Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '13

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
37623
 

Terk eden sevgiliyi geri getirme duası

Geçen sene Sevgililer Günü'nden 2 gün önce sevgilisinden ayrılan ve bu durumdan nefret eden yakın bir kız arkadaşımla kahve içiyorduk. Daha doğrusu kahveyi ben içiyordum onun gözlerinin içi kan çanağı olmuş vaziyette oturduğumuz kafenin peçete stoğunu tüketmekle meşguldü. Ben sakin sakin anlatıyorum neden ayrıldıklarını, şimdi ne yapması gerektiğini, böyle ağlayıp sızlamasının bir faydası olmayacağını falan. Sanıyorum fazla soğukkanlı gözüktüm. Bir ara bana dönüp “ne duygusuz insansın burada kalbim sıkışıyor, sabah nasıl uyandığımı, evden nasıl çıktığımı bilmiyorum, sen bana kalkmış ne diyorsun” diye bağırdı.

 

Böyle zamanlarda mantıklı düşünebilmek oldukça zordur. Kızcağız haklıydı aslında, olaya çok fazla mantık çerçevesinden yaklaşmıştım. Neticede bana göre imkansız diye bir şey yoktur, yeter ki insan istesin. Ama öncelikle sakin düşünmesi lazım herkesin. Biraz kafasını toplaması gerekiyor diye içimden geçirirken bu sefer bana demez mi “kardeşimin arkadaşının gittiği bir hoca var, 15 günde geri getiriyormuş terk edenleri, kalk hadi ona gidiyoruz” diye! Hoppala! Ne dediysem dinlemedi, kolumdan tuttuğu gibi Teşvikiye taraflarında buldum kendimi. Eski ama oldukça şık bir apartmanın 3.katındaki “ofise” girdik. Hocanın ofisi olur mu diye düşündünüz değil mi? Bana da tuhaf geldi, taa ki bizi kapıda hocanın sekreteri karşılayana kadar! Adamın bu işten kazandığı paraya bak dedim kendi kendime. Benim diyen doktor Teşvikiye’de muayenehane açamıyor yani bu devirde. Neyse.

 

1 saat kadar sıramızı bekledikten sonra ben la havle çeke çeke girdim içeri arkadaşım ile beraber. Bu arkadaşım bu arada yurtdışında okumuş, son derece modern, bilinçli, üstelik de mühendis! İnsanoğlu çaresiz hissetmeye görsün, nelerden medet umuyor! Her neyse, bu hoca efendi açtı önüne bir kitap, başladı anlatmaya. Aslında herkesin biraz atarak tutturacağı şeyleri söylemesine rağmen arkadaşım büyülenmiş gibi dinliyordu. En sonunda ağzındaki baklayı çıkardı “hocam ben sevgilimi geri istiyorum var mı bunun bir çaresi”. Hoca kişi arkadaşımın sevgilisini geri döndüreceğini ancak bunun zor olduğunu (niyeyse) o nedenle işlemin uzun ve meşakkatli olduğunu bunun için de 1.600 lira istediğini söyledi. İçimden çektiğim “yuh” yüzüme yansımış mıdır, bilmem! Lakin arkadaşımı çimdikleyerek hemen evet dememesini sağlamayı başardım!

 

Apartmandan çıkar çıkmaz döndüm dedim ki “bana kalırsa sen sevgilini ara ve ona büyük yaptıracağını söyle. Sana kendi isteğiyle dönsün siz de o parayla bir güzel tatil yaparsınız”! “Öööf saçmalama be” dedi demesine ama kafası bir hayli karışmıştı. Sonra ayrıldık. Ertesi gün aradı, aklına dahiye bir fikir gelmiş! En Etkili Aşk Büyüleri diye bir kitap bulmuş internette satılan. Alt tarafı 80 lira denerim yani ne zararı var dedi!  Eh en azından bir servet harcamayacak diye rahat ettim! Bu arada sizin de hocalara verecek o kadar fazla paranız yoksa kitabın satıldığı adres şurası.

 

Neyse. Sonra benimki kitabı aldı. İçinde epey farklı büyüler varmış. Seçti birkaç tanesini yaptı. Şimdi nişanlılar o kendisini terk eden sevgilisiyle. Ama büyü müdür yoksa çocuğun geri döneceği zaten var mıydı o kadarını bilemem. Belki yalnızca bir şeyi çok fazla isteyince olmuştur. Ya da belki gerçek aşk her zaman yolunu bulur. Hoca ne yaptı bilmiyorum. Ama Google aramalarında adını aratınca hep en üst sırada, güzel reklam veriyor doğrusu…Eee kaz gelecek yerden tavuk esirgenir mi?

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 25210
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

“Le Bruyere, bir yerlerde, ‘yalnız olmamak gibi büyük bir mutsuzluk!’ der. Kendi kendilerine katl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster