Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
537
 

Terör

Terör
 

Televizyonlarda haberleri izlemek istemiyorum. İçim yanıyor.

PKK katliamı... Teröristler Şırnak’ta bir yolcu minibüsünü taradı. 12 kişi öldü. Şırnak’ta terörist saldırı: 15 er şehit… İzmir’de patlama: 1 ölü 1 yaralı…

Çok üzülüyorum. Askerlik yaşında benim de oğlum var. Hep o gençlerin anneleri yerine koyuyorum kendimi. Hepsine sabırlar diliyorum.

22 Temmuz'dan beri; 33 şehit, 62 gazi, 42 çatışma, 39 mayın, 51 bobi tuzağı, Diyarbakır-Ergani yoluna döşenen patlayıcı 100 kg. 5 vatandaş öldü…( 29 Eylül Hürriyet Yılmaz ÖZDİL’ in köşesi)

PKK kamplarında top, tank ve ABD menşeli silahlar bulundu. Bizim müttefikimiz ABD! Teröre karşı kesin kınama bile duyamıyoruz.

Güneydoğulu milletvekilleri neden toprak reformu, cahillik, yoksulluk, kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilip töre cinayetlerine kurban gitmesi gibi konularda hiç konuşmazlar? Bu milletvekilleri bırakın bu konularda konuşmayı çocuk katiline, eli kanlı elebaşına “terörist” bile diyemiyor.

20 yıldır teröre ayrılan kaynak ülkemizin gelişmesi için kullanılsaydı kişi başına düşen milli gelir bu seviyede olmazdı. Şu anda eğitim seferberliği yapılmazdı. İşsizlik problemimiz olmazdı. İsveç, Norveç olmasak da Almanya, Fransa seviyesinde olabilirdik.

Ne kadar sürecek bu böyle?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili yurttabirgül, Bu günler zor günler ve böyle giderse daha zor günleri de göreceğiz, ama bir gerçek ki biz Türkler zor günler için varız. Yıllardır süren terörün yolaçtığı can kaybının ve mal kaybının faturası çok ağırdır. Şimdiki yoksulluğumuzun ve mutsuzluğumuzun en baştaki nedeni de terördür. Türklerin savaşmadan bağımsız kalmaları mümkün değilmiş bunu iyice bir bellememiz gerekiyor. Açıktan savaştıkları gibi, bu terör belasında olduğu gibi sinsice de bizimle savaşıyorlar. Türk milletinin bu coğrafyada sonsuza kadar yaşaması için dünyanın en çok okuyan, en çok çalışan, ülkesini ve birbirini en çok seven milleti olması lazım. Türk milletinin her ferdi yüksek bir bilinçle donatılmalıdır. Atatürk bunu başardı. Şimdi ise her birimize büyük sorumluluk düşüyor. Doğu illerimizin yoksulluğu, daha binbir derdi unutulmuş etnik düşmanlık ne sevgi, ne akıl ne de merhamet bırakmış. Doğudan seçilmişler de emperyalizmin maşası ve bunu bilerek yapıyorlar. Selam ve sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 09.10.2007 20:46
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkürler.Esenlikler dilerim.  09.10.2007 21:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 788
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster