Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
625
 

Teoman

39 yaşında bir adam. Bana göre iyi bir müzisyen ve söz yazarı. Kimi insanlar için serseri, zararlı ve uzak durulması gereken bir tip. Rock müzik dinleyenler için az buçuk "hain", sinema eleştirmenleri için ise tam bir beceriksizlik örneği. Sahnede sigara içti diye onca eleştiri alan adam.

Onun müziğinde ve sözlerinde (en son filminde de) garip ruh hallerini anlatışını seven bunca adam (sayıları Tarkan'ınkiler kadar olmasa da) niçin dinliyor Teoman'ı?

Bence, Teoman'ın anlattıklarında kendilerinden birşeyler buldukları için.

Peki eleştirenler niçin eleştiriyor?

Sanırım Teoman'ın hayat tarzının kendilerininkine pek benzemediği için. Biraz ileri gideyim; kendilerinin çeşitli sebeplerden yapamadığı, bastırmak zorunda kaldıkları duyguları, yaşamak isteyip de yaşayamadıkları durumları, Teoman'ın ÖZGÜRCE ve KİMSEYİ UMURSAMADAN yaşadığı için. Hatta onu kıskandıkları için.

Balans ve Manevra'ya o kadar eleşti yapan adamlar, o filmi Teoman gibi, Teoman'nın istediği şekilde çekebilirler mi? Teoman, Teoman'ı bilen değil de, Teoman'ı tanımayanlara yönelik bir film yapacak olsaydı o film Teoman'ın istediği gibi bir film olur muydu?

Onun filmini izleyenler, onun kulağa karışık gelen sözlerini zaten sindirmiş insanlar. Teoman gibi insanlar. Ruhlarında soru işaretleri bulunan insanlar.

Eleştirileri umursamadığını Teoman kendisi de söylüyor zaten.

O zaman bir sorun kalmıyor sanırım Teoman'ın yaptıklarını sevenler için. Yaptığını kendi istediği gibi yapıyor. Biz de o şekilde dinliyoruz, seyrediyoruz. "Piyasa Koşullarına" göre bir müdahale yok ortada.

Teşekkür ederim Teoman Yakupoğlu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Genelde rock müzik dinliyorsanız görürsünüz ki Teoman'ı kızlar sever,kaşını gözünü sever.İşte bu nedenle bir ortama girsem korkarım Teoman'ın müziğini seviyorum demeye. Bilmezlerki Kent Ozanı derler bu adama. Hayatı uçlarda yaşar, kızarlar. Yine bilmezlerki hayatı uçlarda yaşamasaydı o sözler dökülürmüydü kaleminden.. Ne zaman En Güzel Hikayem albümünü dinlesem BUGÜN şarkısına takılırım ,bu sözleri yazan adamın hakkı yeniyor derim. Bu blogu bir erkeğin yazdığını görmek içimi rahatlattı. Teşekkürler.

Çiğdem Ya. 
 18.03.2007 17:10
 

senelerdir ailecek Teoman dinleriz onun hayat tarzı yaşamı bizi hiç ilgilendirmedi çünkü onun o kadar düzgün müziği ve yorumu var ki...

sonay tunc 
 19.01.2007 21:45
Cevap :
Teşekkürler.  20.01.2007 0:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2821
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Amatör olarak şiir ve yazı yazıyor, bağlama çalıyorum. Teoman, Çetin Akdeniz, Arif Sağ, Müzeyyen Sen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster