Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '06

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
7002
 

Temiz aile kızı ne demek?

Temiz aile kızı ne demek?
 

Bir gün bir arkadaş toplantısında, arkadaşlarımdan bir tanesi aynen şu kelimeleri kullanarak şunları söyledi "Eeee artık vaktidir arkadaşlar aklınızda bulunsun TEMİZ BİR AİLE KIZI ARIYORUM EVLENMEK İÇİN" dedi. Ben durur muyum? Tabii ki hayır. Bende cevabı yapıştırdım. "Bu güne kadar birlikte olduğun kızların aileleri yok muydu ve onlar yıkanmıyormuydu neden böyle birini istiyorsun." dedim. Dedim ama sinir de olmuştum.

Türk toplumunun gelenek ve göreneklerine göre evlenecek kız bir kere temiz olmalı yani sicili. Aman ola bir erkeğin eli eline değmemiş olmalı. Yok abartmayalım. Artık bir miktar onları aşmış olmalıyız değil mi? Yoksa daha aşamadık mı? Gerçi töre cinayetleri işlenen yurdumda bu bile aşılamayacak kadar büyük bir duvar.

Ne diyorduk evet sicili temiz olmalı. Öyle erkeklerle adı duyulmayacak. Evden okula- evden işe her neyse. Bayan dediğin saat 20.00'da en geç evde olmalı. Öyle gecenin bir yarısı eve giren kızdan kız olmaz.

Evlilik statüsüne ermiş bir bayanın erkek arkadaşları olamaz. Çünkü, biri görürse arkadaşlarıyla adı çıkar sonra kızın. Konu komşu ne der?

Evlenilecek bir kız daha önce asla başka bir erkekle birlikte olmuş olamaz çünkü o artık bakire değil. Eyvah! Evde kaldınız. Siz ne biçim kızsınız? Bittiniz!! Temiz ev kızı falanda değilsiniz artık. Kimse sizi istemeyecek. Onca okuduğunuz okul, edindiğiniz iş tecrübeniz, kişiliğiniz, karetkerinizin hiçbir önemi yok. Bir bayan, evlenmeden hem de, nasıl bir erkekle birlikte olur!!! İnanmıyorum... Olamaz kardeşim burası Türkiye. Seks dünyaya erkekler ve evli bayanlar için indirildi. Bilmiyor musunuz ? Olur mu hiç öyle şey sonra bizim Türk erkekleri o kızlara namussuz der. Der de der...

Evlenilecek kızların elinden her iş gelmeli. Çünkü bizim Türk erkekleri kendilerine eş değil bakıcı arıyorlar. Sonra kız dediğin ev işi yapması bilecek, yemek pişirmesini bilecek, temizlik yapmasını bilecek, ütü yapmasını bilecek vs vs... Bunları yapamıyorsanız üzgünüm evlenemezsiniz.

Eminim bu yazıyı okuyan pek çok bay okur bana karşı çıkacak. O zaman hemen kendinize sorun bu güne kadar kaç defa gömlek ütülediniz, temizlik yaptınız, düzenli olarak yemek pişirdiniz. Ve hayatınızda sadece eşiniz mi oldu ?

Ben cevapları biliyorum.

Aklınızda bulunsun Evlenmek için TEMİZ BİR AİLE ERKEĞİ ARIYORUM!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

marks bir insanın insan olup olmadıgı kadın ile erkek arasındaki ilintiden belli olur der .. kadına bakış daki düşünçe sizin ne kadar gelişmiş oldugunuzu belli eder.. kadın üzerine söylenmiş olan bu temiz aile kızı cümlesi bu ülkede geriliğin ne kadar büyük oldugunu gösteriyor.. kadının özgürleşmesi ve ona dayatılan kurallarını dışına cıkması var olan aşk süreclerininde özgürleşmesini saglayacak ve erkeklerinde gelişmesi ve özgürleşmesinide.. herkes kirlenebilir bu hayatda..kirlenme cinsiyetle degil insani kimlikte olur.. ve herkesin iyi olma hakkını elinden almamak gerekli.. bu ülkede kadınların verdiği bedeller okadar cok ki. erkegin dogru anlamda özgürleşmesi ve insanlaşması kadının özgürleşmesine baglı.. içimizdeki erkegi öldüremediğimiz sürece ne dogru aşkı yaşayabilecegiz ne de kendimizi aşacagız.. hayat neyseniz onu size verir.. samimiyetinizle dogru buluşmalarda bulunmanzı dileğiyle sizi yazınıdan dolayı tebrik ederim..aşkla kalın..

ege taylan özdemir 
 21.07.2007 15:01
Cevap :
Yorumunuz ve katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgilerimle...  23.07.2007 8:08
 

Evet, erkekler eğlenmek için güzel, seksi, çok neşeli, ayakları yere basmayan ve oldukça rahat hareket edebilen kızlar ile arkadaşlık yapmak için yarışırlar. Buna karşılık, kızlarda eğlenmek için, en yakışıklı, bol espiriler üreten, neşeli ve az parası olan erkekleri tercih ederler. Ancak, evlenmek için erkekler, genelde ailelerinin onayladığı, tahsilli, mümkünse erkek arkadaşı olmamış, hanım hanımcık kızları eş olarak seçmek isterler.. Kızlar ise, genelde eşlerini seçerken, kesinlikle paralı, kariyer sahibi olmalarını şart koşuyorlar. Yakışıklı, esprili ve dahi sosyabilitesinin yüksek olması hususunu olmasa da olur kategorisine indirgiyorlar. Hatta biraz kısa,kilolu ve saçsız olmak bile önemsenmiyebiliyor. Özet: Eğlenmek ve evlenmek hususunda çeşitli yaş grupları içindeki kızlarında, erkeklerinde farklı yaklaşımları var. İçimizden birilerinin hemen"hayır ben öyle düşünmüyorum" demesi pek dürüstçe olmaz sanırım.. Sonuç; biz insanız ve birbirimiz için varız.

iscang 
 03.09.2006 22:24
 

yazdıklarınıza katılıyorum, sizi hayal kırıklığına uğratacağım belki. Fakat, birleşik kaplar teorisini bilirsiniz. Biz kadın ya da erkek farketmez birbirimize benzeriz. Bi tarafın hatalarını görüp sergilemek iyi de, biraz da kendimize bakmalıyız. Bir erkek olarak "helal süt emmiş kadın" tanımını anlayamadığım gibi, bayanların da şu meşhur "adam gibi adam" tanımını bir türlü anlamış değilim. bu konuda yakınılacak çok şey var, en iyisi tadında bırakmak. güzel yazılarınızı ilgiyle takip ettiğimi bilmenizi isterim. başarılar...

Aziz Yavuzdoğan 
 25.08.2006 0:56
Cevap :
Bencede tadında bırakmak en iyisi. Yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgiyle kalın... Pelin Kalyoncu  25.08.2006 13:23
 

Biz turkler pardon şoyle demeliydim onları ayrı bir kategoriye koyarak TÜRK erkekleri her zaman olayı biraz fala abartırlar en iyisini onlar bilirler ve sadece secme hakkı onlara verildigini duişunurler.onlar oyle duşunmeye devam etsinler.Ben hep yanıldıklarını bilirim.Ayrıca unutmadan tum bayanlar her zaman ustundur ve turk erkeklerine her daim isteklerini yerine getirtirlonlar erkegim diye geçinsinler. AYRICA BENDE TEMİZ AİLE ERKEGİ ARIYORUM :)

Seda Karagülmez 
 22.08.2006 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3235
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster