Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '14

 
Kategori
Elektronik
Okunma Sayısı
413
 

Televizyon, hayatımızda ne kadar var?

Televizyon, hayatımızda ne kadar var?
 

TELEVİZYON GELDİ HAYATIMIZ RENKLENDİ, TELEVİZYON BİZLERİ BİLGİLENDİRDİ


Televizyon insanın hayatına girmiş mükemmel bir teknolojik olaydır. İnsanların hayatlarına yön veren ve onun gelişimine çok faydası olan olağanüstü bir yeniliktir. Televizyonun tarihi hakkında anlatılanlar gerçekten çok önemlidir. Televizyon bir buluştur. Bir yeniliktir. Televizyonun çeşitleri de çoktur.
Şöyle ki; Televizyon hayatımıza ilk önce siyah beyaz olarak girmiştir. Sonra çok hızlı bir gelişim süreci yaşadı ve renkli televizyonlar ekranlarımızı süsledi. Televizyon sürekli kendini yenileyen, önemli bir sektör haline gelmiştir. Ülkemizde de bu sektöre hizmet eden çok firmalar vardır. Bunların başlıcaları Arçelik ve Vesteldir. Daha birçok firmada bu sektöre yardımcı olmaktadır.
Televizyon; Ülkemiz ekonomisine ve ihracatına çok ama çok büyük katkısı olmaktadır. Bunların yanında televizyona yardımcı yan sektörlerden olan uydu ve çanak anteni de çok gelişmiştir. Bunlarda çok hızlı bir şekilde değişim ve gelişim süreçleri içerisine girmiştir. Televizyonun çeşitleri de çok hızlı bir gelişim sürecine girmiştir. Led ve Lcd Televizyonlar boyut boyut, ebat ebat, hepsi de piyasaya hakim olmuştur. Ve halen de Televizyon kendini yenilemeye devam etmektedir.
Televizyonu; tüm toplum olarak aşırı derecede, sanki bağımlı gibi sabah akşam sürekli izlemekteyiz. Bu da bizleri gerçekten tembelliğe itmektedir. Tüm nedenlerden dolayı Televizyon izlemeyi azaltmalı, kendimize bol bol zaman ayırmaya ve özellikle sevdiklerimizi her zaman sevindirmeye, onlarla değişik aktiviteler yapmaya çalışmalıyız. Tabii bunun yanı sıra boş zamanları sürekli değerlendirmeli ve beyin fırtınası ile bol bol kitap okumalıyız. Yani kendimizi sürekli geliştirici, beyni aktife edici iş ve işlemlerle meşgul olmaya gayret etmeliyiz.
Televizyonun iyi yönlerini, yani bizlere fayda sağlayacak kısımlarını kullanmaya çalışmalı ve bu elimizdeki teknolojik nimetten en iyi şekilde faydalanmalıyız. Çünkü teknoloji o kadar çok ileri seviyelere gelmiştir ki Televizyonu çok yönlü olarak kullanabilmekteyiz. Öyle ki; Televizyon sayesinde Dünyanın en uzak yerinden bile haberdar   olmaktayız.
Sonuç olarak Teknolojiyi çok iyi takip etmeli ve hayatımızı nasıl daha iyi kolaylaştırır bunu düşünmeliyiz. Televizyonun bir çok sektöre yardımcı olduğunu unutmamalı ve özellikle reklam sektörüne çok ama çok faydası olmakla birlikte insanlarında bu şekilde firmaları tanımalarına vesile olmaktadır. Tüm bu nedenlerle bu elimizdeki kıymetin değerini çok iyi bilmeli ve ondan en güzel şekilde yararlanmalıyız.        

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1650
Kayıt tarihi
: 20.06.14
 
 

Üniversite, Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Çalışan, İyi bir kariyer sahibi olmak, Kitap okuma, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster