Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
3784
 

Tecavüz edildim

Tecavüz edildim
 

İnsanlar neden kendi zevkleri, çıkarları, bir anlık hazları için başkalarının hayatını karartmayı göz önüne alırlar? Neden başkalarının duyduğu acılar umurumuzda olmaz? Kendi gecelerini aydınlatmak için başkalarının hayatını karartmak kadar günahkâr bir eylem var mı?

Genç kız, gecelerin neon ışıkları ile süslenmiş cazibesine kapılmış ve gece hayatında zengin bir koca bulup mutlu bir hayat kurabileceği yalanına kendini inandırmıştı. Oysa neon ışıkları sadece insanların karanlık yüreklerini saklıyordu. Gece hayatının aktörleri, başkalarının kanını emen ve emmekten zevk alan vampir ruhları ile neon ışıklarının arkasına saklanmışlardı. Kanlarını emdikten sonra bir kenara bırakıp gidecekleri avlarını arıyorlardı. Aynur ise onlar için iyi bir avdı. Selvi boylu, al yanaklı, sırma saçlı güzel kız ise av olduğundan haberi olmadan gece hayatının büyüsüne kendini kaptırmıştı.

Bu vampirlerden biriydi Parçala Behçet. Şirketinde elde ettiği başarılar ile tanınan vampirin ne zifiri karanlık dünyası ne de arkasında bıraktığı yıkılmış hayatlar biliniyordu. Discoda gördüğünde bu akşamki avını bulduğunu anlamıştı karanlık dünyanın prensi.

Genç kızın yanına sokuldu, ona birkaç tatlı söz söyledi. Zenginliği tüm Türkiye’nin dilinde olan karanlıklar dünyasından gelen prensin büyüsüne çabuk kapılmıştı Aynur. Hemen tuzağına düşüvermişti. Eğlence bittiğinde eve bırakmayı teklif etti Parçala Behçet.

Saf Dünya’dan gelip kendini karanlıklar içinde bulan Aynur hemen kabul etti. Bilmiyordu ki gece hayatının klasik tuzağını… Hemen kandı neon ışıklarının cazibesine… Düşüncesi eve bırakırken bir hoşça kal öpücüğünden başka bir şey değildi. Parçala Behçet’in amacı ise bambaşkaydı. Arabayı ıssız bir ormana çekti. Aynur’un tüm yalvarmalarına, yakarışlarına rağmen kendi zevklerini düşündü. İşini bitirdiğinde genç kızı ormanın içinde bırakıverdi. Aynur pişmanlığı ve üzerindeki kir ile yapayalnız kaldı ormanda.

Sabaha karşı üstü başı paramparça vaziyette karakola ulaştığında ağzından tek cümle çıktı.

“Tecavüz edildim.”

fotoğraf: Milliyet galeri ünlüler tatili uzattı 34

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Neden olaya sadece tecavüz edilen açısından bakıyoruz. Buyrun bir de tecavüz eden açısından bakalım. Kadınların tahrik etmesi gerçeği yadsınamaz bir gerçek. Ve böyle bir toplumda böyle tacizlere maruz kalan erkekler tecavüzcü pozisyonuna, psikolojisine girebiliyor. Suç paylaşımı açısından bakarsak ben kadınlara bu konuda yüzde 60 hak verebilirim ancak. Yüzde 40 suçluluk payları vardır. Öykünüzdeki Aynur afedersiniz ama haketmiş tecavüzü. Bildiği halde öyle ortamlara gidiyorsa ve bir öpücükte sakınca görmüyorsa bedenini de rahatça teslim etmeli. Veya başka bir açıdan bakarsak belki bu Aynur tecavüzü merak ederek böyle bir şey yapmış olabilir. Lütfen çok boyutlu düşünelim...

Davut BİLGİÇ 
 03.08.2008 7:14
Cevap :
Tecavüz hak edilir mi? bu yorumunuza bir cevap veremeyeceğim. Pes yani. tecavüzcünün hakkını kollamak ilginç bir yaklaşım. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.  03.08.2008 14:33
 

Canan'cığım, Biz bu konuyu hukuk sitesindeki entel hukukçu hatunlarla çok tanımlamaya çalıştık. Yargıya intikal eden taciz haberlerinde kadın şikayetleri üzerinden bu konuyu çok irdeledik geçen yıl... Öncelikle tecavüzün adını koyabilmemiz gerek... Aynı ev içinde üç kadın ile bir arada yaşayan ağalar var ANADOLU'DA... Acaba eşlerin hepsi gönüllü müdür o adam ile yakınlaşmaya... Sıraya mı girerler,yoksa sıra bana gelmesin diye mi isterler. Tecavüz tecavüzdür. Bir kadın iradesi dışında bedenindeki her temas için, ama evlilik içidir ama dışıdır, ama eştir ama eldir. TECAVÜZ adını koyar... Onay yoksa adı tecavüzdür. Ha sonuçta kir değil belki nefret oluşur... Bu da bir ters açı... Nilgün'ce... Sevgiler..

NİLGÜN BURSA 
 07.10.2007 0:01
Cevap :
üç değil, dört kadınla yaşayanlar var. Bunlar bir de dışarıda dost tutmazlar mı? ne diyelim Allah gözlerini doyursun. Müslümanlığın zavallı kadnlara yardım için verdiği ehliyeti kendi arzuları için kullanan zavallılara yazıklar olsun. eline sağlık, melekler dostun olsun.  07.10.2007 11:25
 

bilok yazarlarının cok daha ilginçve gercekci yazıları sizin reytinginizin yanında sönük kalmış  nedeni size göre nedir?
yeşilçamın emektar senoryoyazarları nı taklitle yazdınız hikayenin içeriğimi ?yoksa vermek istediğiniz mesajı bilmeyecek kadar saf kızlarımız olduna gerçekten inanıyomusunuz?
 ve ilginçtir  genede reytinginiz yüksek bunu neye bağlıyosunuz ?

saygılarımla

ender kurt 
 27.09.2007 10:58
Cevap :
cevap yok. yine de yorum yazan ellerinize sağlık. melekler dostunuz olsun.  27.09.2007 13:13
 

Yetişme dimi hala parçala Arzular? Nerde kaldılar? Biz ne beceriksiz kadınlarız yahu:))

Ayrıntıda gezinmek 
 26.09.2007 18:49
Cevap :
İlham verdiniz. sağolun. Ramazan sonrası parçala Arzu'lar, Canan öz sinemalarında  27.09.2007 8:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3529
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster