Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
268
 

Teröristleri dönüş yolunda bekleyen tehlikeler...

Teröristleri dönüş yolunda bekleyen tehlikeler...
 

Neymiş?

Genelkurmay Başkanlığı üç ay önce sınır birliklerine PKK’lı teröristler çekilecekler, çekiliş sırasında müdahale etmeyin diye mesaj göndermiş!

Hatta taciz ateşi açılsa bile karşılık vermeyin demiş!

Uzun menzilli silahların menzilinden çıkıp, merkezi karargahlara dönün talimatı bile vermiş.

Buna uyan silahlı kuvvetlerimiz, yeni açılımla birlikte el sallayarak sınırı geçen 100 civarındaki teröriste onlar da el sallamış(!)

Televizyon ekranlarına çıkan bazı sözde gazeteciler, PKK’nın içini PKK liderlerinden iyi biliyorlar. Öylesine iyi biliyorlar ki; nerede kaç terörist var, neredeyse isimleriyle birlikte sayacaklar.

Bir gazeteci bu kadar bilgiye sahipken, ülkenin güvenlik güçlerinin bunu bilmemesi, istihbarat birimlerinin bu bilgiyi atlaması düşünülemez!

Türkiye genelinde 2200 terörist varmış. Bunların ilk 100 âdeti bay bay ederek sınır dışına dün itibarıyla çıkmışlar. Yavaş yavaş diğerleri de silahları ile birlikte çıkacaklarmış.

Yalnız yükleri ağır olduğu için çıkma biraz uzun sürecekmiş!

Abdullah Öcalan çekilim için askeri araç isterse şaşırmayalım!

Ayrıca çekilme esnasında bir başka sorunla karşı karşıyayız. Terör örgütü elamanları tarafından askerlere yönelik olarak araziye, yollara döşenmiş mayınlar, sınır dışına çıkan teröristler için büyük tehlike arzediyor.

Mayını döşeyenlerin bir kısmı daha önceki çatışmalarda ölmüş olabilir. Yani mayının yerlerini sınır dışına çekilenler bilmeyebilir. Bunun için Silahlı kuvvetlerin teröristlere yardım edip, öncü mayın temizleme birliklerinin sınıra kadarki terörist geçiş  güzergâhlarını temizlemesi gerekiyor.

Bir başka tehlike, terör örgütü üyelerinin yurt içi faaliyetlerinde vatandaşa verdiği zararın tazmini konusunda anlaşamazlık yaşanabilir. Yani teröristleri besleyenler, açılımdan pay kapmak isteyebilirler. Teröristlere yataklık ve beslenme yardımı yapanların uğradığı zararı kim ödeyecek? Hükümet bu konuda da bir yasa çıkarmalı.

Gelelim Akil Adamlar(pardon insanlar)Komisyonu’na; Komisyonda kimlerin olması gerektiği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan isimlerin yanında, birçok ünlü dışarıda kalıyor. Onlarında bir şekilde komisyon üyesi yapılması gerekir. Tabi komisyon üyelerinin her türlü masrafları, yiyip içmeleri, makam araçlarına şoför tahsis edilmesi gibi konular var. Alacakları ücreti saymıyorum bile…

Teröristlerin geri çekilirken attıkları zafer naralarına, birde ‘özür zaferi’ eklendi. Ankara sokakları zafer süslemeleri ile doldu taştı. Televizyonların devamlı müdavimleri çıktıkları programlarda gözyaşlarını sel gibi akıttılar! Sevinç gözyaşları nedeniyle göz pınarları kuruyanlardan bir kısmının hastanelere kaldırıldığı haberleri de gelmiyor değil hani!..

Yalnız benim midemi bulandıran birçok konu var. Öncelikle 30 yıldan beri terörle mücadele eden bir kurum, kendisine saldırıp yüzlerce personelini şehit eden bir terör örgütüne geri çekilirken gözcülük etmesi nasıl bir anlayış? Silahlı kuvvetlerin geri çekilen teröristlere gözcülük etmesi ile ilgili bir yasa maddesi mi var?

28 Şubat dönemini hatırlayanlar için, askerin o günkü hareketini göklere çıkaranlar bu gün yapılan operasyona alkış tutuyorlar. Teröristlerin bu gün dışarı silahları ile birlikte çıkmalarını alkışlayan ve kanunsuzluğu örtmeye çalışanlar, ileride olası bir soruşturmada, soruşturmayı açanları alkışlamayacağını kim garanti edebilir?

Terör örgütü ile teröristbaşı arasında postacılığa soyunanlar, yarın haklarında açılacak bir soruşturmada; biz barışa katkı için bu görevi yaptık demeleri, soruşturmanın önüne engel teşkil eder mi?

En önemlisi de silahları ile birlikte sınırı geçenlerin, yarın bir gün aynı silahlarla, tekrar geri dönerek gelmeyeceklerini, hatta daha güçlenmiş olarak gelmeyeceklerin kim garanti edebilir?

Netice: Burnuma hala pis kokular gelmeye devam ediyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3016
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster