Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
523
 

Tek derdim aşk mı?

Tek derdim aşk mı?
 

Şöyle bir okudum yazılarımı yeniden. Tek derdim aşk mı? Dedim.

Ne kadar yazık…

Hâlbuki bir sürü önceliğim varken hayatımda, neden bu kadar çok düşünüyorum üstünde? Sonra başka başka satırlarda, aslında altlarında yatanların neler olduğunu unutmuş olduğumu gördüm.

Hayal kırıklıklarım, hayata bakışım, umutlarım, aslında aşkı bilememem...

Hepsi bir yerlerde, ayrı ayrı satırlarda ama içimde değiller artık. Tüm sıkıntılarımı, korkularımı bir balondan aşağı bıraktım. Kimin söylediğini bilmediğim ama artık anlamını bildiğim "korkulu bir son, sonsuz korkulardan iyidir" sözünü yaşadım.

Zamanın acıları öldürmesi uzun sürdü, o doğru ama öldüler.

Öyle aşktan falan da değildi acı çekişim aslında doğru düzgün acı bile çekmedim. Galiba insan o kırılma noktasına bir kez geliyor ve bir kez bu kadar çok kırılıyor. Sonrası acıtmıyor o kadar. “Bunu da yaşamış oldum” deyip gülüp geçiyorsunuz. İçimde heyecan yok galiba ya da heves. Kırılmaktan da korkmuyorum artık. Sadece “olmaz” diye düşünüyorum. Sonra bir balonun içinden aşağı bıraktığımı hatırlıyorum o eski beni.

Şimdi; “o şuursuz ve hatta ruhsuz halin kalmadı, sen arındın. Senin için artık her gün, yeni hayatına uyandığın bir gün” diyorum.

“Sakın bir daha bu kadar aşağı düşme.”

Hala bıraktığımız yerde, kurtulduğumuzu sandığımız, eski biz, geriye dönmek çok kolay. Bağımlılık gibi. Bir baksak yine çekecek bizi derinine ama inanışlar yalan.

Değişmek isteyene hayatın bir sürü kapısı açık. Hem yalnız da değiliz. Bizim gibi hisseden bir sürü ruh, biz orada. Yeter ki olduğumuz yerden kalkalım ve o kapılardan birini açalım.

Yaşımız, statümüz, egomuz bunlar bizi durdurmasın.

Ben bir kapı açtım. Binden fazla kapı bana açıldı. Ben kalbimi açacağım, onlarda bana açacak.

Ben ve benim gibiler oralarda biliyorum. Sizi de bekliyorum.

Korkmayın.

Bir kapı açın ve sakın arkanıza bakmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yeni başlangıçlar iyidir. Kendin için açtığın o temiz kapıyı, umarım ne için açtığını unutmazsın. Yeni hayatında mutluluklar diliyorum canım kardeşim.

Pelin KALYONCU 
 25.07.2007 17:03
Cevap :
Onu öyle bir hızlı açtım ki. Ben geldim dedim o ışığa. İstesende istemesende burdayım artık. Uyandım. Hepimiz mutlu olalım her zaman canım benim. Çok teşekkürler. Öpücükler.....  25.07.2007 20:55
 

cok haklısın ama kaç sizin başardıgınızı başabilir. sizi candan destekliyorum .umarım hayallerinizi gönlünüzce gercekleştirir siniz.saygılarımla

ömer71 
 25.07.2007 14:58
Cevap :
Umarım hepimiz hayal ettiklerimizden bile güzeline ulaşırız.. Çok teşekkürler.  25.07.2007 20:53
 

bir yola çıkıyorum, duman pus içinde. bir ışık süzülüyor avucumun içinde. uzatıyorum ellerimi, yolum aydınlık. ardıma bakamam artık, ardım karanlık. hiç kapanmasın kapıların. sevgimle

nakedtruth 
 25.07.2007 14:42
Cevap :
Bryan adams I've been waiting for so long for something to arrive.. diyordu yorumunuzu okurken nasıl oldu anlamadım ama gözlerim doldu. Güzel mi güzel yorumunuz için teşekkürler. Hepimizin kapıları hiç kapanmasın. Ve biri kapansa bile yüzümüze, bini açılsın.. Sevgiler..  25.07.2007 20:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1147
Kayıt tarihi
: 23.03.07
 
 

Kendimi bildiğimden beri yazarım ben. Hatta neredeyse attığım her adımı yazarım. Öyle çok günlüğü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster