Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
782
 

Tekno kadın projesi

Hayatımda önemli bir yeri olan Sayın Ufuk Tarhan’ında içinde olan bir oluşum için kollar sıvandı. TeknoKadın projesi Türkiye’de kadınların bilgisayar korkularını yenmelerine, bilgisayar ve interneti daha etkin kullanabilmelerine ve teknoloji yardımıyla girişimci yanlarını geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

Bu sebeple Ülkenin dört bir yanındaki Halk Eğitim Merkezlerinde toplamda 64 saati bulacak “Güvenli İnternet Kullanımı”, “Bilgisayarda Temel Uygulamalar Geliştirme” ve “Teknoloji ve Girişimcilik” başlıkları altındaki eğitimlerle Kadınlarımız bilinçlendirilecek. Eğitimlerin sonunda tüm katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü sertifikası ve TeknoKadın sertifikası verilecek.

Ayrıca bu proje ile Türkiye’de daha fazla kadının bilgisayar ve internetle tanışmasına, kadınların teknolojiyi daha etkin kullanarak kendilerini geliştirmelerine ve girişimcilik ruhu kazanmalarına yardımcı olmak, ekonomiye daha etkin katılımlarını sağlamak amaçlanıyor.

Biz erkekler olarak bu projede bizlere önemli görevler düşüyor. Etrafınızda bu projeye katılmak isteyen kadınlarımızı teşvik etmemiz onları bu konuda cesaretlendirmemiz gerekiyor. Onlara katılan her değer topluma katılan bir değer demektir. Kadınlarımızın zaten ayaklarına gelen bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerine eminim.

Ben bu sebeple, bu projenin kurucuları olan kurumlara(Milli Eğitim Bakanlığı, Intel ve Türkiye Fütüristler Derneği) ayrıca toplumdaki yerleri ve duruşları ile kadınlar için örnek teşkil eden Milli Eğitim Müdürü Nimet Çubukçu’ya, Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan’a ve Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölge Direktörü Ayşegül İldeniz’e teşekkür etmek isterim.

Bu sırada medyada boy boy reklam yapan, milyonlarca dolar reklam ve pazarlama harcaması yapan Teknoloji Firmalarından hangisinin bu projeye destek olarak bir şeyler yapacağını merak ediyorum. En azından İl bazında katılımcılar arasında en başarılı olan ilk üç kişiye PC verilebilir diye düşünüyorum.

Toplumda her kesime hitap eden bu tarz projelerin bundan sonraki projelere teşvik ve örnek olmasını diliyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 1565
Kayıt tarihi
: 13.10.07
 
 

  Merhaba ; Bakmayın böyle yazılar yazdığıma, bilgi okyonusunda bir balık etmem nazarımda. Paylaş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster