Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '21

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
26
 

Terelelli

Terelelli şirketinin başkanıyım sanki, canım çekiyor çocuksu sevgilerimizi; kalbimin elektrik çarpar gibi bir çarpışta heyecana mukabil paradoksal aşk böceklerine sprey sıkıp “Ben buradayım yavaştan bir aşktayım” dediği çilli günlerimi anımsıyorum. Salçalıyorum ekmeğimin Allah rızası için tokça ve mertçe sevdalandığı günleri, o günlerin mutluluğu değilim.

Gözler görüyorum, kasığımdaki hafif sancının ana rahmine beni her gün ve her saat düşürdüğü doğumumda patron İngaların isimsiz püskürtmesi oluyorum ebeme gün doğarken. Dışarıyı özleyip bir çırpıda çıkıyorum fakirliğimden. İçtiğim zengin kafiyelerin ve alabora kelimeli yemeklerin haddi hesabı yok, şişkoyum en fazla aşka.

Beni siz doğurmadınız, durun bir orada. Kan ağlıyorum ama kestiğim ilişkimizin bedenime alegorik hadisesi kadar.

Bakırköy’ün adı çıktı, benim tımarhanem kalbimin anahtarından bir kafese mezar manzaralı günah çöplüğüyken. Beni siz orada bulmadınız, durun bir orada.

Lavabolara kendimi istifra ediyorum, her bir çırpınışta. Ağzıma baskı yapan ben, dişimin ucundan bir “Pof” diye çıkıyor ki, kusmak en şahanesi oluyor bana tavrımın. Beni siz çiğnemediniz, durun bir orada.

Ellerim, göğün cetveli artık. Öyle bir ölçüde alıyor ki boyumun ölçüsünü, göğün mavisi kara bulutların kıymetli şavkı…

Terelelli şirketinin başkanıyım sanki, vakumlanan dudaklarınız benim saf ve temiz aşkıma layık değil. O pis kalbinizi de üzerimden çekiniz. Çocuksu sevgilerimizin üstadına danışıp kalben; ben yeniden temiz sevmeye niyetliyim.

Böceklere sıktığım ilaçların zerresi konmuyorsa ruhunuza, böcek olmadığınız için şükretmeyiniz. Ben, en haşeresi sizde kalan sevda kıymetlerinden voltamı aldım; durun bir şurada. Bankta bıraktım, üstünü sevmelerinizin.

Sahte bir cenaptı varlığınızın bana vurmaya çalışan ıska kisvesi…

 

Dilara AKSOY

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 55
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 232
Kayıt tarihi
: 03.01.13
 
 

1989 doğumlu, İstanbul Üniversitesi Felsefe mezunu. İlk şiirini 10 yaşındayken kaleme aldı. Ortaoku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster