Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
12
 

TERÖRE KARŞI DURMAK

 

Başlığı okuyunca ne demek, teröre karşı çıkmak bu zaten insanlık görevidir dediğinizi duyar gibiyim. Ancak bazen bilmeden, telaşla yaptığımız bazı hareketler terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürebiliyor. Benim yaptığımdan ne olur? Yada ben kendi başıma ne yapabilirim diye savunmaya geçmek bizleri kurtarmaya yetmiyor.  Şu gerçeği aklımızdan çıkarmamalıyız, hiçbir örgüt etrafından yardım almadan hayatını sürdüremez.

22 Ağustos 2019 günü Hacire Akar isimli annemiz oğlunun HDP tarafından kaçırıldı diyerek Diyarbakır HDP il başkanlığı önünde oturma eylemine başladı. Kendisi gibi içi yanan aileleri de eylemine destek vermeye çağırdı. Hacire annemizin oğlu iki gün içinde dönünce dünyalar onun olmuştu. Ancak içi yananın çağrısına cevap veren Fevziye Çetinkaya, Ayşegül Biçer ve Remziye Akkoyun 03 Eylül itibarıyla Hacire annemizin eylemini devam ettirmeye başladılar. Yazın sıcağında, kışın soğuğunda ara vermeden oturmaya devam ettiler. Türkiye’nin her köşesinden zamanla yüz elli aile bu eyleme katılmaya başladılar.Eşler aile işleri aksamasın diye nöbetleşe destek veriyorlar.

Aileler ülkemizin dört bir yerindeki HDP binalarının bir asker alma binası gibi çalıştıklarını, çocuklarını kandırarak dağ kadrosuna eleman kazandırma görevi yaptığını iddia ediyorlar. Böylece özellikle Kürt aileler üzerinde şantaj aracı olarak çalıştıkları konuşuluyor. Özellikle 2014 yılındaki Kobani olayları sırasında çocuklarını okullarından kopararak teröre yönlendirildiğini, peşlerinden Kobani, Kuzey Irak ve Suriye’ye gidip sonuç alamayan aileler çareyi HDP binası önünde bekleyerek hesap sorma yolunu seçmişler. Yüreği yanan anne babalar seneler geçmesine rağmen çocuklarını göremediklerini, çocuklarının kullanılmasından rahatsız olduklarını, çaresizliğin güçlerini tükettiğini söylüyorlar.

Anne babalar parti binasında yapılan tören, kurs gibi etkinliklerde gençlerle ilişkinin başladığını, henüz on sekiz yaşını doldurmamış çocuk yaştakilerin kandırılarak ailelerinden ve okullarından koparılarak devletin güvenlik güçleriyle karşı karşıya bırakıldıklarını söylüyorlar. Bu oynanan öyle acı bir oyun ki anne babalar ağlarken terör baronları memnun –mesut para kazanmaya devam ediyorlar.

Burada bir başka dikkat çeken olay parti il başkanlığı önündeki eylemler başladığından beri dağa çıkışların azaldığı, dağdan inişlerin arttığını belirtiyorlar. Şehit aileleri ile birlikte terör örgütünü bitireceğiz diye iddia ediyorlar. Hacire annemizin kendi başına yaktığı meşale milletimizin kalbinde yer etmiş, ülkemizin dört bir yerinden gelen ailelerin desteği ile terör örgütüne ciddi zararlar verilmektedir. Aynı amaçla bir araya gelen insanların neler başarabileceklerine en güzel örnek olarak karşımızda durmaktadır.

Hacire kadın örneğinde gördüğümüz gibi terör örgütlerine hayat hakkı tanımamak elimizdedir. Ailemizin, sevdiklerimizin, milletimizin üzülmesini istemiyorsak bu tür oluşumlara karşı tavrımızın net olması gerekiyor.Bütün insanlarımızın ortak tavır göstermesi düşmanlarımızın piyonlarını işsiz ve işlevsiz bırakacaktır.Tek başına ‘’bana oğlum geri verin ‘’diyen Hacire annemizin hatırasını canlı tutulmasını,insanlarımıza güzel örnek teşkil etmesini diliyorum.

mailto:www.annelerleberaberiz.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 25
Kayıt tarihi
: 25.07.20
 
 

herkese iyi günler dilerim,Isparta doğumluyum,  teknik öğretmenim.TDF Dağcılık eğitimi aldım.Doğayı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster