaş verdiği, seçtiği bir milletvekilinin yeri TBMM olmalıdır. İhtisasını! TBMM'de seçmeninin haklarını koruyarak, kolluyarak göstermelidir. İki gün meclise gelerek bu millete borç ödenmez, etikte olmaz herhalde.

Etikten söz etmişken, Almanya Cumhurbaşkanı'ndan ETİK ile ilgili kısadan hisse çıkarmalarını tavsiye edelim. Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff, 2008 yılında, zengin bir iş adamının karısından düşük faizle 500 bin euro borç alıyor. Bu olayın kamuya yansımasıyla ve baskısıyla  Cumhurbaşkanı istifa ediyor. Nedeni ise bizde hiç kaale alınmıyan, ''Kendisine duyulan güvenin zarar gördüğünü söyliyerek istifa etmesi''dir.

Bu milleti kandırarak, sırtını sıvazlıyarak oyunu alabilirsiniz, yaptıklarınızı içinize sindirebilirsiniz, TBMM'de yan gelip yatabilirsiniz, cambaza bak diyerek küpünüzüde doldurabilirsiniz.

Lakin hiçbir zaman, demokrat olamazsınız, hele ileri demokrasi'den hiç bahsedemezsiniz.... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Vatandaş hizmet beklediği insanları düşünerek seçmez ise; siyaseti kendi emellerine hizmet ettiren insanlar tarafından yönetilmeye devam ederiz. Sağlıcakla...

Yağız 
 26.02.2012 22:59
Cevap :
Aziz Nesin'lik olmaya devam ediyoruz ülkece..  27.02.2012 23:37
 

Bunların tek hedefi:Para'dır...Ulvi duygular basamak yapılır...Saygılar

Mesut Selek 
 25.02.2012 21:48
Cevap :
Yüzleri bile kızarmadan, tv kanallarında boy gösterecek kadarda yavuz hırsız rolü oynamaktan geri kalmıyorlar. saygılarımla...  26.02.2012 16:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 13.05.08
 
 

Hızla kirlenen dünyamızda, üstümüze düşen görevi yerine getirmek için çalışmak, gelecek kuşaklara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster