Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '12

 
Kategori
Teknolojinin Geleceği
Okunma Sayısı
162
 

Techno Romantiğiz vesselam!

Techno Romantiğiz vesselam!
 

Çelik ve Çeliknaz'ın muhteşem düğünlerini seyrediyoruz bir Pazar sabahı televizyonda. Merdivenlerden müstakbel kocasının kolunda salına salına süzülüyor Çeliknaz. Zarafeti biz dünyalıları kıskandırıyor. Hele o muhteşem dansları!. Bir yıldır Latin dansları dersi alan ben kıskançlıkla izliyorum bu taze gelinin figürlerini. Ve dansın sonunda ki o techno romantik an!..

Oğlum Bayblade’inden kafasını kaldırıp pürdikkat izliyor;

- Baba, techno romantik ne demek?

Baba gülümseyerek “sen romantik ne demek onu biliyor musun? İstersen annene sor o iyi bilir, ben techno’sunu anlatırım sonra”

- Ben biliyorum, romantik “çekici” demek…

Gülüyoruz. Romantiğin; duygusal, âşık, jestler yapan… Anlamına geldiğini anlatıyoruz. Sonra bütün bunlar teknolojiyle bir arada olursa techno romantik oluyor diyoruz.

O günden beri dilimde bu tanımlama, düşünüyorum da bu yüzyılda hepimiz olsak olsak techno romantik oluruz başka da bir şey olmaz bizim sevdalarımızdan.

Bizler cep telefonlarıyla mesajlaşarak başlatırız aşklarımızı, görüntülü telefondan romantik bakışlar atarız, facebook'da dürteriz sevgimizi göstermek için, techno güller göndeririz ekranımızdan sevgiliye. Beğeniriz, paylaşırız, twitleriz çılgınlar gibi. Tenimiz tenine gözümüz gözüne değmeden derin aşklar seviyeli ilişkiler yaşarız bir elektrik prizinin ucunda. Çok romantiğiz aslında.

Gece yarısı efkârlanıp kendimizi evinin önüne atmayız ışığını görmek için. Online olmuş mu bakmak yeterli. Gözlerinin içine bakarak değil “duvarına “ yazarız aşk dolu şiirlerimizi. Yeni bir ilişkisi var ya da yoktur anlık durum değerlendirmeleri. Her şey yolundaysa neşeli, kavga ettiysek acılı şarkı videoları dolar sayfamıza. Bir milyon bir tane özlü söz yazarız ki okusun da alsın ders. Çok technoyuz aslında.

Arkadaş listesi gözümüzün önünde, fotoğraflarla tüm hayatı önümüzde, saklayamaz, gizlenemez, aaa bak ilişki durumu değişti yine…

Üç kere çaldırdın telefonu açmadı vay ki vay, açmayacaksan neden taşırsın ki telefonu.

Mektup yaz, saatlerce bekle geçeceği yollarda bir dakika yüzünü görmek için. Ihh çok sert! Bir etkinlik daveti gönder, falanca gün falanca saatte nerede bil.

Bu kadar avucumuzun içinde aşklar yaşıyoruz technoloji sayesinde. Düzeyli, seviyeli, seyiredeli!

Ama elektrikler kesilirse, bilgisayarımız, telefonumuz bozulursa, kontörümüz biterse… İmdatt, ya bunlar düzelene kadar ilişki durumu değişirse!

Çok Techno’yuz aslında…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 747
Kayıt tarihi
: 13.01.11
 
 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Yönetim Organizasyon Yükseklisans. 15 yıllık deney..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster