Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '12

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
226
 

Terörü bitirmenin yolu silahlı mücadeledir..

Terörü bitirmenin yolu silahlı mücadeledir..
 

Ülkenin geleceği ile ilgili hiç karamsar değilim. Tam tersi, herşey daha güzel olacak..

İyi şeyler düşünüyorum, güzel şeyler düşünüyorum..Tahammül edemediğim tek şey,

Washington'a olan bağımlılığımızdır.

Bağımlılık devam ettikçe, siyaset kulvarından dış politikaya  kadar her konuda yönlendirilebilen ülke konumundan kurtulmamız zor dur.

Bir ülkenin bir başka ülkeye bağımlı olması demek, aynı zamanda ekonomi anlamında da bağımlı olması demektir ve böyle bir ülkede gelir dağılımı eşitliğinden söz etmek de oldukça zordur..

Otuz yıldır terör nedeniyle bütçenin neredeyse üçte ikisi askeri ve terör mücadelesine ayrılırken, bir yandan ekonomi küçülüyor, öte yandan insana dair yatırım yapılamamaktadır, insanın yaşam standardı yükseltilememektedir.

.Beni tanıyanlar bilir..Ne şartlarda olursa olsun, insanın insanı öldürmesine şiddetle karşı olan ve dıyaloglarla herşeyin çözülebileceğine inananlardanım..İlk defa terör örgütünün silah ile bitirilmesinden yana tercihimi kullanmak istiyorum..

BDP, "Özerk Kürdistan ile kendi kendini yönetecek!" derken hem ırkçılık yapmakta hem de Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye çalışmakta ve "bizimle anlaşmazsanız, çok kan akar" diye de tehdit edebilmektedir.

Bi kere bu milletvekillerinin devletten aldıkları maaşlar derhal kesilmeli, BDP sorgusuz-sualsız hemen kapatılmalı ve meclisten men edilmeli, parti ivedilikle kapatılmalıdır.

Bir vatandaş olarak ödemiş olduğum vergiler ile ülkeyi bölmek isteyen böyle milletvekillerine maaş ödeyen iktidarı önce eleştiriyor, ardından suç duyurusunda bulunmak istiyorum..

Gidin bakın gelişmiş batı ülkelerine. Bölücülüğe dair faaliyette bulunmak isteyen parti derhal kapatılıyor ve cezalandırılıyor..Bugün Özerklik verin, yarın ülkeyi isterler!

Terör örgütü tavize doymaz.. Verdikçe ister.Silahlı mücadele ile terör örgütü sıfırlanmalıdır! Sizi hergün tehdit eden, hergün asker, sivil demeden öldüren eli kanlı terör örgütünü bitirmek zorundasınız.!

Terör biterse, ülkenin şahlanacağına inanıyorum.

Ülke şahlandıkça, gelir dağılımı dengesizliğinin de son bulacağına inanıyorum..İnsan gücü potansiyelini ülke dışına taşıyabilmiş bir ülkenin terörün bitimi sonrasındaki yükselişini hayal bile edemezsiniz..

Terör bitimi sonrasında, bütçenin üçte ikisini bi düşünün bakalım.

Terör biter, bütçe zenginleşir. Zenginleşen bütçe vatandaşa yansır, yaşam standardı yükselir, kaliteli yaşam başlar.

Doğru mudur? Duğrudur..

O halde bi otuz yıl daha terörle devam mı? terörü silahlı mücadele ile sıfırlamak mı?

Girişte de yazdım..

Öldürmekten asla yana değilim ama son günlerdeki terör tırmanışından dolayı ağlayan anaların yüreklerini yüreğimde hissettikçe kahroluyorum.Ha, terörün sıfırlama iradesi başka adreslerde ise, durum hem farklı hem de üzücüdür. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğer bu bir Kürt sorunu ise ki bence tüm dayatmalara karşın hala değil,bölgedeki Kürtlere (tek tek) yönelik şıksız geniş bir anket yapsınlar. Neden şikayetçiler, nasıl çözüm istiyorlar ? Özerklik mi istiyorlar, tamam . Özerklikten anladığınız ne ve özerk olmak hangi sorunlarınızı çözecek ?. Yanıtlar makul bir çözüm için yönlendirecektir diye düşünüyorum.

Emef 
 28.09.2012 0:36
Cevap :
kürt kardeşlerimiz bölünmeyi istemiyor. bölünme isteyen terör örgütüdür. terör örgütünü de ABD yönlendiriyor..yorumunuza teşekkür ederim..selamlar  28.09.2012 11:26
 

Merhaba Mehmet bey, Siz iyi söylersiniz de acaba terörü gerçekten bitirmek isteyen bir irade varmı ortada? Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 27.09.2012 21:08
Cevap :
onu belirtmek istedim zaten yazımın sonunda hocam..irade olsa bile ABD engelliyor..selamlar sevgiler  28.09.2012 12:18
 

Mehmet Bey, “Terörü bitirmenin yolu silahlı mücadele” demişsiniz, ama yazı kategoriniz ‘felsefe’, bunu bağdaştıramadığımdan değil; ama yaklaşık otuz yıllık deneyimimiz yaklaşımınızı doğrulamıyor. Silahlı mücadele terörü ortadan kaldırmanın yollarından biri olabilir, ama bunun ötesinde terörü sıfırlamak için çok daha köklü yollar geliştirilip, zaman geçirilmeden uygulanması gerekir. Sözgelimi, gerçek anlamda terörü ortadan kaldırmak için, ‘çağ açıp çağ kapatacak’ yeni değerler manzumesi ortaya koymak gerekiyor. Terörizm’in tüm dünyada giderek yaygınlaşması Yakınçağ’da olduğu gibi, kavramsal altyapısı da bu çağda üretilmiştir. Bugün terör de dâhil nerde, nasıl bir sorun varsa, hepsini üreten Yakınçağ’dır. 8 Eylül 2012 tarihinde yazdığım “Sorunlar, sorunlar, sorunlar...” başlıklı yazımı okursanız, ne demek istediğimi daha net anlarsınız. Bugün, terörün salt silahlı mücadele ile bitmeyeceği aşikâr olduğu gibi, PKK terörünün kaynağı da salt Kürt halkı değildir. Görüşmek üzere, saygılar...

Rıza Üsküdar 
 27.09.2012 20:04
Cevap :
elbette Kürt halkı değildir..kaynak washington'dan..okuyacağım yazınızı..teşekkürler..selamlar  27.09.2012 20:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2247
Toplam yorum
: 1105
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 449
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster