Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '14

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
225
 

T.C mi? Osmanlı mı? Karar ver.

T.C mi? Osmanlı mı? Karar ver.
 

Yüzyılın Adamı...


Bu ülkeyi Osmanlıcılar koruyabilseydiler, Anadolu böyle mi olurdu. Allah aşkına kardeşlerim!  Bu güzelim cumhuriyetin altını oymayalım. Bazı arkadaşlar yurt dışındaki tek Türk toprağı olan Şam daki, Süleyman şah türbesi elden gitti diyorlar!  Osmanlıcılara neredesiniz deyip, bu toprak için canlarını vermiş olan insanları unutup haksızlık etmeyelim. 

Merek etmeyin hep beraber Çanakkale de ve diğer cephelerde olduğu gibi sırt sırta verip, yine savaşır geri alırız... Yeter ki takkiyeci olmayalım, Atatürk ve silah arkadaşlarını unutturmadan, laik Türkiye Cumhuriyetini daim edelim. Osmanlılar burada değilken atalarım burada idiler, bizde halen buradayız ama şunu herkes bilmeli ki!

Türkiye Cumhuriyetinin misakı milliye sınırları dâhilindeki toprağının bir hardal tanesi için bütün  *edna-ıl ard* topraklarını feda ederim lazkiyeyi hallaç pamuğu gibi attırdılar, kimseden gık çıkmadı! Gece baskınlarıyla kız kaçırıp!  İnsan öldürdüler bu dediğiniz vicdansız muaviye ve yezid tohumları el kaide... Suriye de benim soydaşlarım çok, bu ateşin nasıl söneceğini düşünmek lazım, birçok fraksiyon, birkaç menfaat çeteleri kurulmuş, kimin kiminle olduğu belli değil, insanlar katlediliyor, kadınlara tecavüz ediliyor. Allah aşkına, Osmanlıyı filan şimdi bırakalım da, komşumuzun ateşini bir an önce söndürmeye çalışalım! Ülkemiz Suriyeliden geçilmiyor artık. Sorduğunuzda Alevi de, Sünni de, yahudi de, ermeni de ben Suriyeliyim diyor ve başka da bir şey demiyor. Bizi bırakın biz birbirimizle geçiniriz diyorlar o kadar. Bu kutsal topraklardan elimizi çekelim, insanları kardeşçe, mutlu yaşayıp fani dünyadan, mutlu olarak göçüp gitsinler, unutmayalım ki " İnsanlar birbirleri ile dinden veya yaratılıştan kardeştirler "...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 489
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 125
Kayıt tarihi
: 07.08.12
 
 

1947 yılında Adana/ Yüreğir / Yamaçlı mahallesinde doğdum. İlkokulu Çukurova İlköğretim Okulunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster