Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '17

 
Kategori
Sağlık
 

Terörle bilimsel mücadele başlamalı

Terörle bilimsel mücadele başlamalı
 

Türkiye’de terörle mücadelenin kalitesinin bilimsel yöntemler kullanılarak arttırılması gerektiğini söyleyen Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı,  liyakat esasına göre seçilecek bilimsel kurul ile yeni stratejilerin belirlenmesi için akademi kurulması gerektiğini vurguladı. 
 
Bu alanda bilimsel araştırma yapanların bir araya gelerek akademi kurulmasının terörle mücadelede etkili olacağını kaydeden Hancı, ülke menfaatlerinin korunmasının temel hedef olarak, iç ve dış politikaların oluşturulmasında önemli olacağını dile getirdi. 
 
Tüm kurumların işbirliği içinde çalışarak bilimsel analizlerle belirlenen stratejilerin uygulamaya geçmesinin ülkemiz için önemli olduğuna dikkat çeken Hancı,  böyle bir bilim kurulunun, Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Daire Başkanlığı TUBİM’e bağlı olarak çalıştığını hatırlattı. 
 
Terörle Mücadelede Algı Yönetimi Önemli
Algı yönetiminin gün geçtikçe öneminin ortaya çıktığını söyleyen Hancı,  Algı Araştırmaları Merkezi (ALARM) adıyla projelendirildiğini ve bunun toplumun terör olaylarına bakışı ve teröre karşı güç birliğinin geliştirilmesinde hayati önem taşıdığını dile getirdi.  Geleceğin güvenli Türkiye’sinin inşa edilmesinde algıları doğru şekilde yönetmenin çok farklı gelişmeler sağlayacağını belirten Hancı, ülke menfaatleri için bilim insanları ile bilimsel yöntemlerden faydalanılması için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 188
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 94
Kayıt tarihi
: 16.10.15
 
 

Gazeteci, Biyolog, Konuşmacı ve Sosyal Medya Danışmanı, Kokuyla Keşfet ve  Sağlık Haberlerine Far..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster