Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1410
 

Tek kişilik muhalefet

Tek kişilik muhalefet
 

Beğenirsiniz beğenmezsiniz....

*O sessizlerin sesi,

*Meclisin en kıdemlisi,

*En çalışkanı,

*En korkusuzu,

*Tek kişilik muhalefet partisi,

*İktidarların korkulu rüyası,

*Veeeeee...Çok namuslusu. O bir Türkiye yıldızı...

Kamer Genç’in Deniz Feneri olayını anımsatmak için elindeki feneri de kürsüye götürmesi üzerine TBMM Genel Kurulunda, AKP Çorum Milletvekili Uslu’nun ortaya koyduğu 1960’lı yıllara ait yeni bir oyun sahnelenmiş ve Meclisin yüz karası olarak zabıtlara geçmiştir.  

Evet pek sayın entel ve dantel ( özellikle son on yılda 3 milyon artış gösteren) aydınlar? Demokrasi havarisi misyonunuz bitti herhalde! Hiç birinizin tepkisini göremedik ne oldu ya? Bu mudur sizin demokrasi anlayışınız. Anlaşılıyor ki siz ve sizin gibi demokrasi papağanları ağa babalarınızın icazeti olmadan demokratik kınama hakkını bile kullanamıyorsunuz. Oh ne âla ne âla !!111111222231111,!! ne mutlu size!

Çorum AKP Milletvekili Uslu; görevimi (!) yaptım. Benim geçmişimi, mizacımı, sendikal mücadelemi ve demokrasi duyarlılığımı bilenler, demokratik terbiye ve olgunluk konusunda ne kadar ilkeli olduğumu da bilirler diyerek Genç'in kürsüyü işgal ederek şov yaptığını buyurmuşlar…

İşte Uslu’nun demokratik ve terbiye olgunlukları:

Ekonomik krizin etkisini yoğun şekilde hissettirdiği 2009’da da lüks makam aracıyla gündeme gelmiş kendisine bağlı bir sendikanın aldığı ve 169 bin Euro değerinde olduğu Mercedes marka otomobili için “Mercedes ile asgari ücret sorununu çözemezsiniz” diye buyurmuş ayrıca TÜSİAD’ı işaret ederek “STK değil, sivil toplum konsomatrisi” demişti.

Ayrıca, Genç'in Meclis'teki konuşmalarını çoğunlukla TBMM'nin ciddiyetine yakışmayan bir üslupla yaptığını ifade eden Uslu, Genç'in Danışma Kurulu kararı için aleyhte söz alarak, konuyla tamamen alakasız bir konuşma yaptığını, kendisine verilen süreyi aşarak, konuyla ilgisi bulunmayan kişilere hakaret ettiğini kaydetti.

Sanırsınız ki bunları söyleyen Mecliste İdare Amirliği ile görevli bir Milletvekili değil de Mecliste kimin ne yapması gerektiğine karar verme hakkını kendinde sanan sisli bir zihniyetin fazlaca yağlanmış bir görüntüsü, kara gölgesi…

 Tepkilere gelince;

CHP Grup Başkanvekili“Yontma taş devrinin adamları mecliste kabadayılık yapmışlardır”

MHP Grup Başkanvekili  “Susturulan Sayın Genç değil, susturulan milletin kürsüsüdür” “Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı tabu haline dönüştürüldüğünü, ne zaman eleştirseler hemen ayağa kalkıldığını belirten Vural, “Bu kadar tahammülsüz. Böyle zorbalıkla, milletin sesini kesmek. Bu milletin sesini, sözünü böyle zorbalığa teslim edemeyiz. Bu, tipik bir darbeci zihniyet” görüşünü savundu.

BDP Grup Başkanvekili ''Ayıptır, ayıp. Susalım mı? Gözümüzün önünde cereyan ediyor fiili saldırı. Çoğunluğunuz var öyle değil mi? Çoğunluğunuza dayanarak fiili saldırıda bulunanları koruyorsunuz. Adında, 'adalet' bulunan bir partiye yakışıyor mu?

CHP’li Haluk Koç “Uslu'nun sendikacı olduğunu ve TBMM'yi ''kendi sendikasının genel kuruluyla karıştığını'' savundu.   

Ben ise; Çorumlu Uslu’nun yaptığı Menderes dönemini hatırlatıyor. En son o karanlık günlerde milletvekilleri mecliste darp edilmişlerdi... Meclis kürsüsünde bir milletvekili fikirlerini dahi ifade edemiyorsa nerde kaldı kürsü dokunulmazlığı nerdesiniz ey demokrasi yaygaracıları? Diyebiliyorum ancak…   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kamer Gençe selam olsun :) tam olarak kendini anlatamıyor diye düşünüyorum.En azından tek başına mücadele veriyor veremeyenler utansın ...Uslu ya ise uslusun sen uslu kalmalısın demek isterdim hatta hiç konuşmasın..selamlarımla.

Tülay EKER 
 22.01.2013 18:30
Cevap :
Kamer Genç için söylenecek en güzel şeyleri sıralamışsınız zatan. Ben ne diyeyim? Selamlar.  24.01.2013 23:35
 

Acı olan nedir bilir misiniz. Kendilerini temsil eden meclisin içinde yapılan seviyesizce hareketlere bu toplumun tepki gösterememesidir. Nedense Deniz Feneri denince iktidar partisine bir şeyler oluyor. Teşbihte hata olmaz" Yarası olan gocunur" derler. Rahatsız olmalarını nedeni nedir acaba. Kullar bilmeyebilir, lakin Allah(c.c) açık olanı da , gizli olanı da bilendir. Bence onlar dahil herkesin azıcık bunu düşünmesinde yarar var derim. Saygılarımla..

hssensoz 
 02.12.2011 20:48
Cevap :
Size bir özür borcum var. Güzel yorumunuzu yanıtsız bırakmam tamamen unutkanlığım...Güçlü olan haklıyım o zaman yanlışa devam mantığıyla devam etsin bakalım nereye kadar.Saygılar...   12.07.2012 18:26
 

Demokrasi yaygaracılarına göre bu abes değil ki... Tek kişi ya da grup konuşabilir o da AKP.

Ayrıntıda gezinmek 
 26.11.2011 12:45
Cevap :
Unutkanlığımı bağışlayın lutfen!Görüşlerinize saygı duyuyorum.Bu yapılanlara daha ne denebilir ki. Saygılar...  12.07.2012 18:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2401
Kayıt tarihi
: 07.07.07
 
 

Araştırma, tarih ve gezi en büyük tutkumdur. Bunların hepsi yer ve zamana bağlı olarak değişebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster