Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2894
 

T.C. sanal dünyayı hoplattı..!

T.C. sanal dünyayı hoplattı..!
 

T.C. ibaresi kaldırılıyormuş! Bakınız '–muş' diyorum! Zira yok böyle bir dünya, yok böyle bir medya! Ancak yine de haberi pişirip-yayan şu sanal âlemin ikoncanlarını canı gönülden kutlamak gerekir! Zira adamlar sanal âlemi gümbür gümbür sallandı! Millet böylece vatanı bir kez daha kurtardı! 

Yani her zamanki gibi gaza gelip dolmuşa binen binene! Zira özellikle Facebook'da kullanıcılar isimlerinin önüne T.C. kısaltması koyarak konuyu protesto etmişler. Diğer yandan bazılarının da T.C. yazısı arasındaki noktalama işaretlerini unutarak, sadece ‘TC XXX' olarak; coşkun tadında ortalıklarda dolaştığı da dikkatlerden kaçmamış!
 
Neyse biz asıl konumuza dönelim! Bakalım bu iddialara hükümet kanadı nasıl cevap vermiş;
 
-Egemen Bağış twitter hesabından; “T.C. ibaresinin ancak Türkiye cumhuriyeti ile değişebileceğini” söyleyerek, sosyal medyada fitne çıkarmaya çalışanlara inanılmaması gerektiğini dile getirmiş…
 
-Sağlık Bakanı Müderisoğlu;  "Sağlık kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılmasına ilişkin iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorununa, "Bugün için veya ben bakan olduğum dönemde hiçbir sağlık kuruluşunda T.C. tabelasında herhangi bir değişim veya kaldırma söz konusu değil. Ama bu anlamda olay nedir diye baktığımızda kanun hükmünde kararname ile Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu kurulunca bunlar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın kurumları haline geldiği için kurum tabelaları şekline dönüşmüştür. Dolayısıyla T.C. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'dır esas bu anlamda temsil. Kurumların başında T.C. ifadesinin olması bakanlığın önündedir T.C. ifadesi. Bu 1 yıl önce yapılan kurum değişikliği Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu. Bunu bugün stratejik olarak birilerinin böyle bir konjonktürde taşıyor olması da arkasında esasında ciddi bir art niyeti taşır. Çünkü o anlamda bir tabela değişikliğinin fotoğrafının koyanlar altına da tarih koyması lazım. Medyanın bu anlamda etik davrandığını ve medya etiğine uygun bir tavır sergilediğini kamuoyu bilsin." diye cevaplamış.
 
Bu haberlerin kimler tarafından servis edildiğine bakıldığında, işin arkasında iki kafadarın olduğu görülmüştür. İsteyenler bu ikoncanların aralarında yaptıkları konuşmanın kayıtlarına şu sitelerden ulaşabilirler!
 
 
 
Özellikle sanal ortamda paylaşılan "Sağlık ocaklarından T.C. ibaresi kaldırılıyor" başlıklı haberin de 2013 yılında değil, 2012 yılında tebliğ edildiği anlaşılmıştır! Zaten asıl şaşılası neden bu haberin o zaman değil de şu kaotik ortamda servise verildiğidir. Yoksa bunun arkasından ikoncanlar değil de yine morcivert Türkler mi saklanmıştır! 
 
 
Bu iddialar dışında bazı kafadarların olayda bizim de katkımız olsun tadında yeni haberler ekledikleri de görülmüştür. Bunlar arasında en dikkat çekense, "T.C. Ziraat Bankası Logosundan T.C. ibaresinin silinmiş olduğuna dair" iddialardır! Yapılan incelemelerde bu haberlerin de gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştır. Zira Ziraat Bankası yaptığı açıklamada, yazı karakterinde değişime gidildiğini, yazının küçülerek modernize edildiğini, ancak logonun üzerindeki başak ambleminde  “T.C.” yazısının zaten mevcut olduğunu ifade etmiştir.
 
 
Diğer yandan , %40’ı İş Bankası munzam sandık vakfına, %28’i Atatürk adına Cumhuriyet halk partisine, %31 de halka ait olan İş Bankasının, T.C. Logosuna veyahut yazısına sahip olmadığı anlaşılmıştır! Bakınız: 
 
 
Neyse konuyu şöyle bitirelim, ananem hep derdi , "evladım sakin olun, heyecanlanmayın, her salatalığım taze diyenin peşinden tuzlukla koşmayın!" 
 
Kutay Bilgehan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yahu, çevrenizde bir Ziraat Bankası yok mu? Oraya gidip bakıverin, TC ibaresi kalkmış mı kalkmamış mı? Başaktaki duruyor. Peki, asıl yazıdaki T.C. ibaresinin zararı ne? Neden o kaldırılıyor? Bunun kaldırıldığını siz söylüyorsunuz. Baş tarafta da "yok böyle bir şey" diyorsunuz. Yazdıklarınız içinize siniyor mu? Olanlar içinize siniyor mu? Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 10.04.2013 7:44
Cevap :
Yazdıklarım İçime Siniyor! Ama Olanlar Kimin İçine Sinebilir? Ben Bu Ülkede Kendilerini BeyazTürk Sananların Bir Başbakan Astıklarını Biliyorum. Her On Yılda Bir Seçilmiş Hükümetlerin Bu Cuntacılarca Yıkıldığını,Toplumları Sınıflara Ayırıp,Birbirlerine Kurşun Sıktırdıklarını,Sonra da Ordu Göreve Diye Darbecilik Yaptıklarını Biliyorum!Bunların Hepsi Aynı Kişiler! Karıştıran, Darbeyi Çağıran ve Darbeyi Yapan!İşte Şu Anda Sahneye Koydukları ve Oynadıkları Gibi?Peki Siz Bu Oyunların Arkasındaki Oyunları Görüyor Musunuz,İçinize Sindirebiliyor Musunuz? Konunun T.C. Olmadığını,Kanın Durmasını İstemeyen Baronların, Ergnkn'cuların ve Fitnecilerin Yeniden Sahnede Boy Boyladıklarını Görebiliyormusunuz!Bakın Şu Anda Toplumun Her kesimi Bir Diğerini Vatan Hainliğiyle Suçluyor? Peki O zaman Kimmiş Vatansever? Bu Yüzden Ziraat İşin Perdesi ve Ayrıntısı!T.C'den Rahatsız Olmaya gelince Haşa!Biz Türk'oğlu Türk'üz T.C.den Değil Onun Arkasındaki;Darbecilerden,Kumpasçılardan,Jurnalcilerden Rahatsızız. Slm  12.04.2013 15:34
 

Kutay bey, sen anneni de dinle bence,bu arada kulağını ve tüm duyu organlarını açarak uygulamaları izle. Somut gerçekliklerden uzak yazın sosyal psikolojiye destek mahiyetindedir. senin gibi düşünen bir izmirliyi kınıyorum.

Nizamettin BİBER 
 08.04.2013 20:49
Cevap :
Somut Gerçeklerden Uzak Olduğumu Düşünmüyorum!Haber Asparagastan Öte Değil!İşte Somut Deliller;İnci Sözlüğün Rolü,Tebliğin 2012 Yılına Ait Olması,Ziraat B'nın Başak Logosundaki TC Amblemi, Hükümet Tarafının Yapılan Açıklamalar..! Ben Türküm, Atam Oğuzhan’dan Öğrendiğim; Savaşlar Önce Yüreklerde Kazanılır, Sonra Meydanlarda! Oysa Ben Yüreklerde Korku , Meydanlarda Korkakları Görüyorum! İşte Bu Yüzden Her Gün Yıkılma Ve Bölünme Senaryoları Altında Korkakça Yaşamayı Seçmiyorum! Neymiş; Ülke Elden Gidiyor,Türk Kelimesi Siliniyormuş!Ozaman ne Duruyorsunuz. Bu O Kadar Kolay mıymış? Ben Varım, Sen Varsın, O Var! Hadi Türk Kelimesini Heryerden Sildiler! Peki, Benim, Senin, O’nun Hepimizin;Alnından,Kaderinden ve Yüreğinden de Silebilecekler Mi? İşte Bu Yüzden; Vatan Elden Gidiyor, Kürtler Geldi Gelecek Tadında Ortalıklarda Dolaşıp,Somut Hiçbir Delil Gösteremeden, Kendi Uydurdukları Haberlerden Yola Çıkarak Topluma; Alçaklığı, Yılmışlığı,Korkaklığı Aşılayan Tüm Zihniyetleri KINIYORUM!Eyvallah  09.04.2013 3:41
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4437
Kayıt tarihi
: 15.01.13
 
 

İzmir doğumluyum, İstanbul'da yaşıyorum. Şirketlere, ' insan kaynakları ve bilişim teknolojileri'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster