Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '14

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
172
 

Teröristini seç, öyle gel...

Teröristini seç, öyle gel...
 

"Kimsin sen? Amerikan kuklası mı? İnsan görünümlü bir PKK'lı mı? Avrupa'nın emrinde bir oyuncak mı? Bir uyuşturucu kaçakçısı mı? Yoksa kusursuz bir hain mi? Karar ver teröristini seç, öyle gel"

Bu nostaljik Verdure reklamının bir benzeri bugünlerde Ortadoğuda kanla yeniden çekiliyor. Güzel ülkemiz ve güzel bölgemiz Ortadoğu tam bir dipsiz kuyuya dönüşmüşken, biz medya kurbanları her habere balıklama atlarken, büyük devletler işin suyunu birkez daha çıkarmaktan çekinmiyorlar.

İşin suyu o derece çıktı ki kendi yarattıkları PKK ve yeni piyasaya sürdükleri IŞİD'i savaştırıp "Ortadoğuculuk" oynamaya bile başladılar.

Ancak işin en sinir bozan kısmı 100 yıllık bir oyunun miğde bulandırı piyonu PKK'yı sevip, öpüp, bağrına basan, ona akşamları masal okumadan uyumasına izin vermeyen, yatağının başına gece uyanınca içebilmesi için ılık sütünü bırakan ABD, kağıt üzerinde çıkarlarını tehdit eder bir görüntü veren IŞİD'i hemen terörist ilan etti, bombaladı, katletti, yetmedi bir de herkesi aynı hassasiyeti göstermeye mecbur bırakmak için dünyayı ayağa kaldırdı.

Peki ADB'nin ilk aşkı PKK'ya neden ses çıkarılmıyor ve her gün yemleri suları eksik edilmiyor? Çok basit, onlar uslu çocuklar. Yani o rolü oynamaları emredilmiş durumda. Ne suçları var ki? 40.000 Türk-Kürt vatandaşının öldürülmesi ve 300 milyar dolar devlet kaynağının heba edilmesine neden olanlara terörist mi diyecektik? Onlara dense dense özgürlük savaşçısı denir!

Oysa IŞİD öyle mi? Sadece medyatik şekilde birkaç bin kişiyi öldürmeleri onları terörist yapmaya yeter de artar bile. Bizim şehit edilen askerimizin hücum yeleğini alıp sırtına geçirerek naaşı başında parmaklarını şıklatarak göbek atanlar ruh sağlığı yerinde özgürlük savaşçıları, aynı haltın lacivertini yiyen IŞİD elemanarı cani terörist öyle mi?

Amerika'nın tüm dünyayı yöneten medya ağı ve küresel beyin yıkama mekanizması bizlere "IŞİD'e terörist demezsen terörü destekliyorsun" şeklinde koşul yağdırmanta. Oysa kendisi 40 yılda 40.000 insanımızı katledenlere karşı bırakın sesini yükseltmeyi, Amerikan uçaklarından yardım malzemeleri atmaktan, subaylarla eğitim vermeye, onlara özgürlük savaşçısı demekten, Amerika'da yıllık toplantılarını düzenlemeye sayısız destek verdi.

Şimdi başta ABD ve Avrupa tam 40 yıldır PKK'yı maddi, manevi, askeri, lojistik, siyasi, bürokratik, istihbari açıdan desteklemekle kalmayıp, bir de üzerine başlarının tacı ederken terörist olmadılar; biz IŞİD'i değil desteklemek, IŞİD'e sessiz kalsak terör yanlısı olacağız öyle mi?

Adaletinize, inandığınız dini değere, insanlığınıza, vicdanınıza yazıklar olsun (Küfür yazmak icab ederdi de orasını siz doldurun. Seviyeyi düşürmeyeyim).

Bir Amerikan veya Avrupalı PKK'ya "Özgürlük savaşçısı" diyecek ve bu şerefsizliğin adı terörizme destekçilik olmayacak, bir Müslüman çıkıp "IŞİD bence terörist değil" diyecek ve onu dünyaya karşı terörist ilan edecekler öyle mi?

Terör örgütü PKK 800 kilometrelik Türkiye sınırında neredeyse devlet kurma noktasına gelmesine rağmen başta stratejik ortağımız olmak üzere tüm dünya gözlerini kapar içten içe sevinç çığlıkları atarken, stratejik ortağımız olacak ülke, kendisinin terörist olarak gördüğü bir örgüt, has teröristleri PKK'nın üssü Kandil'e ilerleyen IŞİD için 1 günde onlarca predatör uçağı kaldırdı. IŞİD vahşi bir terör örgütü ilan edildi. Neymiş, teröristler devlet kuramazmış. Külahıma anlatın! PKK ne, şöförler derneği mi?

Üstelik o predatörleri PKK'ya karşı onlarca kez istedik ve hepsinde red edildik. Sizin Allahınız yok! Kitabınız yok! Değerleriniz yok! İnsanlığınız yok!

Eğer IŞİD'e sempati duyan, yardım eden terörist sayılacaksa, PKK'yı 40 yıldır besleyip her türlü maddi manevi, siyasi, askeri ve lojisti desteği veren başta Amerika, İsrail Avrupa birliğinin neredeyse tamamı, Ermenistan gibi ülkelerin tamamı içerisindeki vatandaşlarıyla birlikte terörist ve terör destekçisi ilan edilsin.

Ölen Müslümansa veya Türkse; hele hele Müslüman Türkse harika! Yok değilse o zaman bu terörizmdir öyle mi! Allah iki cihanda sizden hesap sorsun. Allah'ın adaleti üzerinize olsun!

SİZ ve ben bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 418
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2426
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster