Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2401
 

Tekirdağ Müftüsü Ahmet Okutan hakkında soruşturma açıldı!

Tekirdağ Müftüsü Ahmet Okutan hakkında soruşturma açıldı!
 

Tekirdağ'ın müftüsü;dine siyaset mi karıştırıyor?!


Tekirdağ Müftüsü Ahmet Okutan hakkında, devletin resmi kurumu olan Diyanet Eğitim Merkezi’nde AKP’nin propagandasını yaptığı ve yaptırdığı iddiası savcılık soruşturma başlattı!..

Ülkemizde siyasetin ne derece kirlendiğini; toplum olarak hergün şaşkınlıkla izlemeye başladık.

Ne yazık ki; iktidar, devleti temsil etmesi gereken bazı amir yada memurların parti görevlisi gibi çalışmalarını teşvik etmiş ve bu uygulama ülke genelinde, günbegün yaygınlaşmaya başlamıştır.

Geçmiş dönemlerde bu ve benzeri uygulamalar olduysa da; çok sınırlı kaldığı gibi, basında konu edildiğinde de;hemen yanlış uygulamalardan dönülmüştü…

AKP’nin ikinci iktidar döneminde görünen o ki; geçmiş dönemlerde olmadığı kadar seçim istismarı yapıldığı gibi, medyaya haber olması bir yana YSK’nun uyarılarına rağmen günlerce-Tunceli’de ki yardımlar-bu uygulamalar sürdürülmüştür.

Tunceli’de ikinci bir skandal olarak; İl Özel İdare Genel Sekreterliği deposunda bulunan AKP afişleri nedeniyle, soruşturma açılınca, YSK’nun ikinci uyarısıyla, dağıtılmakta olan beyaz eşya yardımları durdurulmuştur!..

YSK, son toplantısında Tunceli Valisi hakkında, hem beyaz eşya yardımları ve hemde parti afişleri için soruşturma açılmasını istemiştir.

Ancak, yapılan uygulamalar günlerce gazetelerde, TV’lerde halkın gözü önünde yapıldığı gibi, bu uygulamaları öven, özellikle teşvik eden sayın başbakan; şimdi olayları soruşturmak için “müfettiş” görevlendirileceğini söylemiştir… İpe un sereceğiz diyemezdi ya!..

Hem, sayın valinin soruşturmadan ne kadar çekindiğini de; dün akşam TV’de “göbek atarken” gördük ve ikna olduk!

Seçim istismarları bu kadarla kalsa, yine buna da şükür diyeceğiz belki… Ama, son günlerde sık sık medyaya çıkmakta olan Tekirdağ Müftüsünün yaptıklarını görünce; ülkenin nasıl bir yozlaşma içinde olduğu, kirlenmenin ne aşamalara geldiği çok daha net görülüyor…

İddiaya göre; sözkonusu Müftü Okutan, T.dağ Müftülüğü’ne bağlı Diyanet Eğitim Merkezinde, (150) imamla birlikte toplantı yapıyor. Bu toplantıya, Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet AYGÜN’de katılıyor ve aday olduğu belediye başkanlığı için, imamlardan destek istiyor; sinevizyon gösterisiyle, çalışmalarını anlatıyor… Toplantı sonrası da, Müftü , Belediye Başkanı ve bazı imamlar birlikte birde yemek yiyorlar!

Bu pişkince yapılan uygulamalardan sonra bize; ancak “AFİYET ŞEKER OLSUN!” demek düşer…

Bu toplum, yıllardır "din tüccarlığı” yapan siyasetçilere alıştırıldı. Ancak, temsil ettiği dinin gereği olarak; doğruluktan, dürüstlükten ayrılmaması gerekirken, “siyaset tüccarlığı” yapan din adamlarına alışmayacaktır!..

Kirlenmenin tehlikeli boyutlara geldiğini anlatan, çok önemli bir söz vardır;

“TUZ KOKARSA!..”

Görünen o ki; tuzun kokmasına çok kalmadı.. Kirlenmeyi engelleyemezsek; gelecek kuşaklar bizi affetmeyecektir!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 1879
Kayıt tarihi
: 05.03.09
 
 

Okumayı seviyorum ve okumanın, insanın içindeki havuza taze suların katılmasını sağladığına inanı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster