Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '12

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
20617
 

Telepatik misiniz?

Telepatik misiniz?
 

Zihnin ve kalbin ne kadar duru ve sakinse, telepatik gücün de o oranda artar.


Telepati, günlük hayatta, halk arasında en çok merak edilen, üzerinde en çok kafa yorulan, söz söylenen, fikir yürütülmeye çalışılan parapsikolojik kavramlardan biridir.

Telepatinin varlığı, bu güne kadar bilimsel olarak kanıtlanamamış olsa da, bu konu üzerinde yapılan yoğun çalışmalar ve halk arasında yaşanan, dilden dile dolaşan hikayeler sonucunda, telepati, günden güne varlığını daha çok insana kabul ettirmektedir hiç kuşkusuz ki; günümüzde...

Parapsikolojik bir kavram olan telepatiyi, en basit şekliyle, karşılıklı en az iki kişi arasında, zamandan ve mekandan bağımsız olarak kurulan zihinsel ve ruhsal bir bağlantı olarak tanımlayabilirim.

Bu bağlantı, birbirine duygusal yakınlığı, sempatisi olan bireyler arasında duygu ve düşünce alışverişi şeklinde kurulduğu gibi, algısal, sezgisel, ruhsal gücü, potansiyeli daha güçlü olanın, fikirlerini karşısındakilere empoze etmesi, ya da karşısındakilerin zihninden geçenleri okuması, bu okuduklarından yola çıkarak karşısındakini dilediği gibi yönlendirmesi ya da yapacaklarını önceden kestirerek gelecekte doğabilecek muhtemel sonuçlara bu zihinsel yol haritasını izleyerek yön vermeye çalışmasıdır.

Bir insanın telepatik gücünün yüksek olabilmesinin bazı şartları vardır.

- Duru, açık, temiz bir  zihinsel yapı

- Negatif duygulardan olabildiğine arınabilmiş bir kalp gözü açıklığı...

- Empati yapabilme, kendini rahatça başkasının yerine koyabilme gücü ya da becerisi...

- Yüksek konsantrasyon, uzun süre devam ettirilebilen dikkatli olabilme, kalabilme hali, becerisi...

Telepatiyi kolaylaştıran en kolay yol, telepati kurulan kişiler arasında duygusal bir sempatinin ya da bağlılığın var olmasıdır. Peki ne demektir bu?

Şu demektir ki efendim...

 Sevgililer, kardeşler, candan arkadaşlar, anneyle oğlu, babayla kızı arasında telepatik bir bağlantı kurabilmek birbirine yabancı insanlar arasında o telepatik bağı kurmaktan çok daha kolaydır.

Peki telepatik yönü güçlü bir insan olmak, ne işe yarar? derseniz eğer...

Telepatik yönü güçlü bir insanın ikna kabiliyeti çok yüksek olur. Aynı şekilde, telepati becerisi yüksek, gelişmiş insanlar çok iyi yönetici, hatta lider olabilme potansiyeli taşırlar.Telepati, insanın zihinsel ve mekansal hakimiyetini tartışmasız olarak yükselteceğinden, kişinin karizmasını kalıcı ve göz kamaştırıcı bir hale getirir. Buradan hareketle, şunu da çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Dünyanın, İnsanlık Tarihi'nin en başarılı, en güçlü, siyasetçileri, devlet adamları telepatik gücü, zihinsel beceri ve enerjisi en yüksek insanlar arasından çıkmıştır. Ve insanlık var olduğu sürece de çıkmaya devam edecektir.

Özellikle 1970'li yıllardan itibaren parapsikoloji biliminin telepati konusu üzerinde yaptığı bilmsel çalışmalar göstermiştir ki, her beş kişiden  birinin telepatik verileri alabilme, algılayabilme becerisi, diğer dört kişiden daha yüksektir.

1/5 oranı bana göre hiç de küçümsenemeyecek, hatta konunun hassasiyeti düşünüldüğünde, oldukça yüksek bir oran olarak bile kabul edilebilir.

Bu konuda fazla iddalı olmak istemem ama... Bu, aynı zamanda, içimizde yaşayan her 5 kişiden birinin diğer dört kişiden daha yüksek bir liderlik potansiyeli taşıdığı anlamına da gelebilir.

Buradan şöyle bir sonuca da varılabilir belki.... İyi bir lider olmak isteyen kişi, en önce telepatik yönlerini güçlendirmelidir. Ve de telepatik gücü doğuştan ya da sonradan yaptığı çalışmalarla güçlü olanlar, diğer insanlara göre çok daha yüksek bir lider olma gücü, liderlik yapma şansı ve potansiyeli taşırlar.

Yaşamın her alanında öncü olmak, insanlara liderlik yapmak, sizin için çok önemliyse eğer, işe telepatik gücünüzü yükselterek başlayın derim ben size.

Doğal bir telepatikseniz, Allah vergisi bir telepati gücünüz varsa eğer, zaten doğuştan lider ruhlu, doğuştan güçlü bir lider olma potansiyeli taşıyorsunuz demektir; ki...

Eğer kader çizginizde de, hayat idealleriniz arasında da lider olma, liderlik yapma gibi bir hedefiniz varsa; yaşadınız demektir. Çünkü her güçlü lider, aynı zamanda çok güçlü bir telepatik kişilik taşır ruhunda.

Not: Yazıda kullanılan görsel www.in5d.com adresinden alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben kesin salagim, hic oyle seyler yok! Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 25.07.2012 1:08
Cevap :
Telepatik değilsen eğer, o zaman sana bir nanik yapayım kardeşim! Belki bir faydası olur! Cemce sevgilerimle...  25.07.2012 12:11
 

Zaman zaman ben de o gücü kendimde hissedenlerdenim. Dolayısıyla adı ne olursa olsun böyle olaylar yaşanıyor...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 24.07.2012 23:55
Cevap :
Bu konuda aynı fikirdeyiz sizinle sevgili Ayşegül hanım... Cemce sevgilerimle...  25.07.2012 0:19
 

Telepatik kimdir? nasıl geliştirilebilir bilmem. Ama Ruhani bir şey olduğuna inanıyorum. Zira yıllarca pek çok örnek yaşamışımdır. Halk arasında da çok örneğini gördüğümüz çok insanın meşgale alanına ışık tutan bu yazınızı ilgiyle okudum elinize sağlık Cem bey!..Selamlar

Cemile Torun 
 24.07.2012 19:18
Cevap :
Size ve okurlarıma faydalı bir yazı yazabilmişsem eğer, ben bundan ancak çok mutlu olurum. Başka ne diyebilirim ki? Yorumunuza da, ayrıca teşekkür ederim sevgili Cemile hanım... Cemce sevgilerimle...  24.07.2012 23:23
 

:)))Cem Bey ilahi siz çok yaşayın emi... Nasıl da tanımışsınız beni..! Orta zekayla, kısa günün karıyla, maddiyatla pek işim olmaz benim...Sevmediğim adamın yalandan yüzüne bile gülemem..!Eee burada zeytani zeka falan sökmez dolayısıyla...Yüreğim kıpır kıpır, enerjim tavanlara vuruyor desem bilmem inanır mısınız...Hayatın ruhunu taaa içimde hissediyorum...

Arzu Elif 
 24.07.2012 10:57
Cevap :
E, serde biraz psikologluk, biraz da falcılık var! Buralarda kahve falı bilmem yüzünden, müneccim diyen bile var bana! " Kahve Falı " diye hatta, baktığım falların yazısını bile yazdım! Eh! N'apalım? Olacak o kadar artık! sevgili Arzu hanım... Cemce sevgilerimle...  24.07.2012 13:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1183
Toplam yorum
: 3428
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 1549
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1997 mezunuyum. Anadolu Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster