Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
280
 

Terör

Terör
 

İnsan canını almak bu kadar kolay mı?

Ankara’da dün büyük patlama oldu; hiçbir suçu ve günahı olmayan çok sayıda masum öldü veya yaralandı. O saatlerde evime gitmek üzere belediye otobüsündeydim. Sıhhiye’de tıkanan trafiğin açılmasını beklerken yürekleri parçalayan ambulans sirenleri duyduk. Merak ve telaş içinde arayan telefonlardan öğrendik olayı…

Her gün geçiyordum o saatlerde o noktadan. Bu yüzden ablam ve arkadaşlarım telaşlanmıştı. Bir çok tanıdığım olay yerine koşmuştu. Anlattıkları tam bir savaş yeri görüntüsüydü.

Üzgün ve gergin bir şekilde geldim eve. Televizyonlardan olup bitenleri dehşet içinde izledim. O masumlar için hiçbir şey yapamamanın çaresizliği yüreğimi burktu. Yalnızca dua edebilirdim. Öyle yaptım.

Peki bu caniliği kim, ne için ve kimi hedef alarak yapmıştı? Kime yararı olabilirdi böyle bir dehşetin?

Tek cevap bu güzel ülkemize ve insanımıza düşman olanlar olabilirdi. Bu ülkenin huzuruna kastedenlerin gözü öylesine dönmüştü ki, hedef seçtikleri insanların evlerinde bekleyen aileleri, çocukları, ekmek bekleyen yaşlıları olabileceğini asla düşünmemişlerdi.

Ama insanın canı bu kadar ucuz olmamalı.
Bu hainler bulunmalı ve yaptıklarına pişman edilmeli.
Ve bu ülkeyi huzursuzluğa, kargaşaya sürüklemek isteyenlere asla fırsat verilmemeli.

Elimizde bayraklarla, bir yürek, bir akıl, bir beden olup göstermeliyiz o hainlere, bu ülkenin bölünmez bir bütün olduğunu.

Bu ülke bizim son sığınağımız, son yurdumuz. Korumak, sonsuza kadar yaşatmak için elimden geleni yapmak hepimizin görevi.

Ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Hepimizin başı sağ olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Duyduğum anda çok üzüldüm.Öncelikle bütün Ulusumuz ile Ankara'da yaşayan birisi olarak sizinde başınız sağolsun. Çok şükür diğerleri çirkin emellerine kavuşamadan yakalandılar. Benim de teyzemin kızı Başbakanlıkta çalışıyordu geçen aya kadar. Onunda evine giderken yürüdüğü yoldu orası. Şimdi Antalyaya yerleşti. İnsan ilk önce yakınlarını düşünüyor. Sonra Ankaradan yazan siz değerli arkadaşlarım aklıma geldi. Ulaşabildiklerime ulaştım. İyi haberlerini alınca sevindim. Ama diğer insanlarımıza çok ama çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Sevgilerimle

Abla 
 24.05.2007 16:23
Cevap :
Sevgili sevim hanım ilginize teşşekkür ederim ve törörü lanetliyorum.  24.05.2007 23:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1755
Kayıt tarihi
: 18.05.07
 
 

1964 Ankara doğumluyum. Devlet memuruyum. 16 yıl Halk Bankası’nda çalıştıktıktan sonra istihdam fazl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster