Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '11

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
449
 

Televizyonda fiziksel görünüm ve kıyafetler

Televizyonda fiziksel görünüm ve kıyafetler
 

Justin Timberlake, kıyafetleri ile ekrana en çok yakışan ünlülerden bir tanesi. Kaynak: Google.


Televizyonda herkes güzel gözükmek ister ve çoğu yıldız bunun için servetinin küçük bir kısmını dahi harcamayı göze alabilir. Televizyonda giydiğiniz en ufak bir aksesuar bile seyirciler tarafından dikkatle takip edilir. Kıyafetten tutunda vücudunuzun hatlarına kadar özen göstermeniz gereken bir sektör olan televizyon dünyasında fiziksel olarak da kendinizi kameraya hazırlamanız gerekmektedir. Bu yüzden de televizyonda kariyerlerini geliştirmek isteyenlere kendi tecrübelerimden edindiğim bazı noktaları anlatmak istiyorum.

Öncelikle her televizyon programının yapısı ve içeriği farklı olduğu için sizinde kıyafetleriniz bu programlara göre farklılık gösterececektir. Stüdyonun renklerinden tutunda ışık sistemlerine kadar giydiğiniz her bir kıyafetin farklı etki göstermesi normaldir. Fizik olarak doğuştan herhangi bir farklı durumunuz yoksa o zaman tavsiyem kendinizi televizyona uyacak şekilde fit tutmanız olacaktır. Örneğin erkekler kas yapmayı ve vücutlarını sağlam tutmayı isteyebilirler ama bunu çok abartırsanız programlarda çok iri durabilir ve kamerayla olan uyumunuzu kaybedebilirsiniz. Elbetteki televizyonda her türlü fizikte insan iş yapmaktadır fakat özellikle eğlence amaçlı programlarda yer alacak olan kişiler için çok iri bir fizik pek fazla tercih edilmeyecektir.

Çok iri olmak isteyebilirsiniz ama o zaman kendi fiziğinize göre olan yapımlara yönelmek durumunda kalmayı da göze almanız gerekmektedir. Sohbet programları olsun eğlence programları olsun genel olarak iyi bir fiziği korursanız her türlü program yapısına uyabilirsiniz. Bu yüzden tavsiyem bakımlı olmanız ve sporu çok fazla abarmadan yapmanız olacaktır.

Bazı durumlarda daha çok ilgi çekmek için çılgına kaçan kıyafetler de giyilebilirsiniz ama bu durumu çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Özellikle bayanlar programa çıkacakları zaman yapımcılar tarafından seks unsurları önde tutularak ekrana sürülmek istenmektedirler. Aşırı seksi kıyafetlere ülkeden ülkeye farklı tepki gösterileceği için bulunduğunuz ortamı iyi gözlemlemeniz çok önemlidir.

Televizyon şov dünyasıdır bu yüzden kendinize has farklı stillerinizin olması sizi diğer kişilerden ayıracaktır. Küpeleriniz, yüz özellikleriniz, giymiş olduğunuz bir pantalon veya en küçük detay bir anda sizi başkalarından ayırabilir. Hedeflediğiniz yere ve yer aldığınız toplum yapısına göre kendinizi televizyona adabte edebilirseniz başarı oranınız da artacaktır. Yabancı ülkelerdeki stilleri ve farklı yapıları da gözlemlemenizi tavsiye ediyorum. Böylece kendi izleyicinizin karşısına zaman zaman yeni stillerde çıkabilir ve etkinizi arttırabilirsiniz.

Sıradan kıyafetler ile fark yaratmaya çalışmak yerine karakterinize ve enerjinize uygun güzel stillerle hem kendinizi hem de programlarınızı çok daha renkli yapmak tamamen sizin elinizdedir. İyi bir fizik ve kıyafetlerinizin doğru tercihi televizyon sektöründe size artılar kazandıracaklardır. .


Rıfat Karlova


www.rifatkarlova.com
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 133
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 4047
Kayıt tarihi
: 13.11.06
 
 

Kariyerini Uzakdoğu sahne ve televizyonlarında geliştiren  sunucu, şovmen, yazar, oyuncu Uğur Rıf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster