Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
580
 

Terkedildiğinizde Ne Yapmalısınız?

Terkedildiğinizde Ne Yapmalısınız?
 

terkedilmek


Yanında çok mutlusunuz ve sevinçten başka bir şey düşünmüyor hatta onsuz olamıyorsunuz. Tam bu duygular içerindeyken bir de bakmışsınız ki ayrılık kelimeleri havada uçuşuyor ve terk ediliyorsunuz. Peki, bundan sonra ne olacak?

Her kavuşmanın bir de ayrılığı vardır. Nasıl ki hayatımızda birliktelik varsa ayrılığı da kabul etmemiz gerekmektedir. Kabul etmemek gibi şansımız yok Onu bunu bırakın, en sonunda ölüm ayıracaktır bizi sevdiğimizden. Gideni geri getirmek elbette ki en çok istediğimizdir. Ama giden birisinin geri gelmesinin sonunda ilişkilerin bir daha eskisi gibi olamayacağı da aşikârdır. Peki, ne yapmamız gerekir?

1- Eğer terk edilmeden önce karşınızdakinden ayrılık sözünü duyduğunuzda kesinlikle sakin olun. Sakın ağlayıp, zırlamayın. Bu sizi karşınızdaki kişinin yanında daha da alçaltacaktır. Hele “Ölürüm, öldürürüm, bu acıyı bana verme, can alır giderim.” gibi şarkı modlarına asla girmeyin. Önce anlayalım, daha sonra hesabınızı mı görürsünüz.

2- Dinleyin ve bunu neden istediğini ona sorun. Hiç sözünü kesmeyin. Sözü, gerekçesi, iddianamesi, savunması vs. bitene kadar kızmadan, araya girmeden dinleyin. Hatta mümkünse bir kâğıda not alın. Şimdi olmasa bile bu notun ileride size çok faydası olacaktır. Kısacası; burada ilişkiyi bitirmeye karar veren sevdiğinizi anlamaya çalışın. Sakın yargılamayın, suçlamayın. Dinlerseniz onu anlayacak belki de kendiniz terk etmek isteyeceksiniz.

3- Tepki vermeden bu sefer siz düşündüklerinizi ve öğrenmek istediğiniz soruları sorun. Fakat bunu yaparken asla suçlayıcı olmayın. Kendi düşüncelerinizi anlatın. Karşılıklı suçlama moduna girmeyin. Bir bakmışsınız ki anlaşarak ayrılmış olacaksınız ya da belki de aranızdaki sorunları halledip bir daha terk edilmek üzerine mutlu olacaksınız.

4- Eğer habersizce sizi terk etmişse; kafanızda komplo teorileri ve film senaryoları yazmak yerine sakinlikle bekleyin. Hemen arayıp sitemde bulunmayın. Mümkünse kafanızı dağıtacak, sizi oyalayacak aktivitelerde bulunun. Gezin, tatile çıkın, ailenizi ziyaret edin. Ne bileyim sizi mutlu edecek bir şeyler yapın. Günler geçip hala sizi aramamışsa hiç bunun nedenini sorgulamayın. Ya başına bir iş gelmiş ya da ölmüş; ya da gerçekten sizi aramadan çekip gitmiştir. Bir şekilde siz ona ulaşmaya çalışın. Olmadı arkadaşlarına, ailesine. Eğer hiçbir şekilde yaşadığını biliyor ama size cevap vermiyorsa o defteri bir daha açmamak üzere kapatın. “Bekâra kadın boşaması kolay!” diyeceksiniz ama şunu da unutmayın. Şarkının söylediği gibi “Giden kaybedendir.” Bu nedenle tutkunuzun esiri olmayın. Zaten zamanla unutacaksınız.

5- Terk etmelerin nedenleri de vardır. Evli, nişanlı olabilir. Sizden artık hoşlanmıyor olabilir. Karşısına daha çok hoşlandığı biri çıkmıştır. Mecburen terk etmiştir. Sıkılmıştır, yaramaz adamdır, kalpsizdir, dir, dir, dir. Düşünün şimdi: Bu gibi nedenlere sahip olan biri sizi ne kadar mutlu edebilir ki. Siz bir tarafınızı yırtıp, ağlayıp, sızlayıp, kendinizden ödün vererek bu kişiyi geri kazansanız da yarın sizi daha fazla üzecektir. Hem siz kendinizi böyle bir kişilikle birlikte düşünüyorsanız, aynı terk etmeyi yarın siz yaparsınız.

6- Kendinizi sorgulayın. Yukarıda karşı tarafın nedenlerini belirttim. Ya kendinize hiç baktınız mı? Terk edilmenin nedeni acaba siz olmayasınız. Bu durumda ilişkinizi yakından tanıyanlar varsa onlara sorun. Ama objektif olmalarını isteyin. Bu, belki sizin biraz anlamanızı sağlayacaktır. Ama bütün gerçek sizin içinizdedir. Sakın unutmayın!

Peki terkedilen biri nasıl bu durumu nasıl aşacak ve neler yapması gerekecek. Bunun için aşağıda yazılan yazıyı okuyun.

“Terkedilmeyi Anlamanın ve Kurtulmanın Yolları”

Devam edecek…

    Aşkınız Karşılıksız mı? İşinizde Yok mu Sayılıyorsunuz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazınız fotoğrafıyla birlikte kelimesi kelimesine www.forumkapsam.com/showthread.php?t=24082 adresinde yayında. Eğer siz oradan kopyalamışsanız hiç hoş olmamış. Ama o kişi sizden kopyalamışsa o da çok ayıp etmiş. Bilginize sunarım. Saygılar...

Erol Özışık 
 29.12.2009 23:21
Cevap :
Erol bey, uyardığınız için teşekkürler. Bu kopyalam işi yeni değil. Şikayet ettim ama yapılacak bir şey yok. Kendime ait olan ayhandemiral.com adresimdeki çoğu yazılarımı forum köşelerinde görüyorum. Zaten tarihlere bakarsanız anlarsınız. Buraya yazdığım yazılar da kendi sitemdeki yazılardır. Sitemi inceleyebilirseniz siz de kimin kimden kopyalamış olabileceğini görmüş olursunuz. Ayrıca bu yazının devamı var. Bugün sitemde yayınladım. Şimdi de milliyet bloga göndereceğim. Ayrıca bu yazının 3. nü de yarından sonra yayınlayacağım. Bakalım bu hırsız arkadaşımız, benden daha önce yazıyı yayınlayabilecek mi ? Bu uyarınız için tekrar teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla  30.12.2009 14:53
 

bir tavsiyede benden nazım hikmetin hayatı ıskalama lüksün yok senin!şiirini mutlaka okuyun...

ela asa 
 29.12.2009 16:34
Cevap :
Bildiğim bir şiirdi. Teşekkür ederim.  29.12.2009 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 4536
Kayıt tarihi
: 28.03.09
 
 

Ayhan Demiral ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster