Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
668
 

Televizyon dizileri

Hiç işimiz gücümüz kalmadı birde televizyondaki diziler çıktı karşımıza. Nasılda kültürümüzü içten içe yıkıyorlar öyle değil mi?

Kültür kaymasına doğru ilerliyoruz. Her kanalda başka bir dizi. Kimi bizleri kötülüyor, kimi kültür değişikliği istediğini açıkça belirtiyor. Dış siyaset, iç tehditler sanki gündem unutuldu. Kimi sağcı kimi solcu diziler. Kimi pembe, kimi kahramanlık dizileri.

Aslında bizi isteyelim ya da istemeyelim zorla ittiriyorlar. Sizlere kısa bir örnek. Çocuklar duymasın adlı dizide anne-baba mutfakta tartışırlardı. Dizi başladı, sürdü ve bitti. Ama bizler üzerinde hala kuvvetli bir etkisi sürüyor. Tartışmadan önce çocukların yanından uzaklaşılıyor.

Kültürümüze sahip çıkalım. İç tehdit dedikleri işte bu olaylar. Hiç bir ülke kolaylıkla dışardan yıkılamaz. Ancak içeride oluşann karmaşa sonucu uçurumun önüne gelinir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Kültür kayması" bir bakıma doğru bir terim ancak bir Kültürel Sapma yaşadığımız apaçık ortada.Diziler, televizyonda yayınlanan beyin yıkama seanslarına döndü adeta.Dizilerde bu tür siyasi ya da bizim ahlak ve kültür yapımızın dışında olması-olmaması bunlar sorun değil.Dizilerde hikayeler anlatılır.Ancak bizim milletimizdeki bazı insanlar bu hikayelere kendilerini öyle bir kaptırıyorlar ki akla hayale ermeyecek şeyler yapıyorlar. Bilinçlendirmeli, "dizim başladı beni rahatsız etme" diyen insanlardan uzak durmalı diye düşünüyorum.

TUĞÇE TAŞSINDIRAN 
 05.04.2007 8:34
Cevap :
yorumunuz için teşekkürlerimi Tuğçe hanım. Dediklerinize aynen katılıyorum. Batılaşma dendiği zaman kültürden vazgeçin denilmiyor, yalnızca onların ilim ve bilimlerini örnek alın deniyor. İşte en açık kültür sapması. Tekrar teşekkür eder ilerki yazılarımızda buluşmak dileğiyle derim.  05.04.2007 18:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 560
Kayıt tarihi
: 08.09.06
 
 

Lise 2. sınıf TM bölümünde okumaktayım. 16 yaşındayım. İlgi alanım kültür-edebiyat ve siyaset biliml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster