Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
432
 

Terör'ün çözüm şekli..

Terör'ün çözüm şekli..
 

Siz, otuz yıldır devam eden ve neredeyse bir ilçe nufüsü kadar insan'ın ölmesine neden olan terör'ü durdurmak ve çözüm için çareler araya-durun, bizim Rize Belediye Başkanı çözüm yolunu bulmuş bile..

Ak Partili Başkan Halil Bakırcı; "Güneydoğu'da ikinci eş yaygın. Bu bizim kültürümüzde vardır. Bu bölgelerden evlilik ve hısımlıkları artırarak sorunların aza ineceğine ve çözüleceğine inanıyorum" demiş..

Bakırcı sözlerine "İnsanlar, evlilik ihtiyaclarını metres veya benzer şeylerle tamamlıyor. Bu tip insanların bunlara girmemesi lazım. Yoksa askeri yöntemle, kavga ve dövüşle çok ciddi şekilde çözüleceğine inanmıyorum, azalır, tekrar tırmanır" şeklinde devam etmiş..

Adam kadın gücüne inanmış bir kere..

Sizler, terör ile ilgili konu için bir araya gelmemeye çalışın. Birbirinize demagoji yapın. "Sen siperde çömeldin, ben gidersem çömelmem dik dururum "deyin..

Sakın ha, çözüm için bir adım bile atmayın..

Çözüm çoktan bulunmuş bile, haberiniz yok..

Belediye Başkanı'nın terör'ün çözümü için trajikomik yaklaşımını haklı bulmasak da, kadın'ın adı olduğunu hatırlatması takdir'e şayan durumdur..

Tarihte Katerina ve diğer kadın hükümdarlara baktığımızda rollerini görebiliyoruz..

Belediye Başkanı'nın Güneydoğu ile akrabalık geliştirme düşüncesine katılabilirim ancak evli bir insanın medeni kanunumuza aykırı durum olan ve kadınları inciten ikinci evliliğe hayır..

Başkan'ın düşüncesine şöyle bakabiliriz; Sağlıklı ve düzenli cinsel yaşam, bireyi gerginlikten, şiddetten uzak tutabilir.

Olayın bu boyutuyla ele alındığında, terör'ün son bulması için askeri, siyasi ve hukuki boyutları dışında, bölge insanın töre'ye bağlı geleneksel evlilik biçimleri nedeniyle dağınık aile profilleri çizildiği ve dağlara çıkıldığını görülmektedir..

Elbette, geri kalmışlık ve ekonomik sebepler de tetikleyen unsurlardır ama sağlıklı evliliklerde sağlıklı düşünceler geliştireceğine inanan biri olarak, ülke'nin hemen hemen her bölgesinde eksik bulunan aile planlaması ve aile sorunlarıyla ilgili çalışmaların Doğu bölgelerinde daha fazla önem verilmesinden yanayım..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Burada Kürt kadınına ince bir hakaret var. Bence olayın en vahim yanı bu. Kadını hatırlamıyor aksine aşağılıyor. Diyor ki metres tutacağınıza böyle evlilikler yapabilirsiniz. Kürt kadınına metres muamelesi yapıyor. Düşüncenin özü budur. Bu düşüncenin hiç bir taraftan tutulur yanı yoktur. Bu konuda fırsatım olursa geniş bir yazı yazabilirim. Çünkü sanıldığı gibi barışı sağlamak değil aksine bölge halkını, özellikle de bölge kadınını aşağılamak vardır bu düşünce de. Saygılar…

Oya Tekin 
 30.06.2010 13:06
Cevap :
AKP'lilerin çoğundaki kafa bu Oya Hanım..yorumunuz için teşekkür ederim..yazınızı bekliyoruz..saygı ve sevgiler..  30.06.2010 13:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster