Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '12

 
Kategori
Burçlar
Okunma Sayısı
135912
 

Terazi burcu Kadını ve özellikleri...

Terazi burcu Kadını ve özellikleri...
 

alıntı


Terazi burcu kadını cazibesi, güzelliği, yaşama bağlılığı ve uyumluluğu ile tüm dikkatleri üzerine çeker.

Hoşsohbettir ve insanlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. İyi huyludur ve güzel olan her şeyden keyif alır. Güzelliğe ve yeniliğe çok düşkündür. Yeni olan her şeyi ona sorabilirsiniz...

Güzellik anlayışı çok gelişkin olan terazi burcu kadınının kendine has bir tarzı vardır. Modayı takip etmez. Kendi kendine yakışanı kullanmayı tercih eder.

Sözüne çok sadık insandır. Onun için söz çok önemlidir. Verildiyse yerine getirmek için ne gerekiyorsa elinden geleni yapar...

Maddi değerlere fazlasıyla önem verir, çünkü ona göre bir çok güzelliğe ulaşmak için maddi güç bir araçtır.

Rahatlıktan ve keyif yapmaktan hoşlanan terazi kadını, zora gelmeyi sevmez. her şeyin hazır bir şekilde ona sunulmasından çok büyük haz duyar. Ağır işlerle uğraşmak yerine işlerin estetik boyutuyla ilgilenmek onu daha çok mutlu eder.

Güzel konuşur ve de bütün dikkatleri üzerine çeker. Kararlı yapıları vardır, ama çok sık karasızlıklar yaşarlar.

Terazi burcu kadını neşeli, hassas ve duygusaldır. Olayları kendi duygularına göre yorumlar. Önemli olan kendisinin ne hissettiğidir. Bu nedenle doğru bildiğini uygulamaktan çekinmez. Özgürlüğüne düşkün olan terazi kadını kısıtlanmaktan hoşlanmaz.

Terazi burcu kadını erkekler tarafından kolayca fark edilir, çünkü karşı konulmaz bir cazibesi vardır. Eğer terazi kadını karşı tarafın kendini sevdiğine inanırsa, fazlasıyla sadık ve şehvetli bir partner olacaktır. Onun için evlilikte aşk gereklidir ve sevip sevilmediği bir ilişkiyi asla devam ettirmez. Sorumsuzluktan hoşlanmayan terazi kadını sürekli ilgi bekler.

Terazi burcu kadını evlilikte kusursuz bir eştir ve çocuklarına düşkün olacaktır. Mutluluğu paylaşmayı seven terazi kadını aile bireylerine bu sevgisini en uygun şekilde yaymayı ve onları bu sevgi çemberinin içinde mutlu etmeyi bilecektir.

Terazi kadınlarının çoğu, karşılarında en ufak bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman keskin zekalarını göstereceklerdir. Terazi kadını kendi başına bir kavgayı başlatabilir, büyük bir gösteriş içinde kendi başına sürdürebilir ve kendi başına bitirebilir.

Çok inandırıcıdr. Karaya sizi beyaz diye inandırabilir. Tipik Terazi insanının hiçbir noktayı gözden kaçırmadığından emin olmak için herşeyi iki kez tartma merakı bir yana, romantik aşk veya arkadaşlık ya da her ikisini birden arayan bir erkek için o, ideal kadındır. Onun tartışma merakı, içtenlikle adil bir karara varma arzusuna dayanır. Daha kötüsü de olabilirdi. Hiç olmazsa, başka burçlarda doğan bazı kadınlar gibi tartışırken yalnızca kendi koyduğu kuralları geçerli saymıyor veya inatçılıkla bütün fikirlere karşı çıkmıyor. Ayrıca o, kendi fikirlerinin çoğunu, havayı biraz yumuşatacak şekilde diplomatik bir nezaketle savunuyor. Satın alabileceği güzel şeyler için para kazanmak isterler. Kafasına bir şeyi koyduğun da ona ulaşmak için engel tanımaz...

O, güzel giysileri, pahalı parfümleri, klasik müziği çok sever. Terazi kadınlarının büyük paralara ihtiyacı vardır. Ancak, onun çalışmasının ve para kazanmak istemesinin başka bir nedeni daha vardır. Erkeği. Terazi kadınının şu geçici dünyada herşeyden daha çok değer verdiği bir tek şey varsa, o da, sevmek, onurlandırmak ve yönetmek için seçtiği erkektir. Terazi kızı yalnız oynamaktan nefret eder. Gerek iş hayatında, gerekse romantik yaşamında onun en derinden ihtiyaç duyduğu şey arkadaşlıktır. Yalnız çalışmayı sevmez ve kesinlikle yalnız yaşayamaz.

Paylaşımcı özelliği ve kendine güveni oldukça fazladır. Başaramayacağı hemen hemen bir iş yoktur.

On parmağın da ON marifet vardır. İnandığı doğrunun peşine sonuna kadar gider.

Erkeğine çok bağlıdır. Zaten erkeğinin gözü ondan başkasını görmez. Ta ki;

İyi bir eş ve annedir. Çok duygusal değildir, ama gerektiği yerlerde ne yapacağını bilir.

Anlaştığı ve evlilikte mutlu olacağı KOÇ ve YAY burcudur.

Hayatının bir çok karesinde koç ve yay burcu ile bir çok kereler yolu kesişebilir.

Güzel olan her şeyi fazlası ile sevmek ve kullanmaktan keyif alır...

Mide ve başağrısı şikayeti daha öne çıkar. Sağlık problemi sık sık yaşar. O hasta olduğun da iki metreden duymanız mümkündür. Çok ilgi beklerler. Soğuk algınlığı ve böbrek problemide sık yaşar. Sağlıklı görünmesine rağmen evi ecza dolabı gibidir. Tanımadığı hastalık yok gibidir.

Vermeyi sevdiği gibi, ona verildiğinde de sevinmeyi bilir. Maddiyatı sevmesine rağmen küçük hediyelerle mutlu edebilirsiniz.

Kedi gibidir. Sıcağı çok sever. Sosyal yönü çok geniştir.

Onun için YOK kelimesi diye bir şey YOKTUR...

Yeme içmede boğazına düşkündür. Yapıları gereği kilo almaya müsaittirler. İleri yaşlarda kilo ile ilgili problemler yaşayabilirler.

Kuralcı ve otoriteyi seven ve kuran insandır. Çok akıllıdır. Ama çok çabuk sinirlenir. Sabır kelimesi hayatın da fazla yok gibidir. Başarılı olmayı kafasına koyduğun da her yolu denemekten çekinmez.

Onunla çok güzel işler yapabilirsiniz. Çok alçak gönüllüdür. Ama bir yere kadar. Karşısındakini kolay kolay kırmaz kaçınır. Ama o anı getirirlerse kırmaktan öteye geçer.

Sevmeyi ve sevilmeyi çok seven burçtur.

Siz yeter ki; ONU SEVMESİNİ BİLİN...

  

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mükemmel bir yazı, malum terazi olunca, bir çırpıda okudum :) Yazılanların neredeyse tümü kişiliğime uygun, teşekkür ederim bu hoş yazı için sevgilerimle Sündüz hanımcım..

gülsen tunçkal 
 31.03.2014 14:38
Cevap :
Yanıtımı geciktirdiğim için özür diliyorum, kolumdan fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum. OLEE sevindim :)))) ben de bir terazi burcuyum, sizin de kendinizden bir şeyler bulduğunuza sevindim. Bunlar benim gözlemlerimdir. Size sevgilerimi gönderiyorum...  05.04.2014 0:04
 

MB Damla Ekinci aynı benı anlatıyor... Yanıtla · 5 · Beğen · Gönderiyi Takip Et · 2 Eylül, 10:21

Sündüs Akkaya 
 20.09.2013 15:57
Cevap :
.)))  21.09.2013 14:28
 

Ayşe Toprak Beni fazlası ile anlatmış :))) Teşekkür ederim... Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Et · 8 Haziran, 09:16

Sündüs Akkaya 
 16.06.2013 1:17
Cevap :
:-)  05.08.2013 1:13
 

Başak Terzi Her sözüne katılıyorum, tıpkı annem :))) Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Et · 8 Haziran, 09:18

Sündüs Akkaya 
 16.06.2013 1:17
Cevap :
:-)  05.08.2013 1:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 1577
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 23262
Kayıt tarihi
: 10.11.11
 
 

''Küçük bahaneler, büyük iyiliklere engel olur...'' ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster