Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '07

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
9020
 

Tefenni barutlu su

Tefenni barutlu su
 

Böbreklerinizde taş mı var? Öyleyse size bir sır vereyim.

Burdur ilinin en eski ilçesi Tefenni'de sizin derdinizin çaresi var. BARUTLU SU. Kokusunun barut kokusu olması nedeniyle bu adı vermişler.

Barutlu su , Eski Tefenni'nin kurulduğu Haraplanlı mevkiindeki bir kaynaktan çıkar, çıktığı kaynakta kokusunun çürük yumurta kokusu olduğu söylenir ancak tarafımdan test edilmemiştir. Su borularla ilçe merkezine getirilmiş olup siz misafirlerimiz için Belediyemiz güzel bir otel inşaa etmiştir. Barutlu Su, içerisinde serbest hidroksil iyonları bulunan hafif kükürtlü ve bromürlü, kendine has bir tadı ve kokusu ile böbrek taşı ve kumlarını dökmeye birebir şifa kaynağıdır. Sertlik derecesi 1, 5, soğukluğu 18, 1 derecedir.

Şişelenmeye müsait olmayan suyu ancak kaynagından temin edebilirsiniz. Fethiyeye giderken yolunuz Tefenniden geçer, burada misafirimiz olur suyumuzu içersiniz, yanınızda birkaç gün ihtiyacınız olacak suyla sizi uğurlarız. Tatil dönüşü artık böbrek taşı gibi bir sıkıntınız kalmayacaktır. Tabi böbrek taşı ile ilgili sorununuza doktorunuzun ve Tefennideki yetkililerin tavsiyelerini dinleyerek kullanmanızı öneririm.

Bekir Sıtkı GÜRLER 28.03.2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 88
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 12686
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

1960 Tefenni doğumluyum.Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü 1..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster