Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
19
 

Teröristlere karşı mücadelede gariban Türk askerleri yerine profesyonel askerler görevlendirilmeli

Teröristlere karşı mücadelede gariban Türk askerleri yerine profesyonel askerler görevlendirilmeli
 

Dİyarbakır'daki terör olayları ülke gündemini son günlerde gündemi son derece meşgul eden aynı zamanda verdiğimiz şehitlerin sayısının arttığı günlerden geçmektedir. Bu günlerde bölgede çatışan ve şehit olan askerlerimiz genelde gariban er  ve erbaşlardan meydana gelmektedir.

Bölgede teröre karşı etkin sonuç elde edebilmek için işin ehli nitelikli askerin görev başına getirilmesi gerekmektedir. Verilen şehitlerin günden güne artması ülkenin adeta kanayan yarası olmuştur. Şehit olan ailelerin çoğunluğu gariban ailelerden oluşmakta ve bunların büyük çoğunluğu profesyonel asker olmamaktadır. Aynı zamanda bir sürü  gariban ocak sönmektediir.

Teröristlere karşı etkin mücadelede verebilmek için bölgeye gariban erlerin erbaşların yanı sıra nitelikli profesyonel askerler bölgeye intikal etmelidir.

Diyarbakır'da ve Hakkari'de PKK ile mücadelede profesyonel askerlerimiz yani  binbaşı veya yüzbaşıların yerine gariban ailelerin çocuklarının ön planda tutularak terörle mücadelede kullanılması adeta bir piyon savaşıdır.

Nitelikli askerlerin komutasında olan erler ile beraber gerçekleştirilecek mücadele sonucunda teröre karşı etkin bir çözüm elde edilecektir. Ülkemizde haberlerde sunulan bilgilerde  görmekteyiz nadiren üniversite mezunu çıkan veya nitelikli yani profesyonel olmayan askerlerin bölgeye intikal ettiklerin haberlerini alıyoruz.

Böylece hem teröre karşı etkin bir mücadele verilememekte aynı zamanda gariban ocakları sönnmektedir. GenelKurmay ve İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından görevlendirilmiş askerlerin bölgeye intikal etmesi etkin çözüm olacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 12.06.15
 
 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler- Müzisyen -Fotoğrafçı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster