Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '20

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
66
 

Tek İçimlik Türk Kahvesi

Bu hafta köşemize eski bir dost konuk oluyor. Şöyle demek istiyorum, aslında bu bahsedeceğim arkadaşla gıda sektöründe yeni tanışmıyoruz. Hala bilmeyenler var mı? Evet. İşte bu yüzden sizlerle de tanıştırmaya değer diyerek başladım yazmaya. Gözlemlediğim kadarıyla tüketicilerin %60-70’İ biliyor. Daha fazla heyecanlandırmadan söyleyelim, dın dın dın dın dın! 

Tek içimlik/fincanlık Türk kahvesi!

Şimdi okurlar ikiye ayrıldı. “ Aman kaç yıldır var özgecim, sen de.” diyenler ve “ Tek içimlik Türk kahvesi mi? O da nasıl bir şey?” diyenler olmak üzere. Kaç yıldır var diyen tayfaya hak veriyorum çünkü yıl 2013 ben otobüs yolculuğundayım orada ilk içmiştim. O da nasıl bir şey diyen tayfaya da hak veriyorum, insan ihtiyaç duymadıkça araştırmadıkça neden bilsin ki böyle bir şeyi. Buna ihtiyaç duymayan bildiğimiz Türk kahvesini yapar keyifle içer yani.

Gelelim şimdi asıl mevzuya. (“Hocam bir mevzu mu var?” Var var, gelin.)

Malum kısıtlamalardan kaynaklı kahve paket servisleri hala devam ediyor, oturamıyorsunuz ama paket olarak alıp yürüyerek veya kalabalık olmayan yerlerde, etrafınızda kimse olmadan katlanabilir sandalyelerinizle tüketimi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ki kısıtlamanın amacı da bu… İşte tam da bu nokta da görüyorum ki kahve ve çaya olan ilgi artmış durumda. Diğer kahve çeşitlerinden hoşlanmayan, “ İlla da Türk kahvesi “ diyen tüketicilerimiz için üretilmiş olan, sıcak suyun içine direk boşaltınca hazır olan Türk kahvesi sanırım en meşhur zamanlarını yaşayacak. Cezveyle, köpük almayla uğraşmadan şak diye tüketime hazır olan bu kahve, gönüllerde her an taht kurabilir.

Sevgili Tek içimlik Türk Kahvesi, kaç yıldır varsın ama bak bu köşeye konuk olman bugünlere nasip oldu. Virüsten, salgından önce de giderin vardı ama ben sana söylüyorum, satışların artacak. Çantalarda, el altında aranıyor olacaksın. Şşşş iyisin, çeşitlerin de çıkar senin yakında.

Özgeee, söylemiştin dersin. O zaman da bir seni içeriz, hah.

Not: “Salgın bitince de unutturmam seni, canım kötü gün dostu.”

Gıda Yüksek Mühendisi

Nermin Özge Bilge

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 309
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster