Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
361
 

Tekrar Ben

Bugüne kadar Eric Van Buyten olarak yaşam üzerine yazarken daha çok bireysellik ve bireysellikten toplumsallığa doğru bir yaklaşım üzerinde durdum. Bunu yaparken daha çok sanatsal bir bakış açısında oldum. Özellikle dil açısından. Oysa ki ben bir İşletme Mühendisi olarak uygulamalı biriktirmiş olduğum bilgi, tecrübe ve beceriye sahip olaraktan son derece rasyonel yaklaşımlar içinde olan bir bireyim. Evet, hayat duygularca güzel, kabul, fakat doğru yaşanması için doğru toplumsal temellere oturtulması lazım bu duyguların.

Mutluluk için kişinin doğru bir birey olması yeterli şart değildir; mutlu olmak istiyorsa bulunduğu toplumda oynayacağı roller vasıtası ile kendi toplumuna örnek olacak davranışları da göstermek zorundadır kişi. Ben yıllarca kendimi gerçeklerken hep üreterek var olmayı seçmiş birisiyim. Örnek olmak konusunda ise bugüne yapmış olduğum bir sürü hata var. Ve bunun başında toplumu hiç mi hiç umursamamak, kadınların duygularını önemsemeden onları eleştirmek, politikacıları yermek, kısacası toplumla empati yapmamak temel hatam.

Bu seçimler göstermiştir ki Türk toplumu her türlü eksikliğine rağmen kurucusunun ifade ettiği gibi yabana atılacak bir toplum değildir. Eksikliği görgü, eğitim, öğretim ve dolayısıyla evrensellik yönündedir. Bu durum da bize büyük sorumluluklar yüklüyor. Sadece edebiyat yaparak bu toplumu yükseltmek mümkün olmuyor. Bu bağlamda Eric Van Buyten'den daha çok Anıl Şakir Yiğit'e ihtiyaç olduğunu anlamış bulunmaktayım. Ve bu bloğumdan itibaren gerçek bir blogçu olacağım ve kişisel deneyim ve bilgilerimi sizlerle paylaşmaya başlayacağım. Ve bunu yaparken edebi bir dil yerine son derece yalın ve akıcı bir dil kullanacağım ki yanlış anlaşılmalara sebep olmasın.

Böylelikle yıllarca tartıştığımız Osmanlıca kelimeler kullanılmalı mı, kullanılmamalı mı konusunu da sonlandırmış olacağım.

Tabi daha da önemlisi gençlerin yazdıklarımı algılamaları hususunda kendime büyük bir kapı açmış olacağım. Nitekim yıllardır 35 yaş üstü okunma kitlemin de bu bağlamda değişeceğine inancım sonsuz.

Sadece MB'de değil, aynı değişikliği tüm sosyal medyada yapma kararı aldım. Bünyesinde blog yazarı olarak yıllardır görev aldığım Milliyet Blog ve okurlarına daha zengin yazılar sunacağım konusunda kendime inancım tam.

Şimdilik bu kadar; görüşmek üzere...

 

Eda Tuğrul, SUFİ, jale kasap ve 2 diğer kişi bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eminim çok şey farklılaşarak size geri dönecek...aramıza hoşgeldin Anıl Şakir Yiğit

jale kasap 
 06.04.2019 14:21
Cevap :
Anıl Yiğit olarak yazdığım bir dönem olmuştu ve o dönem boyunca Bilimsel, Mesleki, Sosyolojik, Tarihi yazılar üretmiştim. Bu sefer biraz daha farklı olarak; öncelikle Eric van Buyten ismini değiştirmeden fakat Anıl Yiğit olarak yazacağım yazılarımı. Bu anlamda zaman zaman Eric gibi yine edebiyata sığınacağım çünkü ben de öylelikle nefes alabiliyorum... Teşekkür ederim inancınız için  10.04.2019 14:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 613
Toplam yorum
: 1644
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 283
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster