Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '21

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
45
 

Tek Yol...

Dikkat ediyor musunuz; ülkemizde son günlerde mükemmel denebilecek boyutlarda adına isterseniz “siyaset mühendisliği” diyelim, isterseniz “toplum mühendisliği” diyelim…

Uygulanmakta.

Bakıyorum da…

Gündem bu kadar karmakarışık olur mu, diyorum kendi kendime… Muhalefet partilerini anlayamıyorum zaten… Ne dense, bu sıralar sanki, kendi kalelerine gol atar durumuna düştüler. Türkiye’de siyaset her nedense yapıcı kanallar için işletilmiyor!

Tek derdimiz, karşımızdaki muarızımızın açığını bulmak veya yakalamak. Başörtüsü polemiği olsun, darbeyi imalayan açıklamalar olsun, sanki siyaset üretememenin “basiretsizliği”!

Muhalefet partileri elbet iktidara alternatif olmak için ellerinden gelen mücadeleyi, “siyaset kurumunun” içinde kalarak, yani “meşruiyet” zaafına düşmeden vereceklerdir. Ama, bu mücadelenin tonu ve tarzı, yıkıcı ve yıpratıcı bir düzeyde seyrettiğinde, kamuoyunda ve yurttaşlarda artık bir bezginliğe neden olmakta.

- - - -

Türkiye Devleti olarak, bizler birçok hususu geride bıraktık diye düşünüyorum: Bu başörtüsü hususunda da böyle, darbe hevesleri içerisinde olmak babında da böyle…

Şöyle tarihe ve Türk Siyasal hayatına baktığımızda, pek çok ders çıkaracağımız hadiselerle dolu… 28 Şubat vakası… Tanklar yürütüldü, post-modern darbe 1000 yıl sürecek dediler… Sonra ne oldu? 3 Kasım 2002 seçimlerinde vesayet döneminin tüm partileri, halk tarafından diskalifiye edildiler.

Tarihimiz, dediğim gibi artık tekerrür etmemesi gereken hadiselerle dolu: 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan…

Uzatmaya gerek yok… Tek yol, demokrasinin taçlandırılması ve hür dünyada yerimizi temel insan hak ve özgürlüklerini arttırarak yer almaktır.

Gerisi, nakıs teşebbüslerden ibaret kalacaktır.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 594
Toplam yorum
: 131
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 78
Kayıt tarihi
: 18.05.16
 
 

Ben, Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunuyum. Şuan için öze..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster