Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
629
 

Tepkiler kontrolden çıkmasın

Tepkiler kontrolden çıkmasın
 

Teröre tepkiler, protestolar çığ gibi büyüyor. Askere gitmek isteyen kızlarımız, işe giderken siyah giyinen insanlar, arabasına siyah kurdela takıp trafiğe çıkanlar ve meydanlara çıkıp protesto eden halkımız.

Herkesin içinde bir öfke var bir ne kelime bin öfke var. Aklımız ve duygularımız içiçe girmiş durumda. Ancak bu protestolar heran kontrolden çıkabilir, buda teröre karşıyız derken şiddetle beraber olmamıza sebep olabilir. Aklımızla duygularımızı birbirine karıştırdığımız için kendimizi kontrol edemiyoruz bu da bizi provakasyona açık birisi haline getiriyor. Kendimizi kontrol edebilirsek provakasyona gelmeden, bu birlik ve beraberliğimizle sağcımızla solcumuzla bütün dünyaya nasıl tek bir yumruk olduğumuzu gösterebiliriz. Yakın zamanda benim bizzat şahit olduğum herkesinde bildiği Kahramanmaraş olayları, hatırlayın o gün sadece bir kaç insanın provakasyonuyla yüzlerce kişi öldürülmüş binlerce insan yerinden yurdundan edilmişti. Sivas olayları, suçsuz insanların ölümü, bütün bu olaylar provakasyona açık olan mantıkla duygularını birbirine karıştıran insanların nasıl birer tehlikeli bomba haline geldiğinin birer örneğidir.

İşte bu yüzden bu olaylar başka yere yönlendirilmemeli, artık bir yerde durdurmak gerekir. Davamızda haklıyız içimiz yanıyor ancak bu öfkemizin bizi tamamen esir almasına müsade etmeyelim. Terör örgütünün ve yandaşlarının hedefi ülkemizde bir kaos ortamı bir çatışma ortamı yaratmaktır. Bu oyuna gelmeyelim sağ duyulu olalım. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum ailelerinede Cenabı Allah sabırlar versin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öfkemizi ve duygularımızı kontrol etmeliyiz. Bu bizi sonucu hoş olmayan noktalara götürebilir. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 25.10.2007 12:36
Cevap :
Ülkemizi bölmek isteyenlerin asıl amacı budur dikkatli olmalıyız.  25.10.2007 21:35
 

Düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Eskişehir de şehidimizi karşılarken, aynı duyguya kapıldım.Bazı kişileri uyarma gereği duydum. Keriman Tevhit ERTUĞRUL Emekli Öğretmen

68'li 
 25.10.2007 9:21
Cevap :
Bölücüler bizi asla dışarıdan yıkamaz bunuonlarda biliyor bu yüzden provakasyona başvuruyorlar  25.10.2007 21:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1269
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Okumayı ve yazmayı seven ve bunları insanlarla paylaşmayı  barış ve hoşgörünün bütün insanlığa eg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster