Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
664
 

Terör örgütümü koruma kalkanımı?-2

Terör örgütümü koruma kalkanımı?-2
 

silah savunma için kullanılmalıdır,eğlence amaçlı değil.


Batıda kuru silahlar eğlence amaçlı kullanılıyor diye devlet yasa çıkartıyor yasaklıyor, kuru sıkı silahların taşınmasına dahi izin verilmiyor, bazı medyada abartılı haberler yapılması da en küçük kuru sıkı silahlar hakkında yasa çıkartılmasına neden olmuştur.

Öte yandan batıyı anlattık şimdide doğuya uzanalım bir bakalım silahlar kuru sıkı mı ? Yoksa düğünlerde A-1 üç ayak üzerine kurulmuş makinalı tüfeklerle ateş edenler bu silahlarla kime karşı gövde gösterisi yapıyorlar?

Cevap açık ve nettir T.C devleti nedir, kör gözler açılıp batıdaki kuru sıkı silahlardan önce doğudaki halkın elindeki gerçek olan ağır makinalı tüfekleri görmelidir. 15 yaşında çocuk yaştakilerin omuzlarında serbestçe taşıdıkları kalaşnikof silahları görmelidir.

Batıdaki halkımız susuyor doğudaki halkımız yaygarayı koparıyor. Nedeni ise T.C bize bakmıyor diye aslında bu yaygaralar sadece sadece Avrupayı kendilerine destekçi olmalarını sağlayabilmek içindir.

Bu gün bu desteği de fazlasıyla bulmuşlardır, Avrupanında amacı bugün ülkeyi ılımlı hale getirmek milli duyguyu yoketmek yasalarımızın , değiştirilmesini sağlamak geçmişte Rusya'da olduğu gibi Türkiye'de de bölünmeler parçalanmalar yapmaktır.

Bu yüzdende doğu halkına destek vermektedir, 18-20 ay gibi doğuda bulunduğum süre içerisinde gördümki doğudaki esnaflar adeta silah tüccarlığı yapmaktadırlar, bu silahların bir çoğuda PKK nın aracılığı ile ülkeye girmekte asnafın aracılığı ile de satılmaktadır.

Esnafın mağaza ve küçük dükkanlarının alt zemininde 2. bir dükkan ve zula yerleri vardır bu bölümlerde aradığın her tür silahıda bulmak mümkündür. 106 toplar havan topları ağır makinalı tüfekler bulmak zor değildir. Esnafın güvenini sağladıktan sonra her türde silah kolayca bulabilirsin.

Dikkat çekmek istediğim konu silahlanmayla birlikte doğudaki nüfus patlamasıdı. Bu bölgelerde ne aile planlaması yapılmış ne de sağlıklı vatandaş yetiştirilmiştir bölge tamamen başıboş bırakılmıştır.

Yıllarca ülke gelirinin 1/3 ü güneydoğuya yatırım yapılmış fakat yine de güneydoğu aynı noktada kalmıştır, güneydoğuda topraklar ağaların elinden alınmalı gerçek sahibi olan bölge halkına dağıtılmalıdır, burada görev T.C devletine düşmektedir, doğu toprak ağalarının kontrolündedir, bu toprak ağalarının birçoğuda PKK teröristlerine haraç vermektedir yani kısacası barınma bölgesi haline gelmiştir.

Güney doğuda kırsaldaki Teröristler bugün birçok sempatizan halkında desteğini alarak askerimize kurşun sıkmakta kanayan yaramızı deşmektedirler, ödediğimiz vergilerde bizlere güneydoğudan askerimize kurşun olarak geri dönmektedir.

DEVAM EDECEK.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

doğru söze ne denir bir de devlet başında olanlan bunu görseler. bugün doğuda olan yarın batıda da oluir

ya?ar akkaya 
 06.08.2008 8:36
Cevap :
sevgili kardeşim öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim devlet batıda ergenekon derken doğuda oluşan silahlanmayı örgütlenmeyi ya görmemezlikter geliyor yada içinden çıkamıyor bunun yarın allah korusun bir iç savaş çımış olsa bu ihtimalde var vay halimize nasılki ermeniler katletti türkleri yarında benzeri olabilir çünkü doğunun %30 PKK sempatizanı bunuda avrupa destekliyor amaç doğuyu bölmek saygılar sevgiler  06.08.2008 14:16
 

ve bölgede yaşayanların ancak analiz edebilecekleri gerçekleri yazmışsınız, teşekkürler...

Yaman Hasret 
 04.08.2008 7:18
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler Terörle mücadele edilirken gerçekler bir yandan gözardı edilmektedir sevgilerimle  04.08.2008 11:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 514
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster