Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
541
 

Teknoloji ile gelen internet aşk'ları

Teknoloji ile gelen internet aşk'ları
 

TEKNOLOJİ İLE GELEN İNTERNET AŞK' LARI


Teknolojinin gelişmesi ile yaşamımızın parçası oldu bilgisayar ve İnternet.

Tabiî ki faydalarına bakıldığında sayamayacağımız kadar fazla ve bir o kadarda zararlı.

Bundan 10 veya 15 yıl öncesiyle kıyaslanamayacak kadar önemli...

Ben burada çok önemli olan bir konuya değinmek istiyorum...

Toplumumuzda bilinen ve bilgisayar kullanan hemen hemen her 10 kişiden belki de 9 'ununda ama öle ama böle yaşadığı bilgisi olduğu veya en yakın çevresinde ki birinin başına gelen olaylardan biri...


İnternet aracılığı ile tanışılın ve yaşanan arkadaşlıklar ya da Aşk'lar...

Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış ve de bizler ne kadar inkâr etsek de saklasak da konuşmasak da yaşanılan gerçek çarpık ilişkiler...


Bugün ATV - Müge Anlı' nın sunduğu Tatlı Sert programına çıkan bir ailenin dramı..

14 yaşında Orta son sınıf öğrencisi bir Kız çocuğu internet'te tanıştığı 23 yaşlarında bir gençle kaçmış.. Yaklaşık 3 aydır aile çocuklarına ulaşmak için çabalıyor... Daha 14 yaşında bir çocuk bu ne Aşk'ı, ne evliliği, ne sevgisi olabilir.. Kaçtığı kişi kimdir? Nedir? Bilinmez. Daha Ana kuzusu bir çocuk...Hayat'a atılmamış dışarıda onu bekleyen tehlikelerden bir haber..


Bundan 3-4 gün evvelki programda da bir ailenin ölen gencecik çocuklarının dramı..Hiç bir araya gelmediği, 3 aydır görüştüğü bir kıza seni seviyorum diye mesaj gönderdiği için Kızın ağabeyleri tarafından kaçırılıp işkence görerek öldürülen bir çocuk...


Daha bunlar gibi Açıklanmamış ortaya çıkmamış binlerce olaylar vardır. Bu olaylar sadece yaşları küçük ve ailelerinin yasaya müracaatlarından dolayı gündeme gelen olaylardır. Sanmayalım ki bunlar sadece Çocuklarımızın veya Tehlikelerden bir haber gençlerimizin başına geliyor. Okumuş, Eğitimli, Kariyer sahibi Yüzlerce kişinin de buna benzer olayların yaşandığıdır. Tek fark bu kişilerin Yaşadıkları koşullar ve konumları gereği, Haklarını ararken, kendilerini ortaya çıkartarak toplum karşısında Kariyerlerine ve konumlarına zarar vermesi nedeniyle bazı şeyleri sineye çekmekleridir.


Diyelim ki Haklarını yasa karşısında aramaya kalktılar. Polise veya Savcılığa şikâyetlerinde direk olarak en başta suçlanacaklar. Daha haklarını aramak teşebbüsleri kendilerini savunmak, aklamak ve temize çıkarmak çabaları ile zaten hırpalanmış psikolojilerinde yaratacak ilk travma’lardır. İş ve Sosyal yaşamlarında da kendisini anlamayan suçlayan bakış ve ifadelerle kendilerini savunma çabaları ve kendilerini bir nebzede anlamaya çalışan ve onun yanında olduğunu bildiği bir dost arayışları ile daha beter bir çıkmazın içinde yaşanan çabaları ve güvensizlikleri.


Bunlarda göz önünde bulundurularak; Olayları su yüzüne çıkarmadan kapatarak, kurtulmakta bulmalarından kaynaklanıyor. Yaşanan Maddi - Manevi ve de Fiziki kayıplarıyla sineye çekerek tek başlarına zararın neresinden dönsem kardır mantığı ile yaşamalarındandır.


Bu kişiler yaşadıkları psikolojik yaralarını, bu konuda tecrübeli psikolojik destek alabilecek yerlere müracaat ederek veyahut ta çok yakınında kendisini anlayıp yanında olabilecek birkaç kişi ile paylaşarak bu olayların travma’ların dan kurtulmaya çalışmaktadırlar.


Bugün gündeme gelen olaylar doğrultusunda; yakın çevremde, Bir dostumun başından gecen bir olayı sizlerle paylaşmak isterdim. Fakat kendisinin rızası olmadığından yaşadıklarını anlatamıyorum. Manevi olarak arkadaşımın yanında olmaya ve olanları anlamaya çalışan biri olarak, beni fazlası ile sarsmış ve üzmüştür. Bu tarz yaşanacak başka bir olaya da engel olabilirim umudunla, umarım bir gün bu yaşananları kaleme alıp aktarma şansım olur.


Bugün gündeme getirilen bu olaylardan, en azından bir kaç kişi ders çıkararak geleceklerini etkileyebilecek bu tarz bir hata yapmamalarını ümit etmekteyim.


Lütfen teknolojinin bize getirdiği faydalı hizmetleri daha yararlı alanlarda kullanalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 915
Kayıt tarihi
: 29.11.07
 
 

01 Ekim 1971 İstanbul... Mali müşavirim... Mesleğim ve sevdiklerimden arta kalan vaktimde, stres aza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster