Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '17

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
90
 

Teknolojik Tasma

Teknolojik Tasma
 

Teknoloji, zamanımızın en kıymetli besin kaynağı gibi, onsuz hayat düşünülemez. Hele birde yirmili yaşlarınızdaysanız damarda akan kan gibidir teknoloji, eksikliği yaşamı durdurur. Sosyal medya ise teknolojinin sadece bir aksesuarı ve bazen bu aksesuar bile takılan altın bir bilezik olup size değer de katabilir, boynunuza geçirilmiş bir tasma olup hayatınızı esir alıp sizi bağımlı hale getirir.

Sosyal medyada insanların oluş sebepleri var bir de, kimi hayatta olmak istediği kişi olur sanal alemde, popüler, zengin, güçlü günlük hayatta hiç olmadığı elde edemediği özelliklere sahip olur ve kendine ikinci bir hayat yaratır, bu sanal hayat nerde başlar nerde biter bazen kendi de bilemez. Bazen bir umut olur sosyal medya beyaz atlı prensini bulacağı yerdir ya da uyuyan güzeli bulup öpeceği yer kim bilir sonuç nedir.

Şunu biliyorum ki umut insanların yaşam kaynağı. Sosyal medyayı kullandığınız süre önemli olan eğer günde bir iki saati geçmiyorsa sosyal medya kullanımı demek ki tasma sizin elinizde ve siz yönetirsiniz. Eğer günde 5 saatten fazla zaman harcıyorsanız tasmanız teknolojinin ve sosyal medyanın elinde. Peki size soruyorum sizin tasma kimin elinde?

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 193
Kayıt tarihi
: 14.08.17
 
 

1999 yılında İstanbul'da doğdum. İlköğretim ve Lise hayatımı'da İstanbul'da tamamladım. Uzun zama..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster