Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
226
 

Temiz kalpler, kirli botlar

Aynı suda iki kere yıkanılmaz ama bardak kırılsa da su içmekten vazgeçilmezmiş.
Evinde temizlikle meşkul olan kadının sessizliğini, durağanlığını bölen bir geceydi. Ansızın kapı çaldı. Telaşla kapıyı açtı. Elinde temizlik bezi ile kala kaldı. Karşısında duruyordu işte. Onca yıldır beklediği insan kapıyı çalmıştı. Kadın adama baştan ayağa baktı. Gözleri adamın çamurlu botlarına takıldı. Her zamanki gibi çok kirliydiler.
Kapıdan içeriye girmesine izin verseydi, adam bir ömür kalacak kadar gelmişti. Kadın ne yapacağını bilemedi. Bilseydi bile bildiğini yapamazdı. Adamın kapıdan içeri girmesi, evine girmesi hayatına girmesi demekti. Oysa kadın adama ne çok kapı açmıştı, ne çok buyur etmişti gönlünün kapısından içeriye. Onu tekrar içeri almak, tekrar hayatını yıkmasına izin vermek demekti. Tekrar buyur etmek, tekrar terk etmesi demekti. Kadın kapıda kararsız adam ise kararlı kaldı. Kadın adamın yanına çıktı ve neden geldiğini sordu. Adam sadece özlediğini söyledi. Özlemler acıları, yaşananları silmeye yeter mi sanıyordu. Özlemek onca zamandır temizliğini yapmaya çalıştığı hayatındaki kiri, lekeyi paklarmıydı? Artık özlemek ne sığ, ne eksikti oysa. Kadın "ben seni özlemedim", dedi sessizce. "Özlemedim".
Adam bilmiyordu. Kadın ikinci bi bardaktan aynı suyu içmeye hazırlanırken, hayatının temizliğini çoktan yapmış, adama dair her şeyden arınmıştı bile. Kirli botlarıyla öylesine basıp geçemezdi hayatının içinden. Öylesine elini kolunu sallayarak gittiği gibi, tekrar giremezdi evine. Kadın sessizce içeri girdi. "Burası senin botların için çok temiz", dedi ve kapıyı sessizce kapadı.
Bazen bazı yürekler başkalarının kirli ayakları için çok temizdi. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 763
Kayıt tarihi
: 28.04.14
 
 

Sorgulamadan geçen bütün fikirler yazılmalı.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster