Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '11

 
Kategori
Komşuluk
Okunma Sayısı
899
 

Teletabiler

Teletabiler
 

Teletabiler diye bir çizgi film vardır. Bilir misiniz ? Gerçek hayatta da bu telatabilere rastlamak hiç zor değil. 

Öncelikle bu teletabilerimizi tanıyalım. İlk teletabimiz Lale Teyzemiz. Lale Teyzemiz sahil kasabasında yaşar. Hiç evlenmemiştir. Sürekli gezme peşindedir. Kendisi gibi teletabileri tanımakta ve bulmakta ustadır. Bu gezileri, sosyalleşme hareketleri sonucunda kendine mühim bir arkadaş çevresi edinir. Sonrası ?? 

İkinci teletabimiz Olga Hanımdır. Kendisini çok beğenir. Yalnız kaldığında sürekli aynaya bakarak ;‘ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı’ der. Çok hırslı ve kıskançtır. Mesela en iyi dolmaları o yapar, birisi dolmasını beğenmezse hırsından çatlar. Bütün teletabileri harekete geçirerek dolmasının lezzetini onaylatıncaya kadar zıp zıp zıplar. 

Üçüncü teletabimiz Eyşan Hanımdır. Bayağı bir görgüsüzdür; ama farkında değildir. Her gün yaptığı kapuska yemeğinin kokusu yüzünden komşularına gına gelmiştir. O ise değişik düşünür komşularının şikayetlerine aldırmaz koltuk takımlarımı kıskanıyorlar zahir der. 

Üçüncü teletabimiz Ekrem Beydir. Sürekli kibar olmaya çalışır. Ancak hele bir yan gözle bakın şöyle bir alttan alta süzün hemen harekete geçer. Kapınızın önünde sizi yakalar ‘benim için şunu demişiniz, bunu demişsiniz ‘diyerekten başınızın etini yer. Aman hakkında hiç bir şey söylemeyin… 

En son tanıtacağım teletabimiz ise aslında belki O'nu hiç fark etmemişsinizdir. Birden ortaya çıkar çünkü, diğer teletabilerle sıkı fıkı arkadaş olur. Teletabiliğin önemli bir meziyet olduğunu düşünmektedir. Diğer teletabiler işe ya da gezmeye gittiklerinde onların çocuklarına bakar, yardım eder. Onlar tarafından övüldükçe mutluluktan uçar. Yanında konuşurken dikkat edin her söylediğiniz lafı yerine ulaştırır. İsterseniz dikkat etmeyebilirsiniz. 

Hayat böyle bir şeydir işte teletabiler ve maceralarıyla akar gider. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1645
Kayıt tarihi
: 22.02.10
 
 

Küçük notlar ve kısa paylaşımlar; yazacaklarım yaşadıklarım olacak. Sinema tiyatro ve kitaplar va..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster