Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
18753
 

Tek bir kalp de iki sevgi olur mu?

Tek bir kalp de iki sevgi olur mu?
 

Tek bir kalp de iki sevgi olur mu? Kimi inkar edip hayır olmaz dese de, yaşayanlar öğreniyor acı gerçeği…..

Bir kalp de iki sevgi olmaz… İlişkinin en zayıf halkasında, hayatımıza giren birinde yıllarımızı verdiğimiz kişileri ararız çoğu zaman, daha yeni ayrıldığımız ya da ayrılmak üzere olduğumuz kişinin tüm özelliklerini yeni hayatımıza giren kişi de ararız.

Bir kalp de iki sevgi, iki kişi değildir olan aslında… O kalbin eksiklerini dolduran bir ikinci kişidir kalbimizdeki veya hayatımızdaki….

Soruyorum, sevgilinizle arkadaş gibi şakalaşabiliyor musunuz? Ya da onunla masum dokunuşlarla flörtünüzün ilk günlerini tekrar tekrar yaşayabiliyor musunuz? İlişkinizin ilk heyecanını hiç kaybetmeden, birbiriniz için fedakarlık yapan sadece siz değil de, ikiniz misiniz? Birbirinizin yanında sevgililerinizle olduğunuzdan daha mı huzurlu ve mutlusunuz?

Çoğu ilişkinin başlarında her şey paylaşılır. Belli bir zamandan sonra ise, tekerlek terse döner, sadece onunla mutluyken artık onun yanında bile yalnız olmaya başlarsınız….

Olmadık bir zamanda karşınıza çıkan yeni bir heyecan kırık kalbinizi kaplayıverir. Kaplayıverir vermesine de, hala ilk başta kalbinizi kıran kişiyi ya çok seviyorsunuzdur ya da bir gönül minnettarlığınız vardır… Sonuç ne yardan vazgeçebilirsiniz ne de serden…. Hani kaba bir tabir vardır ya… Anladınız siz onu…..

Bakmışsınız zamanın arasına sıkışıp kalmışsınız. Kalbinizin bir yanı yeni heyecanınız için atarken, diğer yanı alışkanlığınıza atar…

Aldatmazsınız da iki tarafı, kendi kendinizi rahatlatırsınız biri sevdiğim insan , diğeri ise maksat muhabbet….

Bir erkek için elinin kiridir yeni başlangıç yada bitiş, Kadın içinse nasıl olsa biz arkadaşızdır en basit yanıt…. Peki ya sonuç nedir?

Sonuç yıpranan ilişkinizde, yaşayamadığınız her şeyi yeni başlangıcınızda yaşadığınızdır. Ne ondan vazgeçebiliyorsunuzdur ne de eskiyen ilişkinizden. Böyle bir çıkmazdayken, çıkış yolu nerdedir? Arabanın direksiyonunda olsanız eninde sonunuzda içgüdüleriniz sizi doğru yöne ve yere götürecektir. Acaba bir kalpteki iki kişi içinde mi içgüdülerimize güvensek? Nerde doğrunun nerde yanlışın olduğunu bize gösterecek midir ki? Siz ne dersiniz bir kalpte iki sevgi midir var olan, yoksa yaşanamayanlara olan özlenmedir bir kalpte iki kişiyi var eden?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında geleneklerden kaynaklanan kız isteme ve evlilik aşamasındaki tutuculuk, anlattığınız ruhsal ortamın oluşmasını önlemektir. Ya etkilenipte, erkek vazgeçme durumunda aklı onda kalırsa!. Aslında realist bir yaklaşımla yazmışsınız. İnkar edenler yapmacık davranır.Ama var olan sosyal mutluluğun nozulmasınıda kimse istemez. Bu demek değilki şu anda sevmiyor.:)) sevgi ve saygıyla.

Nariçi 
 29.07.2007 9:48
Cevap :
Maalesef ki günümüzdeki ilişkiler biraz karmaşık ve de bunları karmaşıklaştıran yine bizleriz. Ama bazen hayatımızı ve kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Paylaşımınız için teşekkür ederim.Saygılar ve sevgiler...  29.07.2007 21:24
 

Yaşamak nefes alıp vermek degildir..herşey sevgiden geçer..sevgi hareketi hareket başarıyı getirir..Satısına gelince de onu siz tayin edemezsiniz Yaşadıgımız şartlar ve oluşumlar belirleyicidir..Bizler yanlızca sürecin içinde yer alırız.sonuç sa bizleri gelecege hazırlayan tecrübeler olarak yerini alır..çeligi mükemmel kılan ateşte tavlanıp çekiçle dövülerek şekil almasıdır.İşte mükemmel insan da iyi ve kötüden kendine dersler çıkarandır...başarılar...

ZEYBEK 
 11.07.2007 10:14
Cevap :
Teşekkür ederim... Sevgi ve Saygılarımla...  11.07.2007 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1762
Kayıt tarihi
: 06.06.07
 
 

Son baharın güzel bir gününde gözlerimi açmışım dünyaya...Yıllar geçmiş okumaya başlamışım, derken ü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster