Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
982
 

Tekrarlanan hayatlar

Tekrarlanan hayatlar
 

Yaşamımızda istemeden de olsa aynı olayların tekrar ettiğine tanık olmuşuzdur. İş yaşamımızda farklı patronlardan aynı azarı işitmek, ilişkilerimizin sürekli aynı şekillerde gelişip sonlanması… Bu durumu farkedenlerin istemeden de olsa canını sıkar hatta acıtır. Ne yapsak ne etsek bir türlü işin içinden çıkılamaz bir boyuta ulaşır. Ve zaman içinde artık hayatımız belli bir rutinlik çerçevesinde aynı olaylar süregelir.

Aslında herşey biz bu olayları yaşamadan evvel küçük yaşlarda çevremizden gördüğümüz, duyduğumuz şeyleri bilinçaltımızın hoop diye içine alması ile başlıyor ve ilerde istemeden de olsa önümüze servis ediliyor. Yeyip yememek bize kalmış bir durum gibi gözükse de zorla da olsa istemediğimiz yemekleri yer gibi yaşıyoruz. 

Şu yazıyı okumak bile eminim acaba ‘’Kendi yaşantım da da yaşadım mı veya aynı olayların dönüp durduğu bir durumla karşılaştım mı ya da karşılaşıyormuyum?’’ diye düşünceye itmesine ufacık da olsa yardımcı olacaktır; çünkü istediğim tek şey sizin farketmeniz. Farkedin ki adımlarımız kolaylıkla ilerlesin ve bu çıkılamaz durumlardan kurtulalım bitsin:)

Öncelikle;

1- Olayları farkedebilmek mutlak önemli. Ben çevremdeki herkese aynı şeyleri söylüyorum. Fark edin evet ben bu durumu yaşıyorum deyin.

2- Ben bu durumlara engel olmak için ne yapabilirim?

Aynı olayların tekrar yaşanmamasına çok rahat engel olabilirsin. Ve bütün olayların en başına giderek daha bu olaylar başlamadan ‘’Ne yaptım da bu olayları yaşadım ya da kendime çektim?, O an hangi olumsuz bir cümleyi söylerek kendime engel oldum ve gelişen olayları yaşamaya izin verdim.’’ şeklinde kendinizle baş başa kalıp sorgulayarak yüzleşebilirsiniz.

3- Bunları yaptık farkına vardık, kendimizi de sorguladık ama aynı olaylar yine başıma geldi gelecek! Eyvah!

Sakın ola izin vermeyin. Kendinize söz verin tekrar aynı olayları yaşamayacağım diyerek kendinizi frenleyin.

4- Giderek karmakarışık çıkılamayacak bir duruma gelindiğinde sıcağı sıcağına bir destek almanızı önerebilirim; çünkü o sıcak olay soğur ve unutulursa tekrar yaşanması muhtemel en yüksek olacaktır.

Kendim aynı olayları farkedebilmem 2-3 senemi almıştı. Ben de çoğu şeyi uyguladım hatta denemediğim metot kalmadı diyebilirim.  Zor zamanlarımda hep Allah’a sığındım ve bu olayların yaşanmasına izin vermedim sürekli gözlemledim. Hala da dikkat ediyorum. Sizlerde her ne durum olursa olsun gücünüzü düşürmeyin, aksine daha da güçlenin. ‘’Zor durumdayım, yapamayacağım galiba!’’ diyerek kendinizi sürekli kısıtlamayın her şeyi kolaylıkla halledebileceğinize inanın, inanın ki önünüz kolaylıkla açılsın ve aşılamayacak sanılan yollar bile su gibi kolaylıkla akıp gitsin. 

Özlem ÖZTULUM

www.kisiselgelisimim.com

Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

şuan benim durumum çok iyi geldi bu yazınız, teşekkürler =)

ilknur AKPINAR 
 17.01.2012 21:47
Cevap :
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)  17.01.2012 22:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 938
Kayıt tarihi
: 19.02.10
 
 

2009 yılından bu yana kişisel gelişim, kuantum fizik, kuantum düşünce teknikleri, nlp, psikoloji üz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster