Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '16

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
31
 

Terim artık Emekli olmalı...

Terim artık Emekli olmalı...
 

egedesonsöz.com


Çünkü işler onunla gitmiyor… Belki Terim daha üst bir mevkide olsa, futbola daha yararlı olabilir. Ama Futbol milli Takımı teknik direktörü olarak işleri iyi yönetemiyor.
 
Neden bunları söylüyoum?
 
Atalar ne demiş? “Perşembenin gelişi Çarşamba’dan bellidir..” 
 
Milli futbol takımımız bu ortaya koyduğu futbolla, ne İspanya’yı yenebilir; ne  de daha ileri bir başarı elde edebilir…
 
O  Hazırlık Maçlarında elde edilen 1-0’lık galibiyetler de hiçbir zaman Milli Takımımızın başarılı olduğu göstermez. Bilakis, bu maçlarda oynanan yavaş futbol; takım oyunundan uzak rahat antrenman havası, gelecekteki maçlara ilişkin bir işaret vermiştir.
 
Terim, yüksek iradeli, yönetici yönü güçlü bir insandır ama futboldan anlamıyor.  Kurulması gereken takımı kuramıyor. Takımın belkemiği olması gereken Arda’yı  motive edemiyor; futbol oynayacak düzeye getiremiyor.
 
Arda’sürekli olarak Barselano’dan uzakta; takımda yer alamıyor; formda değil… Bütün bu açık emarelere karşın Arda’da israr etmenin alemi ne?
 
Emre Mor gencecik bir insan; henüz Milli Takım olgunluğuna ulaşmamış… Yenildikleri bir maçtan sonra rakip oyuncuyla resim çektirmeye gidiyor. Henüz belirli bir olgunluge erişmemiş…
 
Ve ne yazık ki, yenildikleri Hırvatistan maçından sonra oyuncularımızın hiç biri üzüntü göstermiyorlar.  Çok normal davranıyorlar.
 
Sorarım size Hırvatistan’ı yenemeyen takım İspanya’yı nasıl yener?
 
Hangi sihirli değnek , Milli Takım’a deyecektir ve onları galip getirecektir…
 
Ben buna inanmıyorum…
 
Takımda belli ki taktik yok; saha içi strateji yeterli değil. Kim ne yaptığını bilmiyor…
 
Ve kimse , gerçekleri söylemeye cesaret edemiyor.
 
Yeter artık!
 
Milli Takım’ın başına futboldan anlayan. Futbolun A,B,C.. sini temelden bilen bir insana ihtiyaç vardır. O kişi bu göreve getirilmelidir.
 
Benim Fatih Terim’in kişiliğine, başarılarına hiçbir itirazım yak. Ama artık zaman Terim’in zamanı değil. 
 
Terim zaten “Emekli”yi oynamaktadır da kimse farkında değil.  Zaten onun üzerinde oturanlar her şeyi Fatih’e bağlamışlar; son umut olarak ona asılmaktadırlar…
Ama bence herkes dalga geçiyor.
 
Futbolcular Milli Takım’ı  dinlenme, tatil yeri olarak görmektedirler.
 
Çünkü onları orada kimse sıkmamaktadır. Bildikleri gibi davranmaktadırlar. Gayet rahattırlar. Ama maça çıktıkları zaman koşmaları gerekir  değil mi? Koşmuyorlar… Gayet rahatlar. Milli takım olsa da olur, olmasa da olur havasındalar… Bu yanlış.
 
Milli Takım havasında olmayan hiç kimse Milli Takım da olmamalıdır… Ne antrenörü , nede oyuncusu… Her şeyden önce ayıptır. Mademki Milli Takım’a seçildin , gereğini yap. Yapmak istemiyorsan, isteğini ve durumunu yöneticilere bildir.
 
Artık gözleri Genç takımlara dikmek gerekir. Oralarda çok başarılı futbolcular var. Demirbaşlar çok çabuk doyuyor, ondan sonra kendi futbolunu kendi yönetmeye kalkıyor. Ve Milli Takım’da herkes kendi futbolunu oynamaya kalkıyor.. sanki hepsi de artist… Tabii bireysel futbolla da bu iş gitmiyor.
 
“Takım Oyunu?” O işte yok… Ona bir türlü erişemiyoruz. Ataletten zaten futbolcular koşmuyorlar, koşamıyorlar… Ondan sonra da karşı takım oyuncuları gol atınca şaşırıp kalıyoruz…
 
Bu kuraldır, atamayana atarlar…
 
Onu bunu bilmem , birilerinin bir şey yapması gerekir.
 
Çünkü ne Türk spor hayatı böyle gider.. Nede futbol… Futbol da da  geldiğimiz yer.. Ala ala heyyy…! Kim nereye gittiğini bilmiyor.
 
Eskiden Fatih hep elinin altında, futboldan anlayan insanları tutardı, onları da kaçırdı… Bakalım, sonra ne olacak. (16.6.16)
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öngörünüzden ve cesaretinizden dolayı tebrik ederim. Yaygın medya da İspanya maçından evvel aynı cesareti gösterip şunları dile getirebilseydi, ihtimal bu hazimeti, bu rezilliği yaşamazdık. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 18.06.2016 10:45
Cevap :
Sayın İsmail Hakkı Cengiz bu seçkin dikkatinizden dolayı asıl ben sizi kutlarım. Çünkü bu yazıyı göstermemek, saklamak için elinden geleni yaptılar... Ama gerçekler balçıkla sıvanmaz. İspanya maçının ne olacağı belliydi. Her futbolcunun 4.5 kg fazlalığı varsa; bu takım nasıl koşabilir? Peki bu kiloların sorumlusu kim? Anladığım kadarıyla bu işte baştan aşağı herkes yattı. Zaten sporumuz öyle.. Dev gibi statlar yapıyoruz ama spor yapan insanımız yok::!! Saygılar efendim.   18.06.2016 19:16
 

Baskana sikayet et, o halleder !

Newyorker 
 17.06.2016 1:34
Cevap :
O şimdi kendi işinin peşinde...!  17.06.2016 15:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 829
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster