Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İrem Şen Büyükgürsan

http://blog.milliyet.com.tr/senirem

02 Temmuz '15

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Tepeden Tırnağa Puantiye Modası

Tepeden Tırnağa Puantiye Modası
 

Sezon trendleri malum, bol desenli. Sokaklar mevsimin rengine çoktan uyum sağladı. Hareketli, dinamik ve dopdolu bitmek nedir bilmeyen enerjisiyle stilleri donatıyor. Biraz klasik, biraz rahat, bazen de şaşırtıcı şekilde sportif tarzlar yazı aylarının favorileri arasında. Sokak modası desenlere dikkat çekerek, sadeliği geri plana savuruyor. Puantiye desen iş başında! Baştan aşağıya iri, minik, küçük, büyük, dev yuvarlak halkaların içine girmeye hazırlanın. Acele etmekte bu sefer fayda var, aman geç kalmayın!

Minimal İhtimaller Dünde Kaldı

Sade ve düz renk yaz mevsimi için çok donuk değil mi? Üstelik biraz daha rahat bir kombine bu koşullarda kim hayır diyebilir? Biraz renklenmek, biraz da harekete geçmek gerek. Deseni desenle yorumlamanın kimseye bir zararı olmaz. Puantiye deseni farklı desenlerle harmanlayabilir, hatta dilediğiniz kadar abartabilirsiniz. Desen üstüne desen, grafik desen, geometrik desen derken oldukça farklı görüntüler meydana geliyor. Oldukça da neşeli, yazlık, cıvıl cıvıl görüntüler...

Puantiyenizi Nasıl Alırdınız?

Gömlekler, etekler, elbiseler derken yuvarlak halkalar tüm kombinasyonlarda oldukça popüler oluyor. Küçük hatta minicik puantiye, yer yer net, iri ve hatta gösterişli havasıyla tüm renklere meydan okuyor. Desen üzerine farklı bir desen yine farklı bir bakış açısı gibi gözükse de elden sadeliği bırakmayanlar, düz ve nötr renklerle kombinasyonlarını yapıyorlar. Daha minimalist, daha sofistik bir stile de kimse ses etmez herhalde...

Puantiye Gömlek

Sıcaklara İnat Daha Rahat

Hafif kumaşlar, tiril tiril bir durum, eşofman altından hallice, ofisteki en büyük rahatlık, her yere giyilesi sevimli pantolonlar. Hani belleri lastikli, paçalara doğru daralan ya da bollaşan o nefis şalvar pantolon modelleri. Yaz aylarının kurtarıcısı şalvarlar artık puantiye desene boğuluyorlar. Şık kombinlerin de aranan parçası haline geliyorlar.

Sokak modası puantiyeli şalvar pantolon

Desenler Çarpışıyor

Dairesel, kareli, çizgili derken tüm parçalar birbirine giriyor. Aslında bu yaz hepsinin aynı anda olması belki de tesadüf değil. Aşkın tesadüfü sevdiğini sokak modası içerisinde görmek aşikar. Desenler birbirine sarmalanıyor ve büyük bir aşk yaşıyor: "Puantiye, kare, çizgi ayrı dünyalarda olmamız neyi değiştirir ki?"

Sokak Modası desenler

Puantiyeli Elbise

En çok gözler elbiseyi arar gardıroplarda, mevsim yaz olunca. Tek parça rahatlığını tartışmak ve görüş ayrılığa düşmek mümkün değil. Birde üzerine fırfır, düşük omuz eklenince buna hayır demek imkansız. Tabii birazda puantiye serpiştirmek fena fikir değil.

Sokak stilleri elbise modelleri

Zarif Puantiyeler

Her zaman için puantiye biraz sportif bir izlenim verse de, istisnaları görmezden gelmek imkansızdır. Yaz trendleri denildiğinde puantiye ne kadar aleni bir şekilde kendini belli ediyorsa, feminen tulumların üzerine konulduğunda da o denli şık bir stili ortaya çıkarıyor.

Sokak modası puantiye

Puantiyeli Ayakkabılar 

Geçtiğimiz sezon trendlerinin benimsenmesi bir yılı buluyor bazen. Sade kombinlerin vazgeçilmezi artık desenli ayakkabılar. Tabii bu durumda da yeniden puantiyeli ayakkabı modellerini de harekete geçirdi. Hareket ayaklara da geçti!

Sokak modası

Desene artık pek laf etmeden farklı kombin fotoğraflarını "Tepeden Tırnağa Puantiye Modası" yazıma tıklayarak bakabilirsiniz. 
Sokak modası, stil ve trend yazılarımı blogum "modaviki" üzerinden de erişmek tabii ki mümkün.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 426
Kayıt tarihi
: 11.02.15
 
 

15 Ekim 1987 İzmir doğumluyum. Küçük yaşlardan başlayan yazarlık tutkum zamanla, moda editörlüğün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster