Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '14

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
457
 

Televizyonda şampuan tanıtımları yasaklanmalı

Televizyonda şampuan tanıtımları yasaklanmalı
 

Çizim:Necdet Gürçiftçi


Dünya bilmemkaç(bilmem kaç) milyarıncı yaşına gelmiş; insanlık 21. yüzyıl'ın 2014 yılının mayıs ayının çarşamba gününe girmiş; insanlar felsefe, bilim, teknoloji ile ilgilenmek, kitap okumak yerine daha kılla, saçla, tüyle uğraşıyorlar. Ben kişi olarak bundan çok utanıyorum, sıkılıyorum ve sinir bozukluğu duyuyorum. 
 
Saç dediğin bir kıldır, pıroetindir(protetindir), kafanın tırnağıdır, kafanın toynağıdır; güzel, dolgun, parlak, ışıklı, kabarık olsa ne olur, olmasa ne olur; saçın güzel, dolgun, parlak, ışıltılı, kabarık diye insan yerine mi konulacaksın; uygar(medeni) mı olacaksın, alim mi olacaksın, akıllı mı olacaksın, mantıklı mı olacaksın, adil mi olacaksın, özgür mü olacaksın?
 
Patronculuk(Kapitalizim, Kapitalizm) hem kendini hem de insanları robot durumuna getirmeye kendini adamış çünkü en çok para robotlarda var.
 
İnsan dediğin canlı; beyinin, ruhunun içindedir; saçında, tüyünde, kılında, tırnağında değil. Ancak patroncu ekonomi ve devlet yapısı insanları ancak felsefe, bilim, ahlak yani ruh yani beyin ile ve zor ile, binbir güçlükle elde edilebilen şeyleri yani ruhu yani insan olmayı felsefenin, bilimin, ahlakın, beyinin, ruhun ülkesinden çıkarıp ele, ayağa, saça, kıla düşürmek istiyor yani 'Bas parayı, insana benze; bas parayı uygar, akıllı görün' diyor yani felsefe, bilim, ahlak öğrenmene, kitap okumana gerek yok, 'Ben seni üç kuruş paraya, kısa yoldan insana benzetirim, okuyup da ne yapacaksın işin mi yok senin' diyor ki partonculuğun bu yaklaşımı zaten bir büyük akıl ve ruh sağlığı konusudur.
 
Yalnızca saça kıla şampuan satılsa iyi; bir de insanların beyinlerini yıkamaya çalışıyorlar 'Bu şampuanı kullan özgür ol; bu şampuanı kullan mutlu ol; o şampuanı kullan çağdaş görün' gibi. Yani üstü kapalı olarak 'Şampuan kullanmazsan özgür, mutlu, çağdaş olamazsın' diyorlar. Bu ülkede tıb fakültelerinin pisikoloji(psikoloji) bölümlerini özelde Freud, genelde ise Abd reklamı(beyin yıkaması, övmesi) yapmaktan başka ne iş yapıyorlar bilmem.
 
Yani durum o derece açık ve kesin duruma geldi ki ben artık; saçlarına büyük değer verdiğini anladığım, saçıyla özdeşleştiğini anladığım kişilere hiç değer vermiyorum.
 
Yani şampuan tanıtımları diyorlar ki 'Robotumuz olun, saçınızla özdeşleşin, saçınız olun, gerisine boşverin'.  Yani insanlarda saç yerine beyinleri yıkayıp genelde saç ve şampuan, özelde ise şampuan markası takıntısı, saplantısı, hastalığı oluşturmaya çalışıyorlar. Bu ciddi bir insnalık suçudur bence; yoz, insanlıkdışı bir toplum mühendisliğidir bence, saç faşizimidir(faşizmidir) bence.
 
Sigaranın, içkinin insan ruh sağlığına ve ekonomiye verdiği zarar kadar şampuan tanıtımları da vermektedir bence ve toplumda %60'lara kadar uzanan depresyonda bu şampuan tanıtımlarının da çok önemli bir payı vardır bence.
 
İnsanlar, toplum bence şampuanları bırakıp doğal, bitkisel sabunlara yönelmeli ki bu da şampuan sömürgenlerine iyi bir ders de olur gibime geliyor.
 
Bir yanda savaşlar, terör, katliamlar, yoksulluk, açlık, cehalet bir yanda saçı, kılı, tüyü ile uğraşanlar. Bırakın efendiler bu işleri bırakın. Şampuana vereceğiniz parayı kitaba(kitapa) verin. Saçınızın uzamasına, güzelliğine, dolgunluğuna, parlaklığına, canlılılığına bir yararı olmaz ancak beyininizin(beyninizin), ruhunuzun, kişiliğinizin güzelliğine, dolgunluğuna, parlaklılığına, canlılılığına çok büyük yararı olur. Bir deneyin. Özgür, çağdaş, insan olmak saçtan, kıldan, tüyden, somutluktan değil felsefeden, bilimden, ahlaktan, beyinden, kitaptan, soyutluktan geçer.
 
Televizyon tanıtımları ile beyin yıkamaya hayır!
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 21.5.14/09.12

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 9028
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 235
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 

'Uysal vatandaş değilim ben/ Ruhunuza ağır, kaba taş gelirim ben/ Bir yağdan aldım, bir baldan/ Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster