Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
258
 

TERÖRE KARŞI Tek Yumruk

TERÖRE KARŞI Tek Yumruk
 

İçinde bulunduğumuz durum, hiçbir şeyle örtüşmeyen bir zaman dilimi. Öyle bir zaman dilimi ki, çevremizde düşmanlar, içimizde hainler var. Dostluğu, barışı, kardeşliği yok sayan, her seferinde “Kürtlük” adına bir şeyler yapılmadığını dile getirenler, ülkenin doğu ve güneydoğusunda zulüm yapıldığını öne sürenler, kendilerine taraf buldular. Şimdi, o kendilerine seslerini duyurmak adına taraf bulanlar, işi öyle azıttılar ki, artık tek hedefleri Türkiye devleti değil, Türk vatandaşları değil, kendi kökenlerinden olan, kendi dillerini konuşan, kendi geleneklerini sürdüren, kendileri gibi kürt kökenli vatandaşlara da saldırıyor canlarını alıyor, mallarına zayiat verdirebiliyorlar.

İşte bunun adı terördür. Yıllardan beri derdimizi hiç kimselere anlatamadık. İstedik ki, bizim dışımızdaki ülkeler, başta pkk’ya destek verenler, vermeyenler, bilsinler ki, pkk başımıza çok bela açtı, bu uğurda 40 bin’e yakın insanımız öldü. Bilsinler ki, besledikleri caniler genç, yaşlı, kadın, bebek demeden can alıyor. Bilsinler ki, besledikleri terör cellâtlarının bir benzeri de bir gün kendilerine bela açar. Bilmelidirler ki, yaptıkları iş uluslar arası bir suçtur. Bilmelidirler ki, yaptıkları her türlü destek bizi arkadan vurmaktır ve kendilerini bize düşman göstermektir.

Biz terörü çok iyi biliyoruz. Altmışlardan yetmişlere, yetmişlerden seksenlere, seksenlerden doksanlara ve günümüze gelene kadar, terörle çok uğraştık. Her dönem, her daim her ülkeye peyda olabilecek bir beladır ve çok hassas bir konudur terör. Biz terörü iyi biliriz. Altmışlardan doksanlara gelene kadar, terör canımızı çok acıttı. Bu uğurda, diplomatlarımız, askerlerimiz, polislerimiz, çok sivilimiz bir hiç uğruna can verdi. O günlerin en ortak yanı, ülkede rejim değişikliği yaratmaktı. Olmadı, yapamadılar !. Yapılamadı.. İhtilaller buna izin vermedi. O günler oldukça geride kalmasına kaldı ya, seksenlerde peydahlanan bir başıbozuk çete, başımıza dert olmaya başladı. Aşırı kürt milliyetçiliği söylemleri ile oldukça fazla taraftar toplayan bu gurup, zamanla kendilerini özgürlük savaşçıları olarak adlandırmaya başladı. Dünyada da taraftar buldu kendine. Ne de olsa tüm dünya bu tür macera severleri hep sevmiştir. Her ülkede, mevcut rejime ve devlete baş kaldıran birileri kendilerince “kahraman” ilan edilir. Hele bir de sevilmeyen, gelişmesi, büyümesi, ilerlemesi istenmeyen bir ülke ise, hele ezelden beridir bölünmeye çalışılan, topraklarında gözü olunan bir ülkede meydana geliyorsa, o zaman daha bir başka sevilir bu “sanal kahramanlar” ve her türlü destek verilir. İşte bu ayrımcı Kürtlerde böyle taraf buldular kendilerine..

Her seferinde “nasıl olsa Türkiye bir şey yapamaz, yapsa da beceremez” diye düşünen ülkelerin işine gelen pkk terörünün azdığı bugünlerde, yediden yetmişe herkeste aynı üzüntüyü yarattı. Öyle bir periyoda geldi ki, günlerdir tüm Türkiye’de insanlar tek yumruk olmuş, hep bir ağızdan hep aynı cümleyi haykırıyorlar:
“kahrolsun pkk”, “Türk-Kürt kardeştir, bizi bölmeye çalışan kalleştir”, “şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “hepimiz
Mehmetçiğiz”, “vur vur inlesin, pkk dinlesin” vs..

Şimdi tablo ortada ! Tüm Türkiye’de herkesi şaşırtan, bizden bir olay olup, bizi şaşırtmasıyla kalmayıp, dış dünyayı da oldukça şaşırtan bir görüntüydü bu. Çünkü her gün binlerce, on binlerce insan yürüyor, haykırıyor ve pkk’ya nefret kusuyordu. Öbür taraftan da askerin kararlı duruşu, hükümetin ve parlamento’nun bunu desteklemesi ve arkasından teskereyi çıkartıp, hükümetin cebine koyması, askerin her an, “kuzey Irak’a girecekmiş gibi” hazırda beklemesi ve bu arada da hükümetin diplomatik ilişkilerini sürdürüp, kendisi de operasyonlarına yurtiçinde devam etmesi ve “ırak’a gireceğiz” diye açıklamalar yapması, dışarıda da şaşırtıcı gelişmelere sahne oldu.

Varsın, Barzani peşmergeleri sınırımıza yığsın, varsın Talabani “Türklere Irak’tan bir kedi bile vermem” desin, varsın onların ağzından çıkan sözleri tastikleyen yandaşları her gün saçmalasın, varsın onları tasvip eden köşe yazarları konuşadursun, varsın DTP’liler hala aynı türküyü çığırsınlar. Hepsinin paçaları tutuşmuştur. Amerika’nın bile !.. Onlardaki ateşi buralardan görmek mümkün. Ama korkunun ecele faydası yok. Asker bu sefer kararlı ve bu iş bitmeli. Üstelik artık bu sefer yalnız değil. Arkasında koskoca bir ulus ve cebinde teskere varken…

Tüm dünya” Türkiye Kuzey Irak’a girmemeli, girerse şöyle olur, böyle olur” diyor. Hatta küstah Barzani bu girişime “savaş ilanı olur” diyor. Bunu söyleyen dünya Amerika Afganistan’a, Irak’’a saldırınca, kitle imhasına başlayınca, Irak’ın üstüne çöreklenip, yer altı kaynaklarını gasp edip, Irak’ı bölme planını açıkça eyleme dönüştürmeye başladığında ve hiç yoktan bir kürt devleti oluşturmaya başladığında neredeydi acaba?

Hem küstah Barzani, kukla Talabani, iki yüzlü AB ve ABD, hem de başkası ne söylerse söylesin.. Bu iş biran önce bitirilmelidir. Hem de hiç vakit kaybetmeden !..

../..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 671
Toplam yorum
: 745
Toplam mesaj
: 86
Ort. okunma sayısı
: 2527
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

Anadan doğma bir İzmirliyim ve bu şehirli olmaktan gurur duyuyorum.. Hem bu şehirde doğmuş, hem b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster