Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
3091
 

Tesadüf mü ? Kader mi?

Tesadüf mü ? Kader mi?
 

Pazar günlerini hiç sevmem, sıkıcıdır. En azından bana sıkıcı gelir ve yine böyle bir pazarda anneme "haydi gel gezelim alışverişte yaparız hem" dedim. Bahsettiğim pazar geçen pazar hatırlarsanız hava bayağı bir sıcaktı. Arabanın yanına gittim, sıcağın altında kızmış çok sıcaktı, biraz hava girsin diye camları açtım. Annemin de arabaya binmesiyle gitmeye başladım. Klimayı çalıştırdım ve camı kapattım derken camdan "tak" diye bir ses geldi. Anlamadım, yeniden açtım ama bir daha kapatamadım :) Bu şartlarda bir yere gitmem mümkün değildi .Camı sonuna kadar açık bir aracı güvenle nereye parkedebilirdim ki? Geri döndük.

Evde yeniden miskin miskin oturmaya devam ediyordumki zil çaldı. Annem kapıyı açtı ve bir çığlık attı. Koştum, baktım, çığlık atmadım ama uzun süredir bu kadar da şaşırmamıstım. Kapıda zamanında yediğim içtiğim ayrı gitmeyen ilkokul sıralarından lisedeki delikanlılık zamanımıza kadar beraber takıldığım arkadaşım , annesi ve nişanlısı vardı (tabii o sırada kim olduğunu bilmiyordum). Nedendir bilmem liseden sonra bağlantımız kopmuştu. O üniversite için Ankara'ya bense İzmit'e gitmiştim. Bağlantıyı kaybetmemizde bir çok etken varsa da eğer bir suçlu arıyorsak herşeye rağmen ikimizde aynaya bakmalıydık. Sonuç olarak yaklaşık 5-6 yıldır görmediğim arkadaşım karşımdaydı. Biraz hasret giderdik , biraz şakalaştık , eskilerden bahsettik , kahvelerimizi içtik ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaştık.

Şimdi düşünüyordum da eğer arabanın camı bozulmasaydı yine görüşemeyecektik. 5 yıldır bulunduğum semte bile gelmeyen arkadaşımla , 6 yıldır hiç camı bozulmamış aracımın camı bozulması sebebiyle görüştük. Hem ben o camı açmasam o cam bozulmayacaktı. Gün pazar olmasa yine evde durmayacak aracı servise götürecektim. Olanlar tesadüf müydü? Üst üstede bu kadarda tesadüf olmaz ki. Yada kadermi?
Her neyse... Eğer kaderse kadere teşekkür ederim. Bu arada camı yaptırdım 50 milyon masraf çıktı ama verdiğim 50 milyon için üzülmedim. Teşekkürler cam, doğru yerde ve doğru zamanda bozulduğun için :)


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç bir şey tesadüf değildir..Çok güzel bir duyguyu, size yaşatan biliçaltınızda özlem duyduğunuz kişi ile evrensel bir çekim sonucu yaşamışsınız..Aslında bireyler farkında değil ama her an düşüncelerini yaşıyor..Düşümedim diyeceğinizi biliyorum ama bilinciniz o düşünceyi barındırıyor..ve bir gün bir şekilde ortaya çıkartıyor..Bu da tesadüf mucize gibi adlandırılıyor..Kader varmıdır vardır ama kaderde seçenekler vardır çeşitli yollar sunulmuştur..Ve düşüncelerinizle yön vermeniz de armağan edilmiştir evrenin müthiş armağanı düşüncenin tahmin edilemeyecek gücüdür.Bir yerde düşünceleriniz sevdiğiniz birilerini veya sevmediğiniz olayları çekebilir..Bunun bu iş yaşamı özel yaşam günlük yaşam her an yaşanır ama bugün ama yarın mutlaka düşündükleriniz gerçekleşecektir..Eğer siz arkadaşınızı 3-5 yıl 1 yıl veya daha erken düşünenizden geçirmişseniz bu gerçekleşmiş..Bir resim, bir anı, düşünce enerjisini tekikler ..Bu konu çok uzun olduğu için kısaca anlatmaya çalıştım .. sevgiler

Yasemin GÜNER 
 14.05.2007 0:44
 

iyi ya da kötü ne olursa hayatımızda emin olun bir sebebi var. Sizin anlattıklarınız buna iyi bir örnek. Camın bozulması kötü ama güzel bir kavuşmaya sebebiyet vermiş. Hep böyle güzel şeyler yaşamanız dileğiyle. Sevgiler..

Gülün içinden 
 10.05.2007 14:42
 

Bence kader.Ben kadere inananlardanim kaderde ne varsa elinde sonunda onu yasayacagimizi bilirim.Hayatta hicbir sey tesaduf degildir.Tesadufler varsa da guzel seyler aslinda.Hayat boyu guzel tesadufler olmasi(varsa eger)dilegiyle... Sevgiler...

Hülya Gül 
 10.05.2007 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 2639
Kayıt tarihi
: 05.05.07
 
 

1979 Sakarya doğumluyum. Kocaeli İktisat mezunuyum. Askerliğimi tamamladım. Askerlikten sonra yurtdı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster