Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '07

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
1030
 

Terk edilenler !...

Terk edilenler !...
 

Muğla'daki Kurşunlu camii avlusuna bırakılan şüpheli kadın çantası, bomba uzmanlarınca patlatılmak üzereyken çanta içerisinden gelen bebek sesi olası bir faciayı önledi.

Hatırladınız değilmi bu haberi, 1 Nisan 2007 di.
O terk edilen bebek bir yerde şanslıydı. Ölümün eşiğinden dönmüştü.
Ya bu kadar şanslı olmıyan bebekler. Anneleri tarafından bir köşeye terk edilenler. Soğuktan açlıktan hayatlarını kaybedenler !..

O nasıl bir annedir diye başlarız lanet okuruz. Kendimizi onun yerine koyar çocuklarımıza bir başka sevgi ile bakariz. Sonra olanları unutup bir başka haberde aynı duyguları yaşarız. Hiç bir zaman anne gözümüzün önüne gelmez. Bir tecavüz sonumu o bebeği dünyaya getirmiştir. Daha kendisi çocukluk yaşında olup da;annemi olmuştur. Ailesinden korktuğu içinmi, yoksa pisikolojik bozukluklar içinde kıvranmaktadır. O tarafı bizi hiç ilgilendirmez.

Hain anne "hiç olmazsa Çocuk Esirgemeye bıraksaydın"suçlarız da suçlarız.
Bir de Sabah programları vardır Tv.lerde, orada sıraya girmiş.Sunucuya yalvaran; şu kadardır zamandan beri çocuğumuz olmuyor. Tedavi için paramız da yok ne olur bize yardımcı olun diyen anne adaylarını görürüz. Tedavi imkanı olmıyan bir bebek, bir çocuk sahibi olmak için devlet kapılarında mücadele veren aileler.
Kanuni olmıyan yollardan çocuk sahibi olmak istiyen aileler. Gözler önünde ki gerçekler.

Unutmadan söyliyeyim bir de terk edilen bebeklerin annelerini bulabilmek için kanuni araştırmalar. Yaşadığım ülkede bir anne çocuğunu sokağa terk ederse, onu ölüme terk etmiş sayılır; ona göre ağır cezalar alır. Onu cezalandırmak bir bebeğin hayatını kurtarmıyacaktir. Cözüm ise hiç olmıyacaktir.

Yukarıya bir resim koydum ona iyice bakın.

1 nci resimde çalılar arasında duvarda bir kapaklı pencere. Onun arkasını da ikinci resimde görüyorsunuz. Ne şartlar içinde olursa olsun çocuğunu terk etmek zorunda kalan anne oraya gelir. O kapağı açıp bebeğini oraya bırakır. Sonra kapağı yavaşça kapar.

15 dakika sonra bıraktığı kutuda dışardan duyulmıyacak bir şekilde alarm çalar, hemen hemşireler gelerek o bebeği o kutudan alır. İlk tedavilerini yaparlar.
O artık yeni bir dünya'ya , anne baba sevgisi için evlatlık verilmek için hazırlanır.
Hiç bir zaman evlatlık olduğunu bilmez. Yeni hayata atılmaya hazırlandığı yerdeki personel de onun hakiki annesini veya babasını hiç araştırmaz.

O minik bebek o gün orada yeni bir yuva için doğmuştur. Kanuni bir tatbikat yapılmaz. Ortada kanun yapıcısı bir suç görmemektedir. Tabii bu durum etik midir, tartışılır.

Büyük şehirlerde böyle toplama kutuları 5-10 tanedir. Aşağı yukarı her şehirde bulunur. Bu yazıyı yazmakla yanlışmı yaptım bilemiyorum. Bu arada ülkemizde ölüme terk edilen bebeklerin de sayısını da vermiyorum.
Saygılarla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okurken bile bogazım düğümlendi, bir bebgi bırakmak... Korkunç gibi değil mi; ama bakamıyacagına inandıgı yada sevemediği bir bebeği anne sizin yazdığını z gibi bırakabilmeli en azından bu tur bırakmalarda bebek sag ve salim olarak bulunur. ÇÖPE ATILDIGI İÇİN HAYVANLAR TARAFINDAN PARÇALANMIŞ BİR BEBEK HABERİ OKUMUŞTUM YILLAR ÖNCE.. İnsanlık ayıbı bu haberler , belki bu yolla daha az zararla başka bir sıcak kucaga ulaşabilir bu bebekler.Yazıların senin yüreğinin aynası Erdil... SEVGİLERİMLE..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 30.05.2007 16:30
Cevap :
Sn Serap hanim.Etik olmamasina ragmen bebeklerin bir kurtulus yolu belki bu yolla cok bebekler yasiyabilir. Saygi ve sevgilerle.  31.05.2007 15:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1254
Kayıt tarihi
: 20.02.07
 
 

Bütün canlıları seven, kendi penceresinden yaşamı anlamaya çalışan, onlardan bir şeyler öğrenmek ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster