Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
351
 

Teröristler 61 öğrenciyi öldürdü ama başarısızlar!

Teröristler 61 öğrenciyi öldürdü ama başarısızlar!
 

viratrabzon.com'dan...


İslam dünyasının her köşesinde kan oluk oluk akıyor… Saldırı, İslam dünyasının dışından değil… Müslüman olduğunu iddia eden devletler, örgütler birbirlerini kırıyor.

Misal, Suudi Arabistan, Yemen’e ölüm yağdırıyor…

Misal, Suriye’de devlet güçleri ve ona karşı savaşan envai çeşit “Müslüman örgüt” birbirini kırıyor…

IŞİD diye bir yapı var… İlgi ve etki alanı bütün dünya… Bütün dünya ama gayrimüslim ülkelerdeki etkinliği istisna… Asıl hedefindeki ve etkili olduğu coğrafya İslam coğrafyası… Bütün İslam coğrafyası… Kendisine, “Irak-Şam İslam Devleti”  adını veren bu örgütün Irak ve Suriye’deki kanlı etkisini yakından biliyorsunuz. Lâkin bunların dışında da Türkiye’den Afganistan’a, Pakistan’dan Libya’ya kadar bütün İslam diyarlarında su gibi kan akıtıyor.

Bu terörist örgüt, iki gün önce, üç militanıyla Pakistan’da, bir polis okulunu bastı…61 polis öğrencisini öldürdü, 100’den fazlasını da yaraladı. Üç militandan ikisi kendini patlatırken, sonuncusu da ölü olarak ele geçirildi.

61 öğrencinin katledildiği, 100’den fazlasının yaralandığı polis okulu Belücistan eyaletindeydi. Bu eyaletin İçişleri Bakanı Sarfaraz Bugti, hadisenin olduğu 25 Ekim günü Euronews’e konuştu.

Bakan diyor ki, “Akademide yaklaşık 700 kişi vardı. Teröristler daha çok kişiyi öldürmeyi planladı ama güvenlik güçlerinin operasyon sayesinde emellerine ulaşamadılar. Başaramadılar”

Bakan’ın çehresinde ne bir üzüntü ifadesi, ne herhangi bir sorumluluk hissi, ne de ruhî varlığına dair en küçük bir emare… Tamamen mekanik bir duruş, mekanik bir hâl!

Demek 700 kişilik okulda 61 kişiyi öldürüp, 100 kişiyi yaralamak ve daha fazla zayiat verdirememek bir başarısızlık…

Demek 700 kişilik okulda 61 kişi öldürüp, 100 kişi yaralandıktan sonra, daha fazla zarar vermeden üç teröristi etkisiz hale getirmek başarı…

İyi!

Tebrik ederiz!

Bakış açınız hayranlık verici!

x   x   x

İslam ülkelerinde yöneticilerin ekseriyetinde kafa bu!

61 kişinin ölümünün ardından, daha çok insan ölmedi diye teselli bulan bir kafa! Bu kafanın kanı durdurmasına imkân var mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tuhaf bir bakış açısı gerçekten...

Kerim Korkut 
 30.10.2016 15:53
 

Sayın Cengiz! Boşuna dememişler: "Müslümanın Müslümana ettiği kötülüğü gavurlar bir birine etmez" diye.Selam sevgi ve saygılar Ankara'dan.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 27.10.2016 13:19
 

İnsan hayatının hiç mi hiç önemi yok yönetenler açısından sanırım. Aksi halde sorumluluk duyar ve biz bu işi beceremedik, istifa ediyoruz derlerdi. Haklısınız, islam ülkelerine özgü bir yaklaşımdır sergilenen. Çamurun ortasında dahi olsalar bunu başarıyla süsleyip sunabiliyorlar. İnanan da çok olunca...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 27.10.2016 11:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1413
Toplam yorum
: 4983
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1201
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster